Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Motocyklowe Grand Prix Polski 2023: Freddie Lindgren triumfuje w Warszawie, Bartosz Zmarzlick utrzymuje prowadzenie

Motocyklowe Grand Prix Polski 2023: Freddie Lindgren triumfuje w Warszawie, Bartosz Zmarzlick utrzymuje prowadzenie

Freddie Lindgren wyszedł zwycięsko z niezwykle kontrowersyjnego finału Grand Prix Polski w Warszawie, mimo że Bartosz Zmarzelek utrzymał prowadzenie w mistrzostwach świata.

Jack Holder był na najlepszej drodze do swojego pierwszego zwycięstwa w Grand Prix w pierwszej rundzie finału, ale zostało to zatrzymane, gdy Zamarzlik zrzucił Jasona Doyle’a z motocykla na trzecim okrążeniu niezdarnym ruchem po wewnętrznej stronie.

Jednak Zmarzlik miał dużo szczęścia, że ​​przeżył, ponieważ Doyle został wykluczony, decyzja, która zachwyciła kibiców gospodarzy, ale sprawiła, że ​​​​Australijczyk wyglądał na słusznie zasmuconego. Na początku drugiej połowy Holder nie był w stanie dorównać Lindgrenowi, a Zmarzlek nie był w stanie zostać pierwszym domowym zwycięzcą Warszawy, tracąc drugie miejsce na fotofiniszu z Holderem.

GP Polska

Tak się złożyło, że na żużlu w Polsce zwyciężył Lindgren w Warszawie

13 godzin temu

Sam Lindgren miał szczęście, że tam był po tym, jak stracił panowanie nad motocyklem na początku półfinału, zmuszając Dana Pioli do uniku, co kosztowało go drugie miejsce za Lindgrenem – Pioli zasugerował później, że być może lepiej byłoby dostać się do pokład.

Tymczasem Doyle czeka na Grand Prix przez sześć lat i 2023 dni. Jason Doyle, któremu dwa tygodnie temu zabrakło centymetrów do objęcia prowadzenia w wielkim finale Grand Prix Chorwacji, wygrał cały wieczór w Warszawie i stracił zaledwie dwa punkty przed finałem.

Jednak w pierwszych dwóch rundach wyglądał bardzo dobrze i to długie oczekiwanie z pewnością wkrótce się skończy. Lindgren, który wygrał po raz pierwszy od 2020 roku, wyglądał na silnego, ale nie był spektakularny przez cały wieczór, ale pojawił się, gdy naprawdę miało to znaczenie.

Mistrz świata Zmarzlik ulega awarii, przewracając Madsena i zostaje zdyskwalifikowany

Tai i Finden również dotarli do półfinałów, ale nie mogli awansować. To była noc, w której można było zapomnieć o wicemistrzu Chorwacji, Robercie Lambercie, który zajął 12. miejsce.

READ  Sprawozdania na temat pracowników sportowych i drutu | Wiadomości, sport, praca

Pozostali dwaj polscy kolarze Maciej Janowski i Patrick Dudek byli zawiedzeni, że nie awansowali do półfinałów, ale Bartolomie Kowalski miał fantastyczny wieczór jako mistrz domu.

Przyjeżdżając na weekend jako pierwszy rezerwowy, został zepchnięty na dziką kartę, gdy Dominic Kubera doznał kontuzji w piątek i w pełni wykorzystał.

Zachwycił kibiców gospodarzy swoim zwycięstwem w siódmym biegu, biegnąc przez zewnętrzną bramkę, aby objąć prowadzenie i utrzymując swoje okrążenia w wyścigu, który uosabiał nieprzewidywalny i ciągle zmieniający się charakter tego wieczoru.

„Co za atmosfera!” Lindgren cieszy się zwycięstwem w Warszawie

– – –

Transmituj na żywo każdą rundę sezonu Speedway Grand Prix 2023 Odkryj +w aplikacji Eurosport i na eurosport.com

GP Polska

Lindgren najszybszy w kwalifikacjach do Grand Prix Polskich Wyścigów Samochodowych, potem Zmarzlek drugi

Wczoraj o 19:06

GP Polska

RICHARDSON Q&A: Czy ktoś może rzucić wyzwanie Zmarzlikowi? Jak poradzą sobie Brytyjczycy?

05.11.2023 o 07:32