Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Muhammed Khalidov wraca do zdrowia po wielu złamaniach twarzy, operacja po KO na KSW 65

Wieloletnia polska gwiazda MMA i były mistrz wagi średniej KSW Muhammed Khalidov doznał złamań oczodołu i wielu złamań twarzy po przegranej przez nokaut z Roberto Soldyckiem na KSW 65 w ostatni weekend.

Khaledov bronił pasa mistrzowskiego KSW przeciwko Soldićowi, który w awansie był mistrzem wagi półśredniej i awansował w wadze, starając się zostać drugim mistrzem 2 tieru w promocji. „Robocop” odniósł sukces w swojej próbie, obalając Khalidova lewa ręka pusta W drugiej rundzie ich wysoce konkurencyjnej bitwy. Soldic oddał kilka kolejnych strzałów w ziemię, ale legendarny polski zawodnik już wyszedł.

Pod opieką przedstawicieli KSW Khalidov stanie na nogi i pogratuluje Soldyckowi zwycięstwa. Weteran 45-zawodowy odszedł wcześniej w swojej karierze tylko raz, co z rąk Nereusa Valiokiviciusa w jego profesjonalnym debiucie w Shooto Lithuania: Bushido King ponad 17 lat temu. Khalidov zaadresował swoją stratę do Soldycka w mediach społecznościowych i ujawnił, że oczekuje się, że spotka się z lekarzem z powodu odniesionych obrażeń.

Za każdy raport wstępny od Kamil Zejma z InTheCage.pl41-latek przeszedł udaną operację i rozpoczyna proces rekonwalescencji. Dzień później zespół medyczny, który wykonał operację, wytrzymał Konferencja prasowa Aby omówić, co zrobiono dla Khalidova i udostępnić zdjęcia rentgenowskie przedstawiające, jak wyglądała jego czaszka przed i po operacji.

Dyrektor sportowy KSW Wojsław Rysiewski przedstawił również aktualne informacje na temat statusu Khalidova Aleksander K. ja od walki z MMA.

„Raporty są prawdziwe w odniesieniu do kontuzji Muhammeda Khalidova na KSW 65” – powiedział Rysiewski. „Miał złamanie oczodołu i wiele złamań, w wyniku czego potrzebował włożyć metalową płytkę.

READ  Serbia zajmuje ostatnie miejsce w mistrzostwach świata w koszykówce

„Pod opieką jednych z najlepszych lekarzy w Polsce operacja zakończyła się sukcesem i oczekuje się pełnego powrotu do zdrowia. Mamede ma dobre samopoczucie, jednak nie ustalono ram czasowych na powrót do zdrowia i będzie on ściśle monitorowany w nadchodzących miesiącach. ”.

Przed przegraną z Soldiciem Khalidov przebił najgorszą potrójną koronę w swojej karierze i zdobył mistrzostwo wagi średniej na KSW 55 z 36-sekundowym nokautem Scotta Aschama.