Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Najbardziej pamiętne momenty Eurowizji 2023

Eurowizja rozpoczęła się niezapomnianym startem, kiedy Księżna Walii zachwyciła fanów grą na pianinie podczas występu otwierającego konkurs.

Kate zagrała utwór stworzony przez Joe Price’a i Cujo Samuela, który został nagrany w Vermilion Drawing Room w zamku Windsor na początku tego miesiąca.

Miała na sobie niebieską sukienkę Jenny Packham i kolczyki dla zmarłej królowej.

W 10-sekundowym klipie wystąpił ubiegłoroczny zwycięzca Kalush Orchestra, w którym udział wzięli Lord Lloyd Webber, Sam Ryder, Mrs. Banks, Palette Black, Bolt Strings i Joss Stone.

W filmie otwierającym wystąpiła orkiestra Kalusha wykonująca swój zwycięski utwór Stefania ze stacji metra Majdan Nezalezhnosti w sercu stolicy Ukrainy, Kijowa.

Gdy konkurs się rozpoczął, Luke Black wystąpił dla Serbii, a niektórzy przyłączyli się, krzycząc „suka”, słowo ocenzurowane z jego piosenki Samo Mi Se Spava.

Krótko po tym, jak współgospodarz Alesha Dixon wykonuje krótki rap nawiązujący do koronacji króla i królowej po szóstej piosence zaprezentowanej przez francuski wpis La Zara.

Była gwiazda Mis-Teeq śpiewała: „Sześć koncertów, a konkurencja jest w pełnym rozkwicie, co za tydzień.

Eurowizja 2023
Alesha Dixon, Julia Snina, Hannah Waddingham i Graham Norton (Aaron Chown/PA)

„Wszyscy zabójcy, żadnych wypełniaczy, król Karol i królowa Camilla”.

W brytyjskim polu komentarza prezenter telewizyjny i weteran Eurowizji, Graham Norton, odpowiedział: „Pluj te rymy, kocham Aleshę”.

Później fani w Wielkiej Brytanii wznieśli tradycyjny toast za byłego nadawcę, Sir Terry’ego Wogana, podczas dziewiątej piosenki, Tattoo, na cześć szwedzkiej zwyciężczyni Lorraine.

W drugiej połowie prezenterka Mel Giedroyck zaskoczyła widzów, przebierając się za dojarkę, kiedy pojawiła się z tyłu ujęcia za Hannah Waddingham.

Giedroyc, który komentował program z Grahamem Nortonem, miał na sobie strój wzorowany na polskich wpisach z 2014 roku Donatan i Cleo.

Wydawało się, że w sugestywny sposób miesza się z masłem, gdy Waddingham służył Armenii.

Konto BBC Eurovision opublikowało na Twitterze: „Mel Giedroyc jest jak ubita polska maślanka! Spróbuj i NTA teraz!”

Zanim głosy zostały policzone, publiczność zalała się łzami podczas emocjonalnego wykonania „You’ll Never Walk Alone” przez byłych uczestników Eurowizji w Liverpoolu i na Ukrainie.

READ  „Jesteśmy festiwalem kultury audiowizualnej” – mówi Anis Emery z Geneva Film Festival 2022. SIMAT