Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Muzeum Imigracji otrzymuje nowy dom na Square Mile z deweloperem zapewniającym uchodźcom przestrzeń za darmo przez 60 lat

Wtorek, 21 lutego 2023 21:42

Wielomilionowa inwestycja w Square Mile zapewni nowy dom dla Muzeum Imigracji i zapewni setki niedrogich mieszkań.

65 Crutched Friars w pobliżu Tower Hill zostanie przekształcone w najnowocześniejszą 21-piętrową działkę, a deweloper otrzyma wolną od najmu powierzchnię przez 60 lat.

Nazwana „Brytyjską bramą do świata przez tysiące lat” przez dyrektora naczelnego muzeum, Square Mile była postrzegana jako idealne miejsce na instytucję kulturalną, opowiadającą historię, która przenosi ludzi do iz Wielkiej Brytanii.

Muzeum uczy o tym, jak imigracja ukształtowała kraj i stolicę nawet dzisiaj, oferując wystawy i działania edukacyjne dotyczące współczesnego życia w Wielkiej Brytanii.

Przenosząc się z Lewisham, nowe muzeum będzie zlokalizowane na trzech piętrach i obejmie przestrzeń eventową, kawiarnię i sklep.

Widok na wschodnie wejście do Dziedzińca Klasztornego

Pojawia się po tym, jak City of London ogłosiło, że po pandemii zainwestuje 2,5 miliona funtów rocznie w Square Mile, aby pomóc w ożywieniu gospodarczym. „Miasto docelowe” obejmuje organizowanie wydarzeń, wspieranie organizacji kulturalnych w celu przyciągnięcia większej liczby turystów i uczynienia Square Mile bardziej sprzyjającym środowiskiem dla rozrywki.

Wniosek złożony przez firmę zajmującą się nieruchomościami Dominus został w tym tygodniu zatwierdzony przez komitet planowania organizacji. Deweloper, firma należąca do Sukhpala Singha Ahluwalii, który uciekł z Ugandy Idi Amina jako uchodźca, zgodził się udostępnić muzeum przestrzeń za darmo przez 60 lat, pokryć koszty operacyjne i przekazać pół miliona funtów na wsparcie działań fundraisingowych.

Oprócz muzeum, miejsce przy 65 Crutched Friars obejmuje apartamenty typu studio i mieszkania studenckie. Ogółem 21-piętrowy budynek będzie miał 769 pokoi, z czego 35 procent stanowić będą tanie mieszkania.

„Cieszymy się, że mamy możliwość stworzenia stałej siedziby dla Muzeum Imigracji” — powiedziała Sophie Henderson, dyrektor generalny muzeum.

„Tworzymy Lost Museum of Britain i badamy, w jaki sposób ruch ludzi do iz miasta, Londynu i Wielkiej Brytanii ukształtował to, kim wszyscy jesteśmy dzisiaj”.

READ  Teleskopy kosmiczne uchwyciły asteroidy z niesamowitą wyrazistością

„Nie ma bardziej odpowiedniego miejsca na Muzeum Imigracji niż w sercu Londynu, przez tysiące lat brytyjskiej bramy na świat”.

Shravan Joshi, przewodniczący podkomisji ds. zastosowań planowania w City of London Corporation, powiedział: „Ta inwestycja przywróci życie we wschodniej części miasta i pobudzi gospodarkę w Square Mile.

Dokładnie rozważyliśmy, w tym poprzez niezależny przegląd, możliwość zachowania tego terenu do celów biurowych, czy to poprzez renowację, czy przebudowę, ale doszliśmy do wniosku, że taki projekt nie byłby opłacalny, a zatem zmiana sposobu użytkowania była właściwa ze względu na ta sprawa. ”