Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Mój rząd uchylił 2000 starych przepisów i pomógł poprawić pozycję Indii na liście łatwości prowadzenia biznesu: Premier

Mój rząd uchylił 2000 starych przepisów i pomógł poprawić pozycję Indii na liście łatwości prowadzenia biznesu: Premier

Premier Narendra Modi powiedział w poniedziałek, że jego rząd uchylił około 2000 starych brytyjskich przepisów, które wsadzały przemysłowców do więzienia za drobne sprawy i utrzymuje ranking Indii na liście łatwości prowadzenia biznesu, który po objęciu urzędu w 2014 roku uległ znacznej poprawie.

Pod rządami swojego rządu, Modi powiedział, że pozycja Indii w corocznym rankingu krajów Banku Światowego pod względem łatwości prowadzenia działalności wzrosła dramatycznie – ze 142 do 63 w ciągu pięciu lat.

Przemawiając na wiecu w Jamnagar w Gujarat, premier powiedział, że zamierza umieścić Indie w pierwszej 50-tce raportu oceniającego.

„(Przestarzałe) przepisy istnieją od czasów brytyjskich (rządów) i schrzaniłem cały zespół (aby je przejrzeć), ponieważ nie chciałem, aby krajowi biznesmeni byli więzieni za drobne sprawy. uchyliłem 2000 takich praw, muszę zrobić więcej, a jeśli kupcy, którzy tu siedzą, dowiedzą się o takim prawie, daj mi znać.

W zawoalowanym ataku na Kongres Modi powiedział wcześniej, że rządy zignorowały kwestię poprawy środowiska biznesowego w kraju.

„Wcześniej nie było mowy o łatwości prowadzenia biznesu… w porównaniu do wysiłków podejmowanych przez mój rząd. Zmieniliśmy prawo i system prawnie, co pomogło poprawić ranking Indii. Kiedy zostałem premierem (w 2014 r.), Indie znalazły się na 142 miejscu (w rankingu 2014).Ease of Doing Business List) Ciężko pracowaliśmy przez 5-6 lat i zajęliśmy 63 miejsce.

„Jeśli będziemy naciskać zbyt mocno, spadniemy poniżej 50” – powiedział premier – „Tak ogromna poprawa nie dotyczy tylko papierkowej roboty… pomaga małym firmom poprawić sytuację w terenie”.

Modi złożył również hołd dawnej wsi Jamnagar Digvijay Singh za pomoc, jakiej udzielił narodowi polskiemu podczas II wojny światowej.

„Polska pomogła nam sprowadzić naszych studentów z (rozdartej wojną) Ukrainy, gdzie były gubernator Jamnagar Digvijay Singh pomagał Polakom podczas II wojny światowej” – powiedział premier.

READ  Kraje, regiony i organizacje zobowiązują się do stopniowego wycofywania i finansowania dużej energetyki węglowej

(wejście z PTI)