Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

MOL kupi stacje benzynowe Lotus w Polsce

MTI – Ekonews

poniedziałek, styczeń. 10, 2022, 12:00

Węgierski koncern naftowo-gazowy MOL przejmie stacje paliw Lotos w Polsce, pisze agencja informacyjna MTI, powołując się na raport polskiego komercyjnego nadawcy Radio Jet.

Komisja Europejska zażądała, aby Lotos sprzedał 80% swoich stacji benzynowych i 30% swojej działalności rafineryjnej, którą ma przejąć polski PKN Arlon, poinformował RadioJet.

Lotus posiada 700-800 stacji benzynowych, każda o wartości księgowej 1,5-2 mln USD.

Nadawca ogłosił, że Saudi Aramco kupi udziały w rafinerii Lotusa.

W sierpniu MOL potwierdził zainteresowanie polskim detalicznym rynkiem paliw.

Wesprzyj Budapest Business Journal

Stworzenie renomowanej branży dziennikarskiej to kosztowny biznes. Przez 27 lat wiadomości biznesowe, współpracując z wydawcami, redaktorami i reporterami Budapest Business Journal, dostarczały Ci rzetelnych informacji, prawdziwych, dokładnych i bez obaw i przychylności.

Firmy prasowe na całym świecie zmagały się ze znalezieniem modelu biznesowego, który pozwalałby im nadal przodować bez uszczerbku dla ich wyników. Ostatnio niektórzy eksperymentowali z pomysłem angażowania swoich czytelników jako ich najważniejszych partnerów.

Chcemy dać taką samą możliwość naszym czytelnikom. Zapraszamy do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości dziennika biznesowego, którego potrzebujesz. Naciśnij nasz przycisk Support BBJ i możesz wybrać, jak często i jak często przesyłasz do nas swoje wpisy.

READ  W Polsce biskupi pozwalają katolikom jeść mięso w Nowy Rok