entertainment

Nagroda za film krótkometrażowy „Memento Mori” Lexa Szymczyka na All-American High School Film Festival

Krótkometrażowy film Lexa Chimecica „Memento Mori” został pokazany w niedzielę w kinie na nowojorskim Times Square, podczas największego na świecie festiwalu filmów licealnych. Prace polskiego studenta trafiają do jury wyboru spośród ponad 2500 nadesłanych tytułów.

Rozpoczyna się 37. Warszawski Festiwal Filmowy. 170 filmów w 10 dni

Prawie 170 filmów z całego świata, w tym „Nosorożec” Olega Sentsova, „Jane from Charlotte” Charlotte Ginsburg czy „Wonderful Brigitte Bardot”…

Zobacz więcej

Dziewiąta edycja All-American High School Film Festival przyciągnęła uwagę ponad 2,5 uczniów szkół średnich ze wszystkich 50 stanów USA i ponad 40 krajów na całym świecie.

– Dla mnie to bardzo ważne, bo po raz pierwszy mój film bierze udział w tak dużym wydarzeniu. Byłem podekscytowany, ponieważ pokaz odbył się w znanym na całym świecie miejscu. Myślę, że moim entuzjazmem podzielali się koledzy filmowcy podczas pokazów – powiedział Szymczyk.

Model Nolana

Dodał, że od zawsze interesowały go filmy science fiction, w tym Christophera Nolana. Chciał też sam nakręcić film na podstawie tej umowy.

Trwający około 10 minut Memento Mori opowiada historię dwojga ludzi, którzy szukają zaginionego przyjaciela. Wydarzenia rozgrywają się w postapokaliptycznym świecie.

Lex, syn polskich emigrantów w Stanach Zjednoczonych, napisał scenariusz, wyreżyserował i zmontował film, skomponował i nagrał do niego muzykę i dźwięk. Odegrał w nim także niewielką rolę.

Memento Mori powstało, gdy Lex był jeszcze uczniem Regis High School, jezuickiej szkoły średniej na Manhattanie. Młody reżyser studiuje obecnie w Jesuit Georgetown Business School w Waszyngtonie.

– Robię zdjęcia uczelni z różnych wydarzeń; Kilka dni temu fotografowałem sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga – powiedział.

Premiera „Memento Mori” odbyła się ostatniego dnia imprezy w kinie AMC Empire 25 na Times Square, które odbywało się od piątku. Działające od 1912 roku na Manhattanie przy 42nd Street kino przyciągało głównie młodą publiczność ze Stanów Zjednoczonych i zagranicy.

READ  Charlize Theron, „Szkoła dobra i zła” Kerry Washington w Netflix

Organizatorzy festiwalu zwrócili uwagę, że po ograniczeniach związanych z epidemią COVID-19 Ten rok jest szczególny dla szkolnej społeczności filmowej. „To okazja, by na nowo odkryć ekscytującą atmosferę fizycznej obecności na seansie filmowym i podzielić się z innymi swoją pasją do kina” – podkreślali twórcy All-American High School Film Festival.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilneAplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne

Źródło:

#Film

# biologia

# Pamiętaj martwe

#Alex Shamsik

#Stany Zjednoczone Ameryki

# keno

#Nowy Jork

About the author

Naomi Schmidt

"Zapalony komunikator. Specjalista od internetu. Czytelnik przez całe życie. Ekstremalny fanatyk telewizyjny. Muzykolik."

Add Comment

Click here to post a comment