Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Mówi się, że Apple wydaje „miliony dolarów dziennie” na szkolenie sztucznej inteligencji

Mówi się, że Apple wydaje „miliony dolarów dziennie” na szkolenie sztucznej inteligencji

Według brytyjskiego Daily Mail Apple inwestuje miliony dolarów dziennie w sztuczną inteligencję Nowy raport z Informacja. Według doniesień firma pracuje nad wieloma modelami sztucznej inteligencji w wielu zespołach.

Jednostka Apple pracująca nad konwersacyjną sztuczną inteligencją nazywa się modelami podstawowymi, per Informacjaraporty. Ma „około 16” członków, w tym kilku byłych inżynierów Google. Na jej czele stoi John Gianandrea, szef działu sztucznej inteligencji w Apple, który został zatrudniony w 2018 roku, aby pomóc w ulepszaniu Siri. (Mówi się, że Gianandrea „wyraził współpracownikom sceptycyzm co do potencjalnej przydatności chatbotów wspieranych przez modele językowe AI”).

Dodatkowe zespoły w Apple również pracują nad sztuczną inteligencją Informacja. Jednostka inteligencji wizualnej opracowuje model generowania obrazów, a inna grupa bada „multimedialną sztuczną inteligencję, która oprócz tekstu potrafi rozpoznawać i tworzyć obrazy lub klipy wideo”.

Modele te mogą służyć różnym celom. Trwają prace nad chatbotem, który będzie „interakcję z klientami korzystającymi z AppleCare”; Inny ułatwiłby automatyzację wieloetapowych zadań za pomocą Siri.

– mówią osoby zaangażowane w jego rozwój Informacja Najbardziej zaawansowany LLM firmy Apple, znany wewnętrznie jako Ajax GPT, jest szkolony na „ponad 200 miliardach parametrów” i jest potężniejszy niż GPT-3.5 OpenAI, będący podstawą pierwszej wersji ChatGPT wydanej w zeszłym roku. Model ten został pierwotnie stworzony do użytku wewnętrznego, jak twierdzi Poprzednie raporty z Bloomberg I pozostaje nieco zamknięty w firmie.

Firma Apple nie wysłała prośby o komentarz do tego raportu.

READ  Wyłączone aktualizacje Instagrama – Setki użytkowników w USA i Wielkiej Brytanii twierdzi, że aplikacja nie działa przez drugi dzień po poważnej awarii Meta