Mundial 2022: Meksyk odpadł, ale Polska „szalony dzień piłki nożnej”

Kraj organizujący: Katar Daktyle: 20 listopada – 18 grudnia Zasięg: BBC TV, BBC iPlayer, BBC Radio 5 Live, BBC Radio Wales, BBC Radio Cymru, BBC Sounds i BBC Sport na żywo na stronie internetowej i w aplikacji. Listy telewizyjne z dnia na dzieńPełne szczegóły pokrycia

Mecze finałowe grupy C będą jednym z najbardziej dramatycznych wieczorów mundialu.

Drużyna Gerardo Martino i Polska zrównały się nie tylko punktami i różnicą bramek, ale także zdobytymi i zdobytymi bramkami, ponieważ Meksyk wygrał takim samym wynikiem z Arabią Saudyjską.

Martino Meksyk Po Senegalu cztery lata temu – zebraniu siedmiu żółtych kartek zgodnie z zasadami fair play FIFA – szukali wyjścia z tego środka.

Z siedmioma minutami doliczonego czasu gry, gol byłby dopełnieniem obrotu potrzebnego Meksykowi do awansu do 1/8 finału.

Nawet po strajku pocieszenia w przerwie Salem Al Tawsari, Trzeci gol dla Meksyku dałby im awans W zdobytych bramkach.

„Jestem odpowiedzialny za tę frustrację i rozczarowanie. To prawdziwy żal i biorę na siebie całą odpowiedzialność za tę wielką porażkę” – powiedział Argentyńczyk Martino, który po turnieju ustąpi ze swojej roli.

– Pokonaliśmy przeciwnika, stworzyliśmy więcej okazji i mogliśmy strzelić tyle bramek, ile potrzebowaliśmy.

„Ale przegraliśmy, nie sądzę, że zostaliśmy wyeliminowani w poprzednich meczach, ale dzisiaj”.

Meksyk wyszedł z fazy grupowej po raz pierwszy od 1978 roku, kończąc serię ośmiu meczów z rzędu i awansując do fazy pucharowej. Nagrodą dla Polski jest spotkanie z broniącą tytułu Francją w niedzielę (15:00 GMT).

„Wiemy, że wychodzimy”

Podczas gdy mecz na stadionie 974 zakończył się wynikiem 2:0, mecz na oddalonym o 18 mil stadionie Lucille trwał nieco ponad dwie minuty. Meksyk zdobywa jeszcze jednego gola.

Zapytany, czy zna wynik drugiego meczu, Martino powiedział: „Tak. Dlatego poszliśmy po trzeciego gola, dodaliśmy dwóch środkowych napastników.

READ  Midwest Radio - Zofia Carrick, 11 Rinna Shinna, Castlebar, dawniej Wrocław, Polska

„W momencie, gdy wiemy, że w Polsce jest mało żółtych, wychodzimy, a w tym momencie jest to konieczne.

„Znaliśmy wynik w Argentynie i oceniliśmy, że jeśli w meczu z Polską nie było wielu graczy, wynik jest taki, że jeszcze nie odpadliśmy”.

Polska Trener Czesław Michniewicz powiedział: „Umówiliśmy się, że tylko ja i sztab techniczny spotkamy się z tym, co działo się w meczu z Meksykiem.

„Moje serce trochę się zatrzymało, kiedy Greskors Grichowiak dostał kartkę, wiedzieliśmy, że to trzy punkty i fair play było już brane pod uwagę.

„Więc Piotr Zieliński musiał odejść, ale zmieniliśmy Krychowiaka, ponieważ przez pięć minut nie kontrolowaliśmy gry i nie mogliśmy dokonać zmiany, podczas gdy groziła mu druga żółta kartka.

„Mój sztab techniczny powiedział mi, że były tylko dwie lub trzy żółte kartki, więc było bardzo blisko. Prowadziliśmy 2:0 w trudnym momencie.

„Błąd Grichowiaka prawdopodobnie skłonił nas do powrotu do hotelu i spakowania się, ale teraz słyszę, że gramy we Francji.

„Powiedziałem im, aby unikali głupich kartek, robimy wszystko, aby unikać prowokacji i unikać rozmów z sędziami”.

„Szaleństwo – to dobra gra w piłkę nożną”

Zapowiedź gry była pełna napięcia Arabia Saudyjska Kibice wypełnili metro, bulwar i stadion, mając nadzieję na zwycięstwo, które zaprowadzi ich do fazy pucharowej.

Lokalny dziennikarz powiedział, że około 150 000 kibiców przekroczyło granicę na mecz, a szacuje się, że ponad 60 000 weźmie udział w meczu, więcej niż w Meksyku.

Słowa „Insha’Allah” (Bóg da) były na ustach każdego kibica, ale po końcowym gwizdku dwóch zielonych kibiców wróciło do domu rozczarowanych.

Arabia Saudyjska zajęła ostatnie miejsce w grupie, wygrywając – co wygrała z Argentyną – podczas gdy bezbramkowy remis Meksyku z Polską i porażka drużyny Lionela Scaloniego okazały się kosztowne.

READ  Eni i CIP wprowadzają do Polski partnerstwo morskie i lotnicze

Bramka Henry’ego Martina z bliskiej odległości i genialny rzut wolny Luisa Chaveza rozpaliły grono kibiców, a zespół mariachi za bramką zrobił wszystko, co w jego mocy, by ponownie wrzucić piłkę do siatki.

Meksykańscy piłkarze przytulili się po ostatnim gwizdku, wiedząc, że ich podróż dobiegła końca, podczas gdy kibice siedzieli na swoich miejscach tak długo, że niektórzy zalali się łzami niedowierzania.

„To był szalony dzień futbolu ze zwrotami akcji na tym etapie zawodów” – powiedział Gary Lineker w BBC One.

Były obrońca Walii, Ashley Williams, dodał: „Szaleństwo. Ktokolwiek przez to przejdzie, to dobry mecz w piłkę nożną”.

Święte łzy Polaków

BBC Sports Andy Cryer na stadionie 974

Od momentu, gdy Alexis MacAllister wyprowadził Argentynę na prowadzenie na początku drugiej połowy przeciwko Polsce, nie było wątpliwości, kto wygra mecz.

Prawdziwą zagadką jest to, czy Polsce uda się uniknąć awansu do fazy pucharowej. Przez większą część drugiej połowy piłkarze nie wyglądali na zmartwionych. Nie było wyścigu o bramkę, po prostu trzymali się i mieli nadzieję, że nie przegrają więcej niż wynikiem 2-0 na koniec.

Podczas gdy piłkarze nie byli świadomi rozgrywającego się dramatu, garstka polskich kibiców, którzy byli przytłoczeni niewiarygodnym wsparciem Argentyny, z pewnością nie.

Większość z nich spędzała więcej czasu na telefonach, sprawdzając wydarzenia w meczu Meksyk – Arabia Saudyjska, niż oglądając swoją – bardzo nieszczęśliwą – stronę.

Głowy poszły w ręce kilku biegunów, gdy Meksyk strzelił drugiego gola.

Argentynie brakowało centymetrów do zdobycia gola w dogrywce, który wyeliminowałby Polskę, ale końcowy gwizdek nie oznaczał końca męki Michniewicza i jego drużyny.

Zebrali się zawodnicy i sztab, fani przyklejeni do ekranów, a potem radość. Arabia Saudyjska strzeliła gola przeciwko Meksykowi, a Polska jest teraz bezpieczna dzięki różnicy bramek, a nie fair play.

READ  Regionalny Koordynator BHP CEE - Polska

Gol dla Meksyku i tak pokonałby Polskę, gwarantując jeszcze dwie minuty bólu przed emocjonującymi scenami na 974 po końcowym gwizdku w Lucille.

Zapłakani fani obejmowali się nawzajem, niektórzy gracze wiwatowali z okazji świętowania, podczas gdy inni zapadli się pod ziemię z powodu swojej fortuny.

Pobierz najnowsze wyniki i aktualizacje bramek dla dowolnej drużyny w Mistrzostwach Świata FIFA, pobierając aplikację BBC Sport: JabłkoLink zewnętrznyAndroidLink zewnętrznyAmazonkaLink zewnętrzny

Baner sportowy BBCLogo BBC Sounds

Otrzymuj codzienną dawkę reakcji, dyskusji i analiz związanych z Mistrzostwami Świata FIFA Codzienny Puchar Świata w BBC Sounds