Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

MusicXwords ogłasza 5 finalistów dla Polski

MusicXwords ogłasza 5 finalistów dla Polski

MusicXwords ma na celu szkolenie południowoafrykańskich muzyków i artystów mowy oraz zapewnia pośrednie możliwości wymiany ze współtwórcami, graczami kulturalnymi, agentami rezerwacji i programistami. Wzmacnia wizję uczestników, odsłaniając nowe sieci w Afryce i Europie.

Pierwszych pięciu uczestników zostało wybranych spośród 10 zajęć, w których 36 indywidualnych członków zespołu wzięło udział w warsztatach rozwoju umiejętności i cyfrowej prezentacji w Johannesburgu w październiku ubiegłego roku. Po zakończeniu pokazu, który oglądali weterani branży w Afryce i Europie, pięć zespołów zostało wybranych jako beneficjenci sieci na europejskim festiwalu w 2022 roku.

Modis Sekkode (poezja), Flex of He & I (poezja / muzyka), Vandil Empampani (muzyka), Ponch (muzyka) i Kayalethu (poezja).

Przedstawiciele wybranych zajęć pojadą do Gwinei, gdzie będą zwiedzać miasto, uczestniczyć w warsztatach i kursach mistrzowskich, nawiązywać kontakty z polskimi kolegami i spotykać się z organizatorami Festiwalu Glopatica.

Globatica celebruje światowe kultury i treści wielokulturowe – „żywą kulturę” – oraz pokazuje prace z całego świata. W tegorocznej edycji wezmą udział artyści z Reunion, Maroka, Mali, Meksyku, Kolumbii i Wysp Kanaryjskich.

Kierownik projektu MIAF, Violet Myla, mówi: „Jesteśmy niesamowicie zadowoleni, że osiągnęliśmy ten poziom projektu MusicXwords.

„Ich podróżnicze doświadczenie w Polsce będzie oparte na wiedzy, którą zdobyli podczas warsztatów budowania umiejętności w 2021 roku. Będzie to dla nich świetna okazja do współpracy z nowymi twórcami w Europie, co zaowocuje nowymi kreacjami, które będą mogli sfinansować i pomóc budować ich marki.

Październikowe warsztaty MusicXWords poprowadzili kurator, artysta i manager tras koncertowych Xia Mtembu, ceniony muzyk jazzowy Dandy Dunduli oraz szef studia sody Michael Balkind. Mthembu i Ntuli zabrali uczestników na gotową do eksportu wycieczkę, która obejmowała wskazówki dotyczące prowadzenia badań przed wycieczką. Rozmawiali również o znaczeniu rozumienia umów, publikowania muzyki i biznesu strumieniowego przesyłania muzyki.

W międzyczasie Falkind podzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat przesyłania strumieniowego, w tym strategiami i pomysłami, jak stworzyć globalną publiczność oraz wskazówkami, jak zarabiać na treści online. Jego prezentacja poruszyła również znaczenie metaware i wirtualnego zaangażowania.

READ  The Black Hitters rywalizują w turnieju boksu kobiet w Polsce

Po zakończeniu warsztatów pięciu finalistów, Vandil Empampeni, wyodrębniło ważne obszary, które niezależni artyści musieli znać, w tym „własność produktów, takich jak tantiemy, umowy, prawa do synchronizacji i licencje muzyczne”.

„To naprawdę otwiera mi wiele dróg i myślę, że czuję ulgę, widząc przyszłość, ponieważ teraz wiem więcej” – powiedział.

O MusicXwords

Projekt MusicXwords to inicjatywa delegacji UE w RPA, która nawiązała współpracę z Africa Foundation for Music i jest wspierana przez Platformę Stosunków Kulturalnych.

O Fundacji Muzycznej w Afryce

MIAF jest panafrykańską organizacją non-profit z siedzibą w Rosebank w Johannesburgu, która posiada biura satelitarne w Afryce Wschodniej, Zachodniej i Środkowej. Misją MIAF jest wspieranie afrykańskiego przemysłu muzycznego poprzez promowanie transferu wiedzy oraz tworzenie możliwości i potencjału dla profesjonalistów muzycznych. Fundacja robi to na dwa sposoby: cyfrowo poprzez stronę internetową Muzyka w Afryce (www.musicinafrica.net) oraz programy szkoleniowe offline, trasy koncertowe, warsztaty, koncerty, kampanie, konferencje i inne powiązane inicjatywy.

Bądź z nami na bieżąco Świergot, Instagram I FacebookI zapisz się do naszego comiesięcznego newslettera.

O delegaturze UE w Republice Południowej Afryki

Od czasu ustanowienia delegacji UE w tym kraju po pierwszych demokratycznych wyborach w 1994 r. UE i RPA odnotowują szybko rozwijającą się współpracę. Relacje zostały wzmocnione dzięki ustanowieniu w 2007 r. Partnerstwa Strategicznego UE-RPA, które jest platformą perspektywiczną ułatwiającą zakrojoną na szeroką skalę współpracę między naszymi stronami. Różnorodny dialog między UE a Republiką Południowej Afryki pozwala im dzielić się doświadczeniami w dziedzinach będących przedmiotem wspólnego zainteresowania lub tam, gdzie stoją przed wyzwaniami. Rozmowy te dotyczą edukacji, zdrowia, energii, środowiska, polityki makroekonomicznej, praw człowieka, pokoju i bezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwa morskiego. Partnerstwo jest szerokie i wszechstronne i obejmuje interesy polityczne, handlowe i rozwojowe oraz stosunki kulturalne. Oprócz misji dyplomatycznych delegacja w Pretorii pełni funkcję ambasady; Jest to misja dyplomatyczna Republiki Południowej Afryki, która wraz z 27 państwami członkowskimi UE reprezentuje UE.

READ  2023 ILCA 6 Mistrzostwa Świata Juniorów i Mężczyzn w Gdyni Dziwono, Polska

Więcej informacji dostępnych:

O stronie poświęconej kulturze

Uruchomiona przez UE w kwietniu 2020 r. platforma stosunków kulturalnych ma na celu wzmocnienie zdolności UE do konstruktywnego nawiązywania kontaktów ze zróżnicowanymi odbiorcami i zainteresowanymi stronami w krajach partnerskich poprzez zacieśnianie więzi kulturalnych i współpracy kulturalnej. Witryna ma na celu promowanie i ułatwianie zrównoważonej wymiany kulturalnej, wspieranie współpracy między dyscyplinami kulturalnymi i kreatywnymi oraz wzmacnianie społeczności i sieci praktyków kultury. Wspiera i finansuje szereg działań w krajach partnerskich na całym świecie, współpracując z przedstawicielami UE na całym świecie.

Więcej informacji dostępnych: