Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Na 100 dni od Igrzysk Olimpijskich w Tokio Polska ma zaszczepić sportowców

WARSZAWA (Reuters) – polski premier Matthews Murawiecki powiedział w środę, że Polska zaszczepi swoich olimpijczyków i reprezentację piłkarską przeciwko COVID-19, ponieważ kraj chce zdobyć medale zaledwie 100 dni przed rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Priorytetyzacja sportowców otrzymujących szczepienia okazała się kontrowersyjna w niektórych krajach, zwłaszcza w tych, które miały problemy z programami szczepień. Japonia w tym miesiącu zaprzeczyła, że ​​nadała priorytet swoim sportowcom po tym, jak doniesienia medialne sugerowały, że tak właśnie było, wywołało oburzenie społeczne.

„Aby zapewnić komfort naszym sportowcom, którzy w Tokio dadzą nam radość i nadzieję, zdecydowaliśmy się zaszczepić całą drużynę olimpijską… a także naszą reprezentację w piłce nożnej, która będzie reprezentować Polskę podczas mistrzostw Europy” – powiedział Moravec. Gazeta. Konferencja prasowa.

Największy kraj na wschodniej flance Unii Europejskiej liczy na zdobycie złotego medalu w takich imprezach jak rzucanie młotem i siatkówka podczas meczów, które stają w obliczu zalewu wyzwań i rosnącej niepewności w miarę rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19 na całym świecie.

Minister kultury Piotr Gliensky powiedział, że 1077 olimpijczyków i trenerów odbierze trafienia, a także ponad 60 osób związanych z reprezentacją narodową w piłce nożnej, która 14 czerwca zmierzy się ze Słowacją w swoim pierwszym meczu mistrzostw Europy.

Podobnie jak w innych krajach Unii Europejskiej polski program szczepień jest utrudniony z powodu problemów porodowych. System pogrążył się w zamieszaniu na początku tego miesiąca po nagłej zmianie kwalifikacji szczepionek.

Do tej pory ponad 2,1 miliona ludzi w Polsce, która liczy 38 milionów mieszkańców, otrzymało dwie dawki szczepionki COVID-19.

Polska zgłosiła 2599850 przypadków koronawirusa i 59126 zgonów od początku epidemii. Jego system zdrowotny został poważnie obciążony z powodu trzeciej fali infekcji.

(Przygotowane przez Alana Charlisha; Montaż: Gareth Jones)