Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Na nagraniu widać, jak agenci TSA kradną bagaże pasażerów na punkcie kontrolnym na lotnisku

Na nagraniu widać, jak agenci TSA kradną bagaże pasażerów na punkcie kontrolnym na lotnisku

Nowy materiał wideo rzekomo pokazuje agentów TSA współpracujących przy kradzieży rzeczy z toreb podczas kontroli bezpieczeństwa na międzynarodowym lotnisku w Miami.

Na nagraniu wideo z monitoringu opublikowanym przez Biuro Prokuratora Generalnego Florydy widać, jak osoby przeprowadzające kontrolę bezpieczeństwa rozpakowują pasażerów i wkładają ich rzeczy do kieszeni przed przesłaniem ich do tomografu komputerowego.

Trzej agenci – Labarius Williams (33 l.), Josue Gonzalez (20 l.) i Elizabeth Foster (22 l.) – zostali aresztowani w lipcu ubiegłego roku.

Według CBS uważa się jednak, że zarzuty wobec Foster zostały wycofane, a ona została zwolniona.

Na nagraniu z monitoringu z 29 lipca znajduje się około 20 minut materiału rzekomo pokazującego, jak pan Williams i pan Gonzalez kradną przedmioty z toreb.

Za pomocą jednego klipsa klient otwiera małą kieszonkę z przodu torby na przenośniku taśmowym. Wyjął portfel i pozostał z torbą, dopóki nie przeszedł przez tomograf komputerowy, po czym włożył ręce do kieszeni.

Na innym klipie widać dwóch agentów skupiających się na kącie szuflady, zanim jeden z agentów włoży coś do kieszeni.

Według raportu z aresztowania dyrektor bezpieczeństwa FBI na międzynarodowym lotnisku w Miami skontaktował się z policją Miami-Dade w sprawie trwających kradzieży w punkcie kontroli bezpieczeństwa w hali E.

Agenta TSA przyłapano na wyjmowaniu portfela z torby pasażera

(WPLG/YouTube)

„Myślę, że mają tupet, bo nie zdają sobie sprawy, że są przed kamerą?” powiedział pasażer David Caban Wiadomości CBS. „To są miejsca, które są ściśle monitorowane. Co oni myślą?”

Logo Amazona Prime

Dzięki Amazon Prime Video możesz uzyskać dostęp do nieograniczonej transmisji strumieniowej filmów i programów telewizyjnych

Zarejestruj się już teraz i skorzystaj z bezpłatnego 30-dniowego okresu próbnego

Subskrypcja

Według raportu policyjnego uzyskanego przez CBS, oboje są oskarżeni o „…usunięcie 600 dolarów z portfela pasażera w trakcie kontroli bezpieczeństwa…”

W raporcie stwierdzono, że „…odwrócą uwagę pasażerów podczas kontroli, kradnąc pieniądze z ich rzeczy…”

W oświadczeniu na temat napadu na lotnisko skierowanym do CBS, TSA stwierdziła: „TSA odsunęła funkcjonariuszy od obowiązków związanych z kontrolą bezpieczeństwa do czasu zakończenia dochodzenia i procedur administracyjnych” – czytamy w oświadczeniu.

„TSA wymaga od funkcjonariuszy ds. bezpieczeństwa transportu (TSO) przestrzegania najwyższych standardów zawodowych i etycznych i nie toleruje niewłaściwego postępowania w miejscu pracy” – czytamy w oświadczeniu. „Aktywnie i intensywnie badaliśmy te zarzuty niewłaściwego postępowania i przedstawiliśmy nasze wnioski Departamentowi Policji Miami-Dade, skąd ściśle z nimi współpracujemy. Każdy pracownik, który nie spełni naszych podstawowych standardów etycznych, zostanie pociągnięty do odpowiedzialności”.

Cała trójka została oskarżona o oszustwo zorganizowane, ale zarzuty postawione Folsterowi zostały później wycofane.