Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Na tablicy ocen dostrzeżono pełną wersję gry Horizon Forbidden West

Na tablicy ocen dostrzeżono pełną wersję gry Horizon Forbidden West

Wygląda na to, że Sony pracuje nad pełną edycją Horizon Forbidden West po wycieku tablicy ocen.

Singapurska komisja klasyfikacyjna IMDA była w posiadaniu listy, która – jak podała – została obecnie wycofana VGC. Mówi się, że wydanie łączy w sobie podstawową grę i dodatek Burning Shores.

„Horizon Forbidden West Complete Edition to kolekcja zawierająca oryginalną grę przygodową Horizon Forbidden West (Advisory 16) oraz dodatek Horizon Forbidden West: Burning Shores” – czytamy na etykiecie.

Gra Guerrilla’s Horizon Forbidden West została wydana w lutym 2022 roku i otrzymała 9/10 w recenzji IGN. „Horyzontalne połączenie porywającej walki, projektowania stworzeń, pierwszorzędnych postaci i urzekającego otwartego świata, Horizon Forbidden West to absolutny hit i oszałamiający pokaz mocy PS5” – stwierdziliśmy.

Rozszerzenie Burning Shores ukazało się w kwietniu 2023 roku i otrzymało ocenę 8/10 w recenzji IGN. „Pomijając kiepskie bitwy z bossami, Burning Shores to wspaniały nowy rozdział z wystarczającą liczbą innowacyjnych nowych wodotrysków, aby fani Horizon byli bardziej niż szczęśliwi” – ​​powiedzieliśmy.

Na liście nie wspomniano o platformach. Oczywiście PlayStation 5 jest pewne, ale czy pełna wersja może pojawić się także na PC? Podczas gdy Forbidden West ukazało się na PS5 i PlayStation 4, Burning Shores ukazało się wyłącznie na PS5.

W maju dyrektor generalny PlayStation, Jim Ryan, upierał się, że Sony podtrzymuje swoją obecną strategię nie wypuszczania gier na PC już pierwszego dnia, odrzucając pomysł wydawania pecetowych wersji gier dostępnych wyłącznie na PS5, takich jak Bóg wojny: Ragnarok, tego samego dnia, w którym ukazała się na PS5. Ryan dodał, że przeniesienie gry na komputer PC po dwóch, trzech latach zakończyło się sukcesem Sony.

Sony Horizon Zero Dawn został przeniesiony na komputery PC w 2020 roku, trzy lata po premierze na PS4, co czyni ją pierwszą dużą grą własną, dostępną wyłącznie na PS4, która trafiła na tę platformę. Firma była wcześniej przeciwna wersji na komputery PC, woląc pozostać przy konsolach.

READ  Imponujące oprogramowanie do ray tracingu w Half-Life 1 jest już dostępne do pobrania

W 2021 roku Ryan powiedział, że Sony planuje przenieść więcej swoich gier na PC, Zaczęło się od Days GonePonieważ jest łatwy do wykonania [them] Dostępność dla właścicieli innych niż konsole wzrosła.”

Szef Xbox, Phil Spencer, ma PlayStation było krytykowane za sporadyczny harmonogram wydań na komputery PC, zauważając, że konsumenci muszą zapłacić ogromną sumę za PS5 lub PS4, aby grać w gry przeznaczone wyłącznie na te konsole, a po latach płacić za wersje na komputery PC. Tymczasem Xbox jest jedyną platformą, która udostępnia gry jednocześnie na konsoli, komputerze PC i w chmurze, szczególnie w ramach Game Pass.

Sony nie skomentowało jeszcze pełnej wersji, ale ogłoszenie wydaje się bliskie.

Wesley jest redaktorem wiadomości IGN w Wielkiej Brytanii. Znajdziesz go na Twitterze pod adresem @wyp100. Możesz skontaktować się z Wesleyem pod adresem w[email protected] lub poufnie pod adresem [email protected].