Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

„Moje uszy zaczynają pękać”: Ocaleni pamiętają przerażające doświadczenia związane z tornado | tornado

Huragany spowodowały rozległe zniszczenia w środkowych i południowych stanach Stanów Zjednoczonych, grożąc dziesiątkami ofiar śmiertelnych. Świadkowie i ocaleni opisywali swoje przerażające doświadczenia z burzą.

Uwzględniono uszkodzenia budynek się zawala Fabryka świec w Mayfield w stanie Kentucky, gdzie według urzędników zginęło ponad 70 osób, magazyn Amazona w Illinois i dom opieki w Arkansas. Inne najbardziej dotknięte stany to Missouri, Mississippi i Tennessee.

Kentucky: Tragedia w Fabryce Świec

Keanna Parsons-Perez czuła, że ​​budynek „kołysze się z boku na bok”, zanim runął na nią i jej kolegów z Fabryki Świec Mayfield, KentuckyPiątek, po uderzeniu huraganu.

Parsons-Perez, pracownica fabryki świec w tym liczącym mniej niż 10 000 osób mieście, utknęła na trzy godziny w gruzach, częściowo dokumentując ją na Facebooku Live, gdzie słychać płacz jej współpracowników.

W sobotę, siedząc na izbie przyjęć, opowiedziała Guardianowi, jak nagle podmuch wiatru wszystko zmienił. „Wszyscy poczuliśmy podmuch wiatru, wszyscy zaczęli się zbliżać, moje uszy zaczęły pękać i czułam, jak moje ciało się kołysze” – powiedziała o chwilach przed zawaleniem się budynku.

Powiedziała, że ​​zdecydowała się na żywo na kanale społecznościowym, ponieważ po zadzwonieniu pod numer 911, kiedy powiedziano jej, że władze wysyłają ludzi, zdała sobie sprawę, że potrzebna jest dalsza pomoc. Chciała również, aby lepiej zrozumieli swoją sytuację i powiadomili ratowników, że są głęboko w gruzach – powiedziała.

Pracownicy służb ratunkowych przeszukują pozostałości Fabryki Produktów Konsumenckich Mayfield w poszukiwaniu świec po tym, jak zostały zniszczone przez huragan w sobotę. Zdjęcie: John Ames/AFP/Getty Images

Na swoim miejscu Parsons-Perez utknęła z około sześcioma innymi pracownikami. Wielu z nich płacze ze strachu w transmisji na żywo, gdy Parsons-Perez próbuje ich uspokoić i zachęcić do nadziei na wydostanie się stamtąd.

Powiedziała Strażnikowi, że chociaż nie bała się o swoje życie w momencie zerwania, przestraszyła się, gdy dowiedziała się, co jest pod nią zakopane. „Kiedy dowiedziałam się, że mam klimatyzację i wjechałam we wrak nade mną z pięcioma osobami” – powiedziała.

Nadal była optymistyczna podczas transmisji na żywo, śmiejąc się i zmuszając przyjaciół do śpiewania jej wszystkiego najlepszego, ponieważ był to wigilia jej urodzin.

W sobotę wyglądała na zmęczoną podczas rozmowy wideo z Guardianem, gdy czekała na leczenie na izbie przyjęć. Powiedziała, że ​​nie była świadoma swoich obrażeń, ale całe jej ciało było obolałe.

Powiedziała, że ​​władze fabryki jeszcze się z nią nie skontaktowały, ale sprawdziła ją agencja pracy tymczasowej, przez którą pracowała. Wśród ratowników byli więźniowie z więzienia hrabstwa Graves. „To było takie fajne, że tak zrobili” – powiedziała. Niektórzy goście teraz boję się śmierci w zniszczeniu.

Pracownicy reagowania kryzysowego kopią wśród ruin fabryki świec Mayfield Consumer Products.
Urzędnicy uważają, że w wyniku zawalenia się fabryki świec w Mayfield w stanie Kentucky zginęło ponad 70 osób. Zdjęcie: Timothy D. Easley / AP

Gubernator stanu Kentucky Andy Bashir ostrzegł, że liczba ofiar śmiertelnych może przekroczyć 100. Powiedział, że około 110 osób było w fabryce Mayfield, kiedy uderzył huragan. Urzędnicy państwowi potwierdzili dotychczas 18 zgonów.

Bashir powiedział, że huragan rozprzestrzenił się na ponad 200 mil w całych stanach i był „czymś, czego wcześniej nie widzieliśmy”.

Wśród zaginionych w fabryce świec jest 50-letnia Denise Johnson-Williams, matka czwórki dzieci, której członkowie rodziny czuwali na miejscu w sobotę, donosi Associated Press.

