Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

MQA idzie bezprzewodowo |  dźwięk i wizja

MQA idzie bezprzewodowo | dźwięk i wizja

MQA i Technologia dźwięku Hi-Res Bob Stewart, współzałożyciel Meridian Audio, ogłosił dzisiaj, że prestiżowe Japan Audio Association (JAS) certyfikowało nowy kodek MQAir za jego zdolność do bezprzewodowego przesyłania dźwięku o wysokiej rozdzielczości.

Stworzony w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na lepszą jakość dźwięku bezprzewodowego poza wygodą Bluetooth, MQAir (technicznie znany jako SCL6) oferuje „szczegóły i przejrzystość, koncentrując się na domenie czasu – kluczowym czynniku w ludzkim postrzeganiu wysokiej rozdzielczości audio”. To dodatkowo zapewnia niskie opóźnienia i wysoką wydajność, aby wydłużyć żywotność baterii w urządzeniach bezprzewodowych, takich jak słuchawki, słuchawki i głośniki.

Nowy kodek obsługuje dźwięk MQA i PCM do 384 kHz, a szybkość kodowania danych można płynnie zwiększyć z 20 Mb/s do mniej niż 200 kb/s, obejmując połączenia Bluetooth, Ultra-Wideband (UWB) i Wi-Fi.

„Jesteśmy bardzo dumni, że JAS otrzymał certyfikat SCL6 do użytku z logo Hi-Res Audio Wireless” – powiedział Stewart – „Dzięki MQair możemy poprawić wrażenia słuchowe wielu słuchaczy i rozszerzyć ekosystem MQA na urządzenia bezprzewodowe.

„Wysoka wierność niekoniecznie jest definiowana przez wielkie rzeczy – jest kształtowana przez małe elementy w dźwięku, które przekazują szczegóły, separację, kolor i przestrzeń. Cieszymy się, że możemy wykorzystać te pomysły przy projektowaniu MQair, aby zapewnić bardziej angażujące wrażenia dla audiofilów i muzyki kochankowie na całym świecie”.

po więcej informacji odwiedź mqa.co.uk. Kliknij tutaj Dowiedz się więcej o Japońskim Stowarzyszeniu Audio.

READ  Elden Ring jest teraz ukończony w mniej niż godzinę • Eurogamer.net