Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

MSZ odradza wyjazdy na Ukrainę – First News

Derek Telmanovich / PAP

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych (MSZ) ostrzegło przed podróżami na wschodnią, północno-wschodnią i południowo-wschodnią Ukrainę i wezwało obywateli polskich mieszkających na tych terenach do wyjazdu.

Ostrzeżenie pojawiło się w sobotę na oficjalnej stronie MSZ oraz na Twitterze.

Ministerstwo pisało: „W związku z rosnącym napięciem i niestabilną sytuacją bezpieczeństwa na południowo-wschodniej Ukrainie, Ministerstwo Spraw Zagranicznych doradza Sekolowi, miastu Sewastopol, i Mikołajowie. Ci w tych częściach Ukrainy muszą wyjechać”.

MSZ odradza także niepotrzebne podróże do innych części Ukrainy.

Sytuacja na wschodzie Ukrainy jest napięta i według generała Ołeksandra Pawłowa, dowódcy Połączonych Sił Zbrojnych Ukrainy, w ciągu ostatnich trzech dni znacznie się pogorszyła. W sobotę Paweł powiedział, że separatyści złamali zawieszenie broni 98 razy w Donbasie przy wsparciu Rosji przez 1800 godzin (1700 godzin czasu polskiego). W ciągu dnia zginęło dwóch Ukraińców, a czterech zostało rannych.

Wydarzenia na Ukrainie są monitorowane przez polskie władze. Stanislav Zarin, dyrektor Departamentu Obrony Narodowej, napisał w sobotę wieczorem na Twitterze, że „Rosja pracuje nad stworzeniem pretekstu do inwazji na Ukrainę”.

„Pozwoli to Kremlowi uniknąć bycia postrzeganym jako agresor. To wspólna cecha działań Moskwy wobec innych krajów.

Paweł Jabłoński, wiceprezes MSZ, zapytany o misję polskiej ambasady w Kijowie, powiedział: „Nasi ambasadorowie są na miejscu”.

„Jesteśmy w naszych pięciu ambasadach w Kijowie i na Ukrainie i jesteśmy tutaj, aby wspierać i wspierać tam polskich obywateli, ponieważ wierzymy, że naszym wsparciem jest wspieranie Ukrainy w tej sytuacji. To nasz obowiązek jako świata zachodniego” – powiedział Zablonsky. Prywatny program telewizyjny Polsat News w niedzielę.

„Obiecujemy zagwarantować naruszenie granicy Ukrainy i jej niepodległość. To kwestia naszego bezpieczeństwa i mamy nadzieję, że cały świat zachodni jednogłośnie poprze Ukrainę i zapobiegnie tej ekspansji Rosji” – powiedział. Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

READ  Raport z analizy inwestycji w rynek centrów danych w Polsce 2022-2027: Możliwości rozwoju w zakresie IT, infrastruktury elektrycznej, mechanicznej, budownictwa ogólnego i standardów warstwowania - ResearchAndMarkets.com | Reklama w telewizji