„Jest Boże Narodzenie, a ona pracuje w miejscu, w którym robi się świece na prezenty” – powiedział jej brat Daryl Williams. “Porzucić dar życia, aby zrobić prezent. Nic nie słyszymy, przypuszczam, że nic. Ale spodziewam się najgorszego.”

Powiedział, że Johnson-Williams przez całą noc dzwoniła do męża, żeby zgłosić złą pogodę i to był ostatni raz, kiedy ktoś o niej słyszał.

Dziennikarz Brandon Clement udostępnił nagranie wideo z masowych zniszczeń w Mayfield dziesiątek zburzonych domów i „domów, w których pozostały tylko płyty”. To „największe szkody”, które napisał na Twitterze w sobotę rano.

Jeremy Cresson, miejski komendant straży pożarnej i dyrektor ratownictwa medycznego, powiedział, że tornado uderzyło w główną remizę straży pożarnej i centra ratunkowe w Mayfield, dodatkowo komplikując działania ratunkowe. „Pracowaliśmy niestrudzenie przez całą noc” – powiedział Crisson.

Illinois: Zawalenie się budynku Amazon

W sobotnie popołudnie oddano hołd 29-letniemu Claytonowi Cobb który podobno zmarł w Upadek magazynu Amazon W Edwardsville w stanie Illinois. Cobb był konserwatorem w magazynie.

W zajezdni potwierdzono śmierć co najmniej sześciu osób; Chociaż nazwisko Cope’a nie zostało ujawnione przez władze, podobno jego matka miała potwierdził swoją śmierć Do Fox2 News.

Pracownik sklepu wielobranżowego Casey podzielił się w poście na Facebooku: „RIP Clayton radź sobie, będę tęsknił za twoją uśmiechniętą twarzą wchodzącą do Casey’s w Hartford”.

Ekipy budowlane sprawdzają gruz budynku magazynowego, którego dach się zapada.
W magazynie Amazona w Edwardsville w stanie Illinois zawaliła się ściana i dach. Zdjęcie: Lawrence Bryant/Reuters

Szef straży pożarnej James Whitford powiedział, że co najmniej 45 pracownikom Amazon udało się wydostać z ruin obiektu. Władze straciły nadzieję na znalezienie większej liczby ocalałych, ponieważ przeszły od akcji ratunkowych do działań naprawczych, które miały trwać kilka dni.

Whiteford powiedział, że obiekt Amazon został zbombardowany około 20:38 czasu środkowego. Siła wiatru była tak silna, że ​​zerwał dach i budynek sam się zawalił.
Świadkowie powiedzieli, że robotnicy byli zaskoczeni i zmuszeni do chowania się tam, gdzie mogli ich znaleźć.

„Miałem współpracownika, który wysyłał mi zdjęcia, gdy schronili się w łazience, gdzie mogli się ukryć”, powiedział Alexander Beard, który pracuje w magazynie po drugiej stronie ulicy. „Ludzie musieli szybko myśleć o swoich stopach”.

Późnym popołudniem w sobotę, 23-letnia Emily Epperson, kierowca ciężarówki Amazona, z niepokojem czekała na informacje o miejscu pobytu kolegi z drużyny Austina McEwana, aby zabrać je swojej dziewczynie i rodzicom.

„Jesteśmy bardzo zaniepokojeni, ponieważ wierzymy, że mógł już zostać znaleziony” – powiedziała Reuterowi.

Dyrektor generalny Amazon, Andy Gacy, napisał na Twitterze, że firma jest „smutna z powodu utraty” swoich pracowników i będzie nadal ściśle współpracować z lokalnymi władzami w zakresie akcji ratunkowej.

Założyciel Amazona, Jeff Bezos, powtórzył Jesse’go w oświadczeniu opublikowanym na Twitterze w sobotę, w którym obiecał wsparcie firmy dla społeczności.

„Wszyscy z Edwardsville powinni wiedzieć, że zespół Amazon jest zaangażowany we wspieranie ich i będzie ich wspierać podczas tego kryzysu” – napisał Bezos.

Arkansas: hit domu opieki

Jedna osoba zmarła w domu opieki w Monnett w stanie Arkansas, a pięć innych zostało rannych, Fox13 zgłoszony.

Udostępnij stalkera i fotografa Briana Emfingera Kino Ze sceny, która wyglądała niesamowicie podobnie do miejsc w Mayfield i Edwardsville.

Wszyscy pozostali w domu opieki Moneta obliczony W czasie tego raportu.

READ  Ludzie dzielą się przezabawnymi zdjęciami „dziwnych” i dziwnych budynków, które napotkali