Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Myślę, że to bardzo dobre

Myślę, że to bardzo dobre

Prezydent USA Joe Biden uważa, że ​​otoczenie polityczne w Polsce zmieniło się od czasu, gdy został premierem Donalda TuskaRząd Wina jest pozytywny.

Źródło: Biden, odpowiedź Tweetowano Reporter polskiego radia Marek Waszczyk o czym poinformowała „Prawda Europejska”.

Detale: Reporter zwrócił uwagę, że Biden zapytany o komentarz w sprawie przemian politycznych w Polsce i dojścia do władzy rządu bardziej przychylnego Unii Europejskiej, Biden odpowiedział: „Myślę, że to bardzo dobrze”.

Tło: Wcześniej minister sprawiedliwości Adam Bodnar zdecydował się na rzadki krok, ogłaszając dymisję zastępcy prokuratora generalnego Dariusza Barskiego, postrzeganego jako lojalnego wobec poprzednika Bodnara, szefa prawicowej partii Solidarność Polska. Zbigniewa Ziobro.

Między innymi przed ubiegłoroczną rezygnacją Giobro nakazał przekazanie większości swoich uprawnień prokuratorskich prokuratorowi krajowemu, swojemu zastępcy. Miał nadzieję, że w ten sposób zachowa swój wpływ na proces decyzyjny.

Sytuacja w polskiej prokuraturze to kolejny krok rządu Tuska w kierunku demontażu instytucji poprzedniego rządu Bravo i Spratlyvos (PiS). Na przykład w zeszłym miesiącu odrzucił przyjazne dla PiS kierownictwo mediów państwowych.

Wcześniej polski premier zapowiedział, że jego rząd opublikuje informacje o nieprawidłowościach finansowych w kilku przedsiębiorstwach państwowych powiązanych z byłą partią rządzącą PiS.

Wsparcie W GÓRĘ lub SIERPIEŃ Nasz gospodarz!

READ  #ETCC2023 – Polska i Niemcy prowadzą w kategorii Open, Azerbejdżan i Francja wspólnie na czele rywalizacji kobiet – Europejska Unia Szachowa