Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Mówi się, że żywotność PlayStation 4 została przedłużona, a problemy z dostawami PS5 trwają • Eurogamer.net

W tym roku zostanie wyprodukowanych dodatkowy milion konsol PS4.

Sony podobno zdecydowało się odłożyć wcześniejszy plan zaprzestania produkcji PlayStation 4, w świetle ciągłych problemów z dostawami, które wciąż nękają PS5.

Produkcja PS4 miała się zakończyć pod koniec 2021 roku, Bloomberg Zostało to ogłoszone dzisiaj, ale zostało rozszerzone w 2022 r. – co oznacza, że ​​zostanie zbudowanych teraz około miliona więcej konsol ostatniej generacji.

Decyzja Sony jest w dużej mierze spowodowana trwającymi problemami z łańcuchem dostaw wpływającymi na chipy PS5, które sprawiły, że zapasy nowszej konsoli były ograniczone nawet rok po premierze.

Dla tych, którzy chcą kupić konsolę PlayStation w 2022 roku, Sony ma nadzieję, że dostarczając tańszej – i co ważniejsze, już dostępnej – stali klienci będą usatysfakcjonowani, a część presji magazynowej na PS5 może zostać złagodzona.

Bloomberg napisał, że utrzymanie fabryk PS4 pomogłoby również Sony „większą swobodę w negocjacjach z partnerami produkcyjnymi w celu uzyskania lepszej umowy”.

Rzecznik Sony odpowiedział na raport, potwierdzając, że premiera PS4 będzie kontynuowana w tym roku, chociaż firma nie potwierdziła publicznie raportu o swoim poprzednim planie ograniczenia produkcji.

Na całym świecie sprzedano ponad 116 milionów konsol PS4, co czyni ją jedną z najbardziej udanych konsol do gier wszech czasów. (PS2, najlepiej sprzedająca się konsola wszech czasów, skręciła o 155 metrów).

Sony dostosowało liczbę konsol PS5, które według oczekiwań będzie w stanie sprzedać w tym roku fiskalnym, obwiniając braki chipów i wpływ Covid na globalną dystrybucję.

Tymczasem kilka nadchodzących głośnych ekskluzywnych produktów Sony zostanie wydanych zarówno na PS4, jak i PS5, W tym Horizon Forbidden West i God of War: Ragnarok.

READ  Horizon Call of the Mountain na PSVR2 został znacznie ulepszony w nowym zwiastunie