Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Na Japonię wywierana jest presja, aby do końca miesiąca powróciła do turystyki bez ograniczeń |  Japonia

Na Japonię wywierana jest presja, aby do końca miesiąca powróciła do turystyki bez ograniczeń | Japonia

Japonia Może wrócić do turystyki nieograniczonej pod koniec przyszłego miesiąca, gdy wzrośnie presja na rząd, aby zakończyć kryzys COVID-19 Ograniczenia w podróży wykorzystują słabego jena.

Urzędnicy podobno rozważają zniesienie obecnego dziennego limitu 50 000 przyjazdów, który obejmuje powracających mieszkańców i powrót do ruchu bezwizowego. Według doniesień medialnych uchylony może być również przepis nakazujący podróżnym indywidualnym dokonywanie rezerwacji za pośrednictwem biur podróży.

Japonia doświadczyła boomu w turystyce w latach poprzedzających pandemię na początku 2020 roku, ale od tego czasu nałożyła jedne z najtrudniejszych na świecie ograniczeń w podróżowaniu.

Pod koniec zeszłego roku nałożył prawie całkowity zakaz podróżowania w obliczu globalnego wzrostu liczby infekcji wywołanego przez wysoce zakaźny wariant Omicron, wywołując krytykę ze strony pracowników, studentów i innych, którzy okazali się skuteczni. blisko z kraju, ponieważ inne kraje G7 zaczęły się otwierać.

Premier Fumio Kishida znalazł się pod presją firm, aby złagodzić ograniczenia, aby pomóc trzeciej co do wielkości gospodarce na świecie wyjść z pandemii, podała agencja informacyjna Kyodo.

W tym tygodniu główny sekretarz gabinetu Hirokazu Matsuno powiedział, że rząd stara się złagodzić ograniczenia Covid-19, jednocześnie „zachowując równowagę między zapobieganiem rozprzestrzenianiu się infekcji a promowaniem działalności społecznej i gospodarczej”.

Japonia w zeszłym tygodniu podniosła dzienny limit dla przyjeżdżających podróżnych z 20 000 do 50 000, a podróżni, którzy zostali zaszczepieni co najmniej trzy razy, nie muszą już poddawać się testom na Covid-19 w ciągu 72 godzin od wyjazdu.

Urzędnicy mają nadzieję, że kończące się ograniczenia zwiększą liczbę odwiedzających, chociaż mieszkańcy niektórych popularnych miejsc również są zachować ostrożność wrócić do „zanieczyszczenie turystyczne„których dzielnice zostały zdewastowane przed pandemią.

Tylko 245 900 zagranicznych gości przybyło do Japonii w zeszłym roku – najmniej od czasu prowadzenia rekordów w 1964 roku. Z kolei w 2019 roku 31 milionów osób odwiedziło ją z zagranicy, podczas gdy rząd wyznaczył ambitny cel 60 milionów do końca tej dekady. .

READ  Setki zabitych po zatopieniu przez Ukrainę rosyjskiego okrętu flagowego, Moskwy

W obliczu ostrzeżeń analityków o spowolnieniu wydatków konsumenckich, urzędnicy mają nadzieję, że turystów przyciągnie słaby jen, który ostatnio spadł do historycznych minimów w stosunku do dolara.

Pełne wznowienie podróży przyjazdowych może wygenerować 6 bilionów jenów (42 miliardy dolarów) w wydatkach na turystykę, według szacunków Barclays Securities zgłoszonych przez gazetę biznesową Nikkei.