Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Mody oskarżone o wydobywanie bitcoinów, wirus usunięty ze Steam

Mody oskarżone o wydobywanie bitcoinów, wirus usunięty ze Steam

Miasta: Skylines

zrzut ekranu: Miasta: drapacze chmur

W ciągu ostatnich kilku dni pojawiła się seria modyfikacji do gry strategicznej na PC Miasta: Skylines Został usunięty ze Steam po tym, jak użytkownicy zaczęli się obawiać, że zawiera wszelkiego rodzaju nieprzyjemne rzeczy, od tropicieli klawiatury, przez wirusy, po górników bitcoinów.

Alarm już zabrzmiał to jest NME Historia i Następny post na ReddicieZwrócił uwagę, że ci, którzy pobrali modyfikacje, zostali zbanowani i że istnieje poważne zagrożenie dla komputerów użytkowników. jak ten NME wyjaśnij historię:

W 2021 roku projektant Chaos wydał „przeprojektowaną” wersję modelu o nazwie Harmony, ważnego projektu ramowego, od którego zależy większość miejskich modów: Skylines do pracy.

Chaos „przeprojektował” także kilka popularnych modów do gry i dołączył swój własny mod Harmony jako podstawowy plik do pobrania – co oznacza, że ​​gracze będą musieli pobrać je, aby wszystkie powiązane mody działały.

Odkryto jednak, że w tej wersji Harmony ukryte jest narzędzie do automatycznej aktualizacji, które pozwoli Chaosowi dostarczać złośliwe oprogramowanie na urządzenia każdego, kto je pobrał. Inny złośliwy kod był używany do zakłócania działania innych modów, co z kolei powodowało, że gracze pobierali więcej modów Chaos, ponieważ zostały ogłoszone jako rozwiązania tych problemów. Zostało to wykryte, gdy niektóre mody, których dotyczy problem, po otrzymaniu od fanów raportów o niskiej wydajności, znalazły złośliwy kod.

Chociaż jest to przerażająca perspektywa dla każdego użytkownika, który pobrał poszczególne mody, dochodzenie zostało przeprowadzone przez Miasta: Skylines Twórcy Colossal Order odkryli, że podczas modyfikacji sami Nie zawierał niczego tak niebezpiecznego, jak początkowo się obawiano, nadal jest usuwany ze Steam. Jednym z nich jest to, że rzekomo może pozostawić otwarte drzwi do pobierania „złośliwego oprogramowania”:

Mod „Aktualizacja z Github” został usunięty wkrótce po tym, jak pojawił się w Warsztacie. Ten tryb jest przeznaczony do sprawdzania i instalowania aktualizacji modów bezpośrednio z Github oraz wprowadzania zmian w istniejących subskrypcjach warsztatów bez wiedzy użytkownika. To całkowicie omija warsztat i aby uniknąć potencjalnych nadużyć (takich jak pobieranie złośliwego oprogramowania), tryb został usunięty.

I kolejny z… błahych powodów (podkreślenie moje):

Niedawno zablokowaliśmy niektóre mody z Cities: Skylines Workshop i chcemy wyjaśnić niektóre z dezinformacji związanych z tymi modami. Mody, o których mowa, które zostały zablokowane, to „Rozszerzenia sieciowe 3” i „Aktualizacja z Github”.

W modach w Warsztacie Steam nie znaleziono żadnych rejestratorów klawiatury, wirusów, koparek bitcoin itp.

Network Extensions 3, który rzekomo zawiera złośliwe oprogramowanie, został zbanowany z powodu dyskryminacji niektórych użytkowników Steam. Po pierwsze, zablokował krótką listę użytkowników Steama przed korzystaniem z tego trybu, ale później zmieniono to, aby spowodować, że rozgrywka wydaje się być błędna. Blokowanie użytkowników lub nakładanie na nich określonych ograniczeń narusza Umowę subskrybenta Steam i skutkuje banami modów.

Żeby było jasne: twórca modów stworzył listę osób, które im się nie podobały, umieścił tę listę w trybie, a następnie sprawił, że mod działał jak gówno, ale Tylko dla tych ludzi.

READ  Akcje Xbox serii X — NA ŻYWO: Najnowsze aktualizacje dotyczące uzupełniania zapasów w Wielkiej Brytanii od Game, Smyths i nie tylko