Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Moskwa „wykorzystuje jeńców wojennych jako żywe tarcze”

Moskwa „wykorzystuje jeńców wojennych jako żywe tarcze”

Ukraina oskarżyła Rosję o wykorzystywanie jeńców wojennych jako „żywych tarcz” podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ, na którym omawiano zestrzelenie samolotu transportowego Ił-76 na początku tego tygodnia.

Chrystina Hyovyshyn, zastępca ambasadora Ukrainy przy ONZ, powiedziała, że ​​jeśli potwierdzi się obecność jeńców wojennych na pokładzie samolotu, incydent będzie „pierwszym przypadkiem, w którym Rosja użyła w powietrzu ludzkiej tarczy, aby zasłonić przenoszenie rakiet do użytku ponownie przeciwko Rosji”. Spokojne ukraińskie miasta.”

Dodała: „Ukraina nie została poinformowana o liczbie pojazdów, drogach i środkach transportu więźniów. Już samo to może stanowić celowe działania Rosji mające na celu zagrożenie życia i bezpieczeństwa więźniów.

Dmitrij Polanski, zastępca ambasadora Rosji przy ONZ, powiedział Radzie Bezpieczeństwa, że ​​Ukraina podjęła „świadomą” decyzję o zestrzeleniu samolotu w celu promowania „zachodnich interesów geopolitycznych”.

Stany Zjednoczone stwierdziły, że ostateczną odpowiedzialność ponosi Rosja, ponieważ zdecydowała się na inwazję na Ukrainę.

Zastępca wysłannika Robert Wood powiedział: „Rosja wielokrotnie próbowała przenieść odpowiedzialność za tragedie tej bezsensownej i opcjonalnej wojny, tak jakby była ofiarą, a nie agresorem”.

Śledź najnowsze aktualizacje poniżej i dołącz do dyskusji w komentarzach

READ  Singapur zaczyna pobierać opłaty od „niezaszczepionych” pacjentów z Covid | Singapur