Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

„Moja moc jest naprawdę niska”: łazik NASA Mars Insight przygotowuje się do startu z Czerwonej Planety |  Mars

„Moja moc jest naprawdę niska”: łazik NASA Mars Insight przygotowuje się do startu z Czerwonej Planety | Mars

NASA Lądownik InSight Dostarczył coś, co może być jego ostatnią wiadomością z Marsa, ponieważ jest to historyczna misja, której celem jest odkrycie tajemnic wnętrza Czerwonej Planety.

W listopadzie agencja kosmiczna ostrzegła, że ​​czas sondy może się kończyć, ponieważ pył nadal się skrapla i dławi moc InSight.

„Wytwarzanie energii przez statek kosmiczny nadal spada, ponieważ pył nanoszony przez wiatr gęstnieje na panelach słonecznych” – napisała NASA w komunikacie. Modernizacja 2 listopada . „Oczekuje się, że koniec nastąpi w ciągu najbliższych kilku tygodni”.

udostępniona wiadomość dot NASA Konto InSight na Twitterze napisało w poniedziałek: „Moja moc jest naprawdę niska, więc może to być ostatnie zdjęcie, które mogę wysłać. Nie martw się jednak o mnie: mój czas tutaj był produktywny i spokojny. Jeśli mogę nadal rozmawiać z moją misją drużynie, zrobię to – ale podpiszę tutaj wkrótce. Dziękuję, że ze mną zostałeś.

Moja moc jest naprawdę niska, więc to może być ostatnie zdjęcie, które mogę wysłać. Nie martwcie się jednak o mnie: mój czas tutaj był produktywny i obfitował w wydarzenia. Jeśli będę mógł dalej rozmawiać z moim zespołem misyjnym, będę – ale wkrótce podpiszę tutaj. Dzięki, że ze mną zostałeś. pic.twitter.com/wkYKww15kQ

– NASA InSight (@NASAInSight) 19 grudnia 2022 r

Robot-geolog, uzbrojony w młotek i sejsmograf, po raz pierwszy pojawił się na jałowej przestrzeni Elysium Planitia w listopadzie 2018 roku.

Od tego czasu prowadzi wykopaliska geologiczne, dokonując pierwszych pomiarów trzęsień ziemi za pomocą nowoczesnego sejsmometru umieszczonego bezpośrednio na powierzchni Marsa.

Pojazd zasilany energią słoneczną wydał w zeszłym miesiącu aktualizację, przypominającą nam o swoim czasie w kosmosie.

„Miałem szczęście mieszkać na dwóch planetach. Cztery lata temu dotarłem bezpiecznie na drugą planetę, początkowo ku uciesze mojej rodziny. Dziękuję mojemu zespołowi za wysłanie mnie w tę odkrywczą podróż. Mam nadzieję, że uda mi się być z ciebie dumnym”.

Od czasu publikacji Insight zmierzył ponad 1300 zdarzeń sejsmicznych, a ponad 50 z nich miało wystarczająco dużo wyraźnych sygnałów, aby zespół mógł uzyskać informacje o ich lokalizacji na Marsie, zgodnie z opublikowaną misją. Wyniki.

Dane sondy dostarczyły również szczegółowych informacji na temat wewnętrznych warstw Marsa, ciekłego jądra, zaskakująco zmiennych pozostałości pod powierzchnią wygasłego pola magnetycznego, pogody i aktywności trzęsień ziemi.

były do Jego uruchomienie w 2018 rGłówny naukowiec NASA, Jim Green, powiedział, że misja ma „fundamentalne znaczenie dla zrozumienia pochodzenia naszego Układu Słonecznego i tego, jak stał się tym, czym jest dzisiaj”.

NASA nie ogłosi zakończenia misji, dopóki Insight nie zawiedzie dwóch kontroli ze statkiem kosmicznym krążącym wokół Marsa, przekazującym swoje informacje z powrotem na Ziemię.

W 2018 roku weteran łazika marsjańskiego zadeklarował możliwości koniec 15-letniej kariery Wysyłając niepełne zdjęcie Doliny Wytrwałości.

Silna burza piaskowa zaciemniła niebo wokół łazika napędzanego energią słoneczną, rozbijając słońce i pozostawiając ciemny obraz z białymi plamami z szumu kamery. Transmisja zatrzymuje się przed przesłaniem pełnego obrazu.

READ  Zdefiniowano nową przestrzeń dla Centrum Zasobów Płci i Seksualności