Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Moskwa obiecuje „twardą” reakcję po zamknięciu przez Polskę rosyjskiej szkoły dyplomatycznej w Warszawie


2023/04/29 – 20:05 •
28 kwietnia Moskwa zapowiedziała, że ​​zareaguje zdecydowanie i ostrzegła przed konsekwencjami dla interesów Polski w Rosji po zamknięciu przez polskie władze szkoły średniej dla dzieci dyplomatów w Warszawie.

Według rzecznika polskiego MSZ Łukasza Jasiny budynek, w którym znajduje się szkoła dyplomatyczna, należy do państwa polskiego. agencji Reutera.

Jednak Moskwa potępiła to posunięcie jako „wrogie” naruszenie Konwencji wiedeńskiej o stosunkach dyplomatycznych i naruszenie rosyjskich dóbr dyplomatycznych w Polsce. Polityka.

Wcześniej Polska wydaliła 45 rosyjskich dyplomatów podejrzanych o współpracę z moskiewskim wywiadem.

Zamknij tę stronę. Możesz też dołączyć do naszej społeczności i pomóc nam tworzyć więcej takich rzeczy.
Ponieważ wierzymy, że głos Ukrainy powinien zostać wysłuchany, nasz raport jest otwarty i dostępny dla wszystkich. Dlatego nasz mały, opłacalny zespół polega na wsparciu czytelników takich jak Ty, którzy dostarczają aktualnych wiadomości, wysokiej jakości analiz i lokalnych relacji na temat wojny Rosji z Ukrainą i walki Ukrainy o zbudowanie demokratycznego społeczeństwa. Trochę się dzieje: za cenę filiżanki kawy miesięcznie możesz pomóc budować mosty między Ukrainą a resztą świata, zostać współtwórcą i zagłosować, jakie tematy powinniśmy omówić w następnej kolejności. . Zostań gospodarzem Lub spójrz na inne opcje Wsparcie.
Zostań mecenasem!

Tagi: Moskwa, Polska, Rosja, Ukraina

READ  Koreańska firma inwestuje 627 mln euro w budowę fabryki części do pojazdów elektrycznych w Polsce