Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

„Możesz zrobić wszystko”: Josh Kennison inspiruje jako nowy trener polskiej piłki nożnej chłopców

„Możesz zrobić wszystko”: Josh Kennison inspiruje jako nowy trener polskiej piłki nożnej chłopców

Josh Kennison jest nowym trenerem piłki nożnej chłopców w Poland Regional High School. Andre Ken/Sun Journal

Jeśli polska drużyna piłkarska chłopców potrzebuje mocnej dawki inspiracji w tym sezonie, nie musi szukać dalej niż ich nowy główny trener, Josh Kennison.

Elitarna para-sportowiec z południowego Paryża nie pozwoliła przeszkodom stanąć na drodze do prymitywnego życia i urodził się bez nóg, ramion, języka i połowy szczęki. W lipcu 2013 roku przyjechała do Lyonu we Francji, by wziąć udział w Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego (IBC) – gdzie zdobyła brązowy medal.

Oprócz osiągnięć sportowych jako sprinter i skoczek w dal, jest także mówcą motywacyjnym, który otrzymał nagrodę Amway Hero Award 2010.

Kennison wykorzysta swoją nieograniczoną energię i inteligencję, aby zainspirować polskich Rycerzy, którzy są w trakcie letniego programu piłkarskiego, który prowadzi Kennison. Trenuje także lekkoatletykę w Polsce.

„Jestem emerytowanym paraolimpijskim lekkoatletą” – powiedział Kennison. Trenowałem całą moją dorosłą karierę i nigdy nie miałem okazji trenować piłki nożnej chłopców.

„Chcę powiedzieć ludziom, że bez względu na to, z czym się urodziłeś, bez względu na okoliczności, możesz zrobić wszystko, na co masz ochotę”.

Kennison powiedział, że atmosfera w Poland Regional High School jest dla niego idealna.

„Kocham to, a oni kochają mnie” – powiedział Kennison

Kennison wyznaczył Rycerzom cele na nadchodzący sezon.

„W historii polskiej piłki nożnej chłopców nigdy (nie osiągnęliśmy) 0,500 lub więcej” – powiedział. „Więc moim celem przystąpieniu do tego programu było (naprawdę) rozpoczęcie od góry do dołu i zmiana kultury w tym programie i zasadniczo zapewnienie dzieciom pozytywnych doświadczeń. W sumie mam nadzieję, że wygramy.

Entuzjazm i cele Kennisona były jednymi z wielu powodów, dla których został zatrudniony przez polskiego dyrektora sportowego Dona Kinga.

READ  Polska przeprasza za rządowy bałagan ze szczepionkami

„Znam Josha jako trenera w Oxford Hills i ma on pewną historię w Telstar” – powiedział King. „Jedną z rzeczy, które wyróżniają mnie w przypadku Josha, jest to, że jest niezwykłą osobą. Jego adres e-mail to „Możesz zrobić wszystko”. Dobrze traktuje dzieci. Rozumie wartość kultury. Nie rozumie tabu.

Kennison startował w lekkoatletyce i piłce nożnej, będąc uczniem Oxford Hills Comprehensive High School, którą ukończył w 2008 roku.

Ostatnio przez kilka lat trenował lekkoatletykę i piłkę nożną dziewcząt w Telstar. King powiedział, że Kennison był wpływowy w trenowaniu sportowców w gimnazjum.

„(Josh) trenował tor kryty i odkryty w moim gimnazjum przez kilka lat” – powiedział King. „Miałam młodą dziewczynę, która zdecydowała się spróbować bieżni. Robiła bieżnię na świeżym powietrzu. (Jej) mama powiedziała: „Nie przepada za bieżnią. Naprawdę lubi koszykówkę, ale będzie ją śledzić, dopóki (Josh) jej nie poprowadzi. ’ Powodem, dla którego (jego córka) kochała tę wiosnę, było to, że ją pociągał.

Kennison z niecierpliwością czeka na pracę nad sukcesem szkolnego programu piłkarskiego dla mężczyzn.

„Wyzwaniem jest pomóc chłopcom stać się lepszymi ludźmi”, powiedział, „a ten program pomaga być dobrym miejscem, w którym chłopcy mogą przychodzić, bawić się i uczyć – nie tylko o sporcie – ale o życiu”.

King powiedział, że dla polskich zawodników i trenerów ważne jest, aby przeszłość nie wpływała na teraźniejszość.

„Szczerze mówiąc, nasz program futbolowy walczył o zdobycie trakcji na konferencji Western Maine – i to prawdopodobnie niedomówienie” – powiedział King. „Więc potrzebuję kogoś, kto nie widzi powodów, dla których nie możemy wygrać.

„Ale potrzebuję kogoś, kto potrafi zdefiniować sukces i pomóc dzieciom go osiągnąć — i myślę, że to właśnie Josh chce robić przez resztę swojego życia. Od kilku tygodni robi program letni i wszystko idzie dobrze. (Josh) jest podekscytowany Mamy 24 dzieci, które grają w piłkę nożną i będziemy jesienią. „Będzie ich więcej, gdy zaczną się treningi. ” on mówi.

READ  Google otwiera w Polsce 2 miliardy obszarów chmurowych

King zwrócił się do Kennisona w sprawie piłkarskiej pracy chłopców.

„Znam Dana, rozmawiałem z nim i powiedział, że chłopaki mają wolne i złożyłem podanie” – powiedział Kennison.

Kennison jest podekscytowany, widząc, dokąd ten sezon zaprowadzi Polscy Rycerze.

„Moje oczekiwania nie są wygórowane, ale na tyle wysokie, że zmienimy kulturę i sposób, w jaki patrzymy na grę w piłkę nożną” – powiedział.


Skorzystaj z poniższego formularza, aby zresetować hasło. Po przesłaniu adresu e-mail konta wyślemy Ci e-mail z kodem resetowania.

„Poprzedni