Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nadal uważamy, że przestrzeń teatralną można uratować, mówią aktywiści | Aktualności – Największe Przeboje Radio

Później odbędzie się spotkanie aktywistów próbujących ratować przestrzeń teatralną Newton Abbott i rady Teignbridge

Kino jest obecnie wykorzystywane jako teatr przez trzy tygodnie w roku

Autor: Andrew KayOpublikowano 35 minut temu
Ostatnia aktualizacja 35 minut temu

Aktywiści próbujący ratować przestrzeń teatralną w kinie Alexandra w Newton Abbot mają nadzieję, że zostaną wysłuchani później na tym, co nazywają spotkaniem kryzysowym.

Spotkanie – z wieloma różnymi grupami – odbywa się tuż po wyznaczeniu specjalistycznego konsultanta ds. kultury, który będzie kierował wielomilionową renowacją centrum Newton Abbot.

Rząd przekazał miastu 9 milionów funtów rządowemu funduszowi Future High Street Fund, a w zeszłym roku członkowie rady Teignbridge głosowali, że „historyczne zabytkowe budynki zostaną odrestaurowane, aby naśladować ich pierwotną tożsamość, otwierając rynek i jadalnię”.

Alexandra przez większą część roku pracuje jako kino, ale na trzy tygodnie w roku staje się przestrzenią teatralną.

Zwolennicy kampanii obawiają się, że plany przekształcenia istniejącej przestrzeni teatralnej w wielofunkcyjną przestrzeń społecznościową spowodują usunięcie wieży latającej i zapobiegną pokazywaniu tam wielodniowych produkcji na dużą skalę.

Aktor i aktywista Charles Pudge powiedział: „Miasto potrzebuje teatru. To serce miasta”.

„Dzieciaki, które przychodzą i widzą Bantu, to nie tylko dzieciaki na widowni, ale także dzieciaki, które później dorastają, by być na scenie tak jak ja.

„Dorastałem, przychodząc co roku oglądać mamrocze z tatą i chciałem to robić na scenie.

„Mam szczęście mieszkać w mieście, w którym jest taka możliwość i to jest coś, co chcę dać przyszłym pokoleniom”.

„Czujemy, że przy wsparciu Rady Hrabstwa Teignbridge możemy uczynić to miejsce centrum rozrywki dla społeczności” – powiedział Richard Ward, prezes Newton Abbot i District Music & Comedy Association.

„Daliśmy im biznesplan i projekt wnętrza tego budynku, który nie zniszczy sceny, szybu orkiestrowego i wieży lotniczej, z których wszystkie są istotnymi elementami każdego teatru akcji”.

READ  1967 Plany Hilton Space Hotels

Przed dzisiejszym spotkaniem rzecznik Rady Hrabstwa Teegenbridge powiedział: „W ramach naszego stałego zaangażowania mamy w tym miesiącu kilka spotkań z grupami kupców, najemców, organizacji artystycznych i kulturalnych, aby omówić szczegółową realizację naszych planów dostarczenia nowoczesnego , wielofunkcyjne miejsce na rozrywkę, jedzenie i zakupy”.

W zeszłym roku przewodniczący rady Alan Konnett martwił się, że sprzeciw wobec planów 9 milionów funtów może całkowicie wykoleić finansowanie.

„Fatat jest jedną z wielu grup, które dołączą do jutrzejszego spotkania, w którym wezmą udział nasi wyspecjalizowani doradcy.

„Organizacje mają również możliwość określenia, co chciałyby zobaczyć za pomocą ankiety”.

W niedawnym oświadczeniu rada powiedziała również: „Dyrektor wydarzeń i festiwali Emma Twamley, która zaaranżowała i kieruje nagradzanym Festiwalem Muzyki i Sztuki Glass Denbury, wniesie swoją wiedzę kulturową i doświadczenie, aby pomóc w realizacji projektu kulturowe, artystyczne i społeczne aspekty Wizji Kwartalnika Rynków.

„Będzie współpracować z czołowymi niezależnymi dyrektorami zarządów i konsultantami Quarterbridge, którzy mają duże doświadczenie w Europie w realizacji projektów handlowych i restauracyjnych, a także z powodzeniem realizowali projekty hal handlowych w Wielkiej Brytanii.

„Aby zapewnić, że wielofunkcyjne miejsce jest elastyczne, aby pomieścić różne rodzaje występów kulturalnych, pani Tawamli pomoże radzie osiągnąć cel, jakim jest budowanie na 800-letniej historii Newton Abbot jako miasta targowego, przyciągając jak najszerszą publiczność oraz tworzenie obiektów, które przyciągają mieszkańców i gości.”

„Raporty krajowe opublikowane przez Radę Sztuki i KPMG w zeszłym roku podkreśliły znaczenie mieszanego użytkowania oraz rolę, jaką sztuka i kultura odgrywają jako główne siły napędowe w odnowie centrów miast poprzez zwiększenie odwiedzalności i aktywności gospodarczej”.

Słuchaj najnowszych wiadomości z całej Wielkiej Brytanii 24/7, w radiu Greatest Hits na DAB, na mosthitsradio.co.uk i w aplikacji Radio Greatest Hits.