Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Na niemieckich lotniskach występują opóźnienia i odwołania lotów z powodu ujemnych temperatur

Na niemieckich lotniskach występują opóźnienia i odwołania lotów z powodu ujemnych temperatur

Opóźnienie i odwołanie ogłoszono 17 i 18 stycznia.

reklama

Na transport lotniczy w Niemczech wpływają ujemne temperatury i trudne warunki pogodowe, co spowodowało uziemienie setek lotów.

Lotniska ostrzegają przed poważnymi turbulencjami spowodowanymi ekstremalnie niskimi temperaturami, które stwarzają niebezpieczne warunki dla samolotów na ziemi i w powietrzu.

W środę setki lotów zostało opóźnionych lub odwołanych, a zakłócenia będą trwały przez cały czwartek (18 stycznia).

Podróżnym zaleca się sprawdzenie statusu swoich lotów przed udaniem się na lotnisko.

Loty odwołane na niemieckich lotniskach ze względu na „ciężkie” warunki.

Podróżni planujący wylecieć z lotnisk w Niemczech 18 stycznia i w nadchodzących dniach ostrzegani są, aby mogli spodziewać się zakłóceń.

Niemiecka Służba Meteorologiczna ostrzegła przed intensywnymi opadami śniegu w całym kraju, których grubość w ciągu najbliższych 24 godzin w niektórych miejscach osiągnie 30 cm.

Ujemne temperatury stwarzają niebezpieczne warunki dla pilotów.

Lotnisko we Frankfurcie Obecnie jest to najbardziej dotknięte. Centrum podróży ostrzega przed znacznymi opóźnieniami i odwołaniami lotów.

W środę odwołano 570 lotów z 1047 zaplanowanych przylotów i odlotów. Odwołano także ponad 300 z 1000 lotów zaplanowanych na czwartek.

Jak podaje lotnisko, chociaż samoloty można odladzać, istnieje ryzyko ponownego oblodzenia podczas poruszania się po pasie startowym.

„Ze względu na przewidywane warunki pogodowe loty zostaną zawieszone i odwołane 17 stycznia o godzinie 12:00 GMT”. Lotnisko we Frankfurcie. Rzecznik firmy powiedział, że 18 stycznia spodziewane są zakłócenia lotów związane z pogodą.

Pasażerowie proszeni są o nieprzychodzenie na lotnisko w przypadku odwołania lotów.

Lotnisko w Monachium Miało to również wpływ na sytuację, w której odwołano 254 loty.

W zachodnich Niemczech lotnisko Saarbrücken zostało w środę zamknięte. Opóźnienia dotknęły także lotniska w Dusseldorfie i Kolonii/Bonn. Anulacje.

Niemiecka Agencja Meteorologiczna podniosła ostrzeżenia pogodowe w niektórych obszarach do poziomu czwartego, co oznacza „wyjątkowo niebezpieczne”.

READ  Wojna na Ukrainie: „Akcje ofensywne” trwają na wschodzie, mówi Kijów

Na lotnisku we Frankfurcie wydano ostrzeżenia o gołoledziu. Kiedy gromadzi się on na pasach startowych, zmniejsza opór samolotu i stwarza ryzyko wypadków.

Marznący deszcz jest także problemem dla pilotów przebywających w powietrzu. Jeśli na skrzydłach samolotu zgromadzi się lód, może to spowodować jego destabilizację.

Najwięcej będzie prawdopodobnie lotów Lufthansą wada. Firma ma swoje bazy na lotniskach we Frankfurcie i Monachium.

reklama

Pasażerowie proszeni są o wcześniejsze sprawdzenie statusu swoich lotów na stronach internetowych przewoźnika lub lotniska oraz o nieudawanie się na lotnisko w przypadku Anulacje.

W grudniu lotnisko w Monachium zostało zmuszone do zamknięcia na kilka dni z powodu opadów śniegu. Jeden z samolotów, który wówczas nie był używany, przewrócił się pod wpływem śniegu, który zgromadził się na kadłubie.

Podróż koleją w Niemczech została zakłócona z powodu oblodzenia

Niemieckie przedsiębiorstwo kolei państwowych Deutsche Bahn (DB) również ostrzegało przed tą sytuacją Opóźnienie Oraz odwołania ze względu na mróz.

W środę firma odwołała kilka połączeń dalekobieżnych i ograniczyła w środę maksymalną prędkość swoich szybkich pociągów ICE do 200 kilometrów na godzinę.

DB ostrzega, że ​​w czwartek prawdopodobnie więcej usług będzie dotkniętych trudnymi warunkami pogodowymi.

reklama