Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Morgan Freeman wśród 963 Amerykanów z zakazem wjazdu do Rosji | wiadomości ze świata

Rosja opublikowała listę 963 Amerykanów, którym „na stałe zabroniono” wjazdu do kraju w odpowiedzi na sankcje USA związane z inwazją na Ukrainę.

aktor Morgan Freeman(84) znajduje się wśród nazwisk na liście, najwyraźniej w wyniku jego pojawienia się w filmie z 2017 roku, oskarżającego rosyjski rząd o ingerowanie w amerykańską demokrację.

Freeman opowiedział film promocyjny dla organizacji zwanej Komitetem Śledczym w Rosji, donosi CNN.

Teledysk został wyreżyserowany przez filmowca Roba Reinera, najbardziej znanego z filmów takich jak The Princess Bride i When Harry Met Sally, a także został dodany do listy Kremla.

Erdogan przedstawia swoje żądania dotyczące ofert Szwecji i Finlandii do NATO – Ukraina na żywo

Rosyjskie MSZ stwierdziło, że osoby z listy „wzbudzają strach przed Rosją”.

„Potwierdzamy, że wrogie działania Waszyngtonu, które obrócą się przeciwko samym Stanom Zjednoczonym, będą nadal otrzymywać odpowiednią odprawę” – powiedziała.

Dodała, że ​​”rosyjskie sankcje są nakładane i mają na celu zmuszenie rządzącego USA reżimu… do zmiany zachowania i uznania nowych realiów geopolitycznych”.

w marcu, Prezydent Joe Biden Odmówiono mu wjazdu do Rosji w odpowiedzi na sankcje nałożone na kraj po inwazji na Ukrainę.

biały Dom Śmiali się z rosyjskich sankcji Kpiąc z tego, że nikt nie planuje wakacji w Moskwie i insynuując, że reżim Władimira Putina w niewłaściwy sposób zaatakował Joe Bidena.

zdjęcie:
Pozostali z „listy przystanków” to Mark Zuckerberg…
John McCain z żoną Cindy, gdy został zaprzysiężony przez ówczesnego wiceprezydenta Joe Bidena w Waszyngtonie w 2011 roku
zdjęcie:
…i zmarły senator John McCain (po lewej)

również założyć Kreml 13 nazwa „lista przystanków” Są to Anthony Blinken, sekretarz stanu, dyrektor CIA William Burns, Lloyd Austin, sekretarz obrony i Jake Sullivan, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego, wraz z Hillary Clinton.

W opublikowanej w sobotę dłuższej liście znalazły się również meta-Mark Zuckerberg i George Soros.

Oprócz polityków z drugiej strony amerykańskiego spektrum, od Alexandrii Ocasio-Cortez po Marjorie Taylor Green, na liście jest także kilku polityków, którzy zginęli.

READ  Wiadomości na żywo o kryzysie ukraińsko-rosyjskim: Putin rozpoczął „inwazję na dużą skalę”, mówi ukraiński FM - najnowsza aktualizacja | wiadomości ze świata