Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Modern Warfare potrzebuje prawie tyle samo miejsca na dysku twardym, co każda gra 3D

To ponad 1500 gier (Zdjęcie: Nintendo)

Pobranie każdej gry 3D ze sklepu Nintendo eShop wymaga aż 267 GB przestrzeni dyskowej, czyli mniej więcej wielkości Modern Warfare.

Większość nowoczesnych gier ma niesamowitą grafikę i ogromne otwarte światy, które wymagają ogromnej ilości pamięci. Najnowsze wydania, takie jak Hogwarts Legacy i God Of War Ragnarök, mają rozmiary plików od 80 do 85 GB na konsolach następnej generacji.

Wystarczy kilka pobrań, a Twój dysk twardy pęka w szwach do tego stopnia, że ​​możesz wymienić jedną grę na całą kolekcję gier retro.

Pytanie brzmi, ile miejsca jesteś w stanie poświęcić, aby uzyskać najwyższą jakość gier?

Być może właśnie