Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Mundial 2022: Czego potrzebuje Polska, żeby wyjść z grupy?

Po zwycięstwie Argentyny nad Meksykiem 2:0 wiemy już, jakich permutacji będzie potrzebowała Polska, aby po raz pierwszy w XXI wieku awansować do fazy pucharowej mistrzostw świata.

Przed ostatnią rundą meczów Polska prowadzi w grupie z czterema punktami przy różnicy bramek +2, Argentyna jest druga z trzema punktami (+1), Arabia Saudyjska jest trzecia, trzy (-1), a Meksyk jest poniżej. z kropką (-2).

Remis dla Polski w ich ostatnim starciu grupowym z Argentyną – niezależnie od wyniku starcia Meksyku z Arabią Saudyjską – zapewni Polsce awans do 1/8 finału. W tym scenariuszu, jeśli Saudyjczycy zremisują w meczu, Polska awansuje z grupy. Zwycięzcy jak Polska przeciwko Argentynie.

Mundial 2022: Polska pokonała Arabię ​​​​Saudyjską w ognistym meczu

Polska pokonała Arabię ​​Saudyjską 2:0 w meczu grupy C Mistrzostw Świata na Edukacyjnym Stadionie Miejskim w Al Rayyan. Polacy mają cztery punkty.

Zobacz więcej

Zmiany, jeśli Polska przegra z Argentyną?

– Jeśli pokonają także Meksyk, Polska odpadnie. – Remis Meksyku z Arabią Saudyjską oznacza, że ​​Polski nie stać na porażkę więcej niż dwoma bramkami z Argentyną. – Gdyby Meksyk pokonał Arabię ​​​​Saudyjską jedną bramką, wystarczyłaby przegrana z Argentyną dwoma bramkami. W przypadku braku trzech bramek Polska miałaby taką samą różnicę bramek jak Meksyk i potrzebowałaby więcej bramek niż oni, aby awansować. – Jeśli Meksyk pokona Arabię ​​Saudyjską dwoma golami, to Polsce będzie trochę wygodnie po porażce. Jeśli Polacy strzelą więcej bramek od nich, wystarczy trzybramkowa wygrana Meksyku i jednobramkowa porażka Polski. – Polska odpadnie, jeśli wygra czterema bramkami i pokona Argentynę. – Przegrana 0:2 z Argentyną i Meksykiem pokonując Arabię ​​Saudyjską takim samym wynikiem zakończy się żółtymi kartkami. Drużyna z najmniejszą liczbą zastrzeżeń awansuje. Obecnie Meksyk zgromadził 6, a Polska 4.

Ostatni scenariusz jest stosunkowo prawdopodobny i nasuwa pytanie, czy zespół z najmniejszą liczbą żółtych kartek jest naprawdę najlepszym sposobem decydowania, kto powinien się zakwalifikować?

READ  Lot Wizz Air z lotniska Luton zabiera Groń do Polski, do złego kraju | Wiadomości podróżnicze | Podróż

Chociaż należy zachęcać do fair play, istotą gry powinna być rozrywka, a gra w ataku powinna być nagradzana.

Istnieje wiele metryk danych, które odzwierciedlają zamiar ataku grupy. Oczekiwana liczba bramek drużyny (XG) to dokładniejszy opis liczby strzałów oddanych przez drużynę lub jej postawy w ataku. XG jest statystyczną miarą jakości okazji do zdobycia bramki i prawdopodobieństwa ich zdobycia.

Biorąc pod uwagę, że wszystkie cztery drużyny z grupy C mają duże szanse na awans do 1/8 finału, runda finałowa zapowiada się jako dopracowana sprawa dla wszystkich zainteresowanych. Oba mecze zostaną wznowione jednocześnie w środę o 20:00 CET.

Źródło: