Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Morderca z Teksasu uznany za winnego zamordowania emeryta, którego poznał w Walmart |  Wiadomości z USA

Morderca z Teksasu uznany za winnego zamordowania emeryta, którego poznał w Walmart | Wiadomości z USA

Domniemany seryjny morderca w Teksasie został skazany na dożywocie po tym, jak został skazany za zabicie 81-letniej kobiety.

Jurorzy obradowali przez 45 minut przed oskarżeniem Billy’ego Kimmera za rzekome uduszenie Lou Thi Harrisa w marcu 2018 roku, którego poznał w supermarkecie Walmart.

Prokuratorzy powiedzieli, że poszedł do jej domu, zabił ją i ukradł jej biżuterię.

49-latek – oskarżony o zamordowanie 18 kobiet w ciągu dwóch lat – został skazany za zabójstwo emeryta i skazany po ponownym procesie.

Prokuratorzy nie żądali kary śmierci, więc sędzia okręgowa Raquel „Rocky” Jones skazała Kimmermere na dożywocie bez możliwości zwolnienia warunkowego.

Schimmer, który utrzymuje swoją niewinność, jest oskarżony o zabicie 12 innych kobiet w hrabstwie Dallas i pięciu kobiet w sąsiednim hrabstwie Collin. W przypadku co najmniej jeszcze jednej śmierci istnieją plany ścigania go.

Krewni podejrzanych o morderstwo powitali czwartkowe orzeczenie na emocjonalnej konferencji prasowej po posiedzeniu sądu.

„To jedno przekonanie oznacza sprawiedliwość dla wszystkich rodzin” – powiedziała Shannon Dion, której 92-letnia matka, Doris Gleeson, została zamordowana w 2016 roku.

Adwokat Schimmera, Kobe Warren, powiedział, że prokuratorzy nie byli w stanie udowodnić ponad wszelką wątpliwość, że jego klient był w domu ofiary, mówiąc, że sprawa stanu to „wszystko, bez żądła” – w którym to momencie prokurator generalny Glenn Fitzmartin odwołał się.

zdjęcie:
Rodziny Shemmira oskarżone o mordowanie innych pochwaliły w sądzie wyrok skazujący

„To łatwa decyzja”, powiedział Fitzmartin, zauważając, że kiedy Schimmer został aresztowany, był w posiadaniu biżuterii pani Harris oraz kluczy do jej domu.

Jurorom pokazano również nagranie CCTV Schimmera i pani Harris w Walmart w dniu, w którym znaleziono ją martwą.

Kimmermere nie zeznawał, a obrońcy nie wezwali żadnych świadków.

Jurorzy usłyszeli również o ataku na inną kobietę – 91-letnią Mary Annis Bartell, która przeżyła – dzień przed zabójstwem pani Harris, a także o śmierci 87-letniej Mary Brooks około sześć tygodni wcześniej.

READ  Kreml ucieka się do swoich żołnierzy w stanie spoczynku, by przypuścić atak wschodni przy „rosnących stratach”

Prokuratorzy przedstawili dowody na to, że Chemirmir oferował przez Internet biżuterię należącą do pani Bartel i pani Brooks.

Bartle zmarła w 2020 roku, ale przysięgli usłyszeli od niej złożone pod przysięgą dowody, w których powiedziała, że ​​mężczyzna wszedł do jej mieszkania, „wbił” jej poduszkę w twarz i użył „całego ciężaru, by powstrzymać mnie od oddychania”.

Straciła przytomność, a później dowiedziała się, że zgubiła obrączkę ślubną, pierścionek zaręczynowy z brylantem i inną biżuterię.

Raport na kilka dni przed atakiem podejrzanego zachowania w kamienicy, w której mieszka, oraz numer tablicy rejestracyjnej, doprowadziły do ​​aresztowania Kimmermere.

Śledczy powiedzieli, że widzieli, jak wrzucał rzeczy do pudełka, a kiedy wyciągali go z samochodu, miał przy sobie biżuterię i pieniądze.

W skrzyni znaleźli duże czerwone pudełko na biżuterię zawierające dokumenty, które zaprowadziły ich do domu pani Harris, gdzie znaleźli ją martwą w jej sypialni, posmarowaną szminką na poduszce.

Liczba osób oskarżonych o zabicie Kimmera wzrosła, ponieważ władze ponownie zbadały zgony, które wcześniej uważano za naturalne.