Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Można było uniknąć testów Covid dla podróżnych z Chin, mówi poseł |  Korona wirus

Można było uniknąć testów Covid dla podróżnych z Chin, mówi poseł | Korona wirus

Wymóg dla podróżnych z Chiny Do Anglii w celu dostarczenia negatywnego testu Covid przed wyjazdem można było uniknąć, gdyby Pekin był „szczery” w kwestii swoich danych, powiedział przewodniczący komisji zdrowia Izby Gmin.

Rishi Sunak zapowiedział poważną metamorfozę w piątek, nakładając kontrole na podróżnych z Chin od 5 stycznia, po krytyce ze strony rosnącej liczby konserwatywnych posłów za „niezdecydowanie”.

Przewodniczący Komisji Zdrowia i Opieki Społecznej Izby Gmin, konserwatywny poseł Steve Breen, z zadowoleniem przyjął niedawne odwrócenie decyzji premiera i powiedział, że środków można było uniknąć.

Powiedział BBC Radio 4 Today: „Nie zdarzyłoby się to, gdyby Chiny były szczere i otwarte i dzieliły się swoimi danymi, tak jak robi to wiele innych krajów”.

Nie powtarzamy szaleństwa Pekinu polegającego na niemożliwej polityce nierozprzestrzeniania koronawirusa. Nie sprawdzamy tego na granicy.

„To, co robimy, to oferowanie testów przed odlotem, które po prostu pomogą zmniejszyć liczbę osób zarażonych podczas lotu i tym samym przedostających się do Wielkiej Brytanii”.

Odrzucił jednak obawy byłego przywódcy Partii Konserwatywnej, Sir Iana Duncana Smitha, że ​​może to być pierwszy krok do powrotu do kontroli wewnętrznej w Wielkiej Brytanii.

„Nie chodzi o ponowne wprowadzenie ograniczeń wewnętrznych w tym kraju” – powiedział Brin. Mamy dużą populację, która została pomyślnie zaszczepiona. Dawno temu nauczyliśmy się żyć z covidem. Tu nie ma żadnego gadania”.

po serii Wygląda na to, że wiadomości są mieszane Jeśli chodzi o to, czy Wielka Brytania będzie podążać za Hiszpanią, Włochami, Izraelem, USA i Indiami w sprawdzaniu przybyszów, Sunak poparł ruch mający na celu dostosowanie Wielkiej Brytanii do jej sojuszników w ramach zmiany polityki w piątek.

Brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia rozpocznie również monitorowanie od 8 stycznia, w ramach którego będzie obserwowana próbka pasażerów przybywających do Anglii Chiny Testy na obecność wirusa po ich przybyciu.

READ  Trzęsienie ziemi w Japonii – na żywo: ratownicy „walczą z czasem”, liczba ofiar śmiertelnych wzrasta do 13

Liczba przypadków Covid-19 w Chinach nadal rośnie po nagłej decyzji Pekinu o zniesieniu większości surowych ograniczeń związanych z pandemią.

Sekretarz zdrowia Wielkiej Brytanii, Steve Barclay, powiedział, że Wielka Brytania stosuje „ostrożne i zrównoważone podejście”, opisując środki jako „tymczasowe”, podczas gdy urzędnicy oceniają najnowsze dane Covid.

Powiedział: „Dzięki temu nasi wiodący na świecie naukowcy z brytyjskiej Agencji Bezpieczeństwa Zdrowia mogą szybko uzyskać wgląd w potencjalne nowe warianty krążące w Chinach.

Jednak szczepionka pozostaje najlepszą obroną przed wirusem. Personel NHS wykonał niesamowitą pracę, dostarczając ponad 150 milionów udarów w całej Wielkiej Brytanii. Nigdy nie jest za późno, aby ubiegać się o pierwszy, drugi, trzeci lub jesienią.”

Tymczasem David Davies, były minister gabinetu, powiedział, że „bardzo rozsądne” byłoby wymaganie od wszystkich przybyszów z Chin poddania się testom na Covid.

Obawy dotyczące możliwości wyśledzenia potencjalnych nowych wariantów skłoniły No. 10 do przedstawienia „wyjaśnienia” obiecanego przez sekretarza obrony Bena Wallace’a na początku tego tygodnia.

Ponieważ podróż była sprawą delegowaną, decyzja dotyczyłaby tylko Anglii. Mówi się jednak, że wszystkie bezpośrednie loty z Chin będą lądować w Anglii.

Rząd powiedział, że linie lotnicze będą zobowiązane do sprawdzania, czy pasażerowie z Chin mieli negatywny wynik testu Covid przed wylotem, a podróżni będą musieli przedstawić dowód, że uzyskali negatywny wynik testu.

Posunięcie to miało na celu dostosowanie się do polityki USA i jest podejmowane ze względu na to, co zdaniem rządu jest brakiem wiarygodnych danych z Chin.