Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

NAGCC i jej polski odpowiednik podpisują Memorandum of Understanding w celu rozszerzenia handlu i finansów w Nigerii

W związku z eskalacją funduszy w Afryce na rozwój kontynentu, Nigeryjska Izba Handlowa Zatoki Arabskiej zatwierdziła Memorandum of Understanding z Krajową Arabską Izbą Gospodarczą w celu rozszerzenia obszarów inwestycji i handlu. Ogłoszenie zostało oficjalnie przekazane przez Asystentkę Wykonawczą Przewodniczącej Rady Dyrektorów NAGCC, Susan Augie.

Memorandum zostało formalnie podpisane przez Mahmouda Ahmadou, Prezesa Rady Dyrektorów NAGCC w imieniu swojej firmy oraz Roberta Jreissati z Krajowej Izby Handlowej Arabów Polskich w Dubaju, Zjednoczone Emiraty Arabskie, na podstawie zasług Prezydenta Muhammadu Buhariego w Expo 2020, który wspomniał o kilku inicjatywach biznesowych w nadchodzących miesiącach.

Według doniesień NAGCC to prywatna, dwu- i wielostronna organizacja handlowo-finansowa, której celem jest rozkwit i wzmocnienie relacji handlowych oraz umożliwienie handlu i inwestycji między Nigerią a Zatoką Perską.

Przewodniczący NAGCC stwierdził, że wiele firm z Dubai Expo 2020 na Bliskim Wschodzie wykazało zainteresowanie różnymi rynkami w Nigerii, a wraz z podpisaniem protokołu ustaleń, afrykańska gospodarka zarejestruje dużą liczbę nowych inwestycji.

Twierdził ponadto, że organizacja prowadzi rozmowy z Council of International Investors, ogromną firmą venture capital, która po dalszych rozmowach chętnie zainwestuje w Nigerii.

Według wiarygodnych doniesień przewodniczący pochwalił prezydenta Buhariego za kroki podjęte przez jego administrację w celu reorganizacji nigeryjskiej gospodarki i wysiłki na rzecz zwiększenia możliwości biznesowych w tym kraju. Ponadto Prezydent wydał również Zarządzenie w sprawie zwiększenia przejrzystości i efektywności w środowisku biznesowym.

Na początek Ahmadu z zadowoleniem przyjął niedawno uruchomiony Narodowy Plan Rozwoju (NDP) 2021-2025 przez administrację prowadzoną przez Buhariego, który ma na celu zmianę przepisów, które powstrzymują sektor prywatny od bycia głównymi liderami gospodarki. Podkreślił, że Partia Narodowa będzie działać na rzecz odnowienia bezpośrednich inwestycji zagranicznych w kraju.

Źródło kredytu:- https://www.vanguardngr.com/2021/12/nagcc-signs-mou-with-polish-counter-to-boost-trade-investment-in-nigeria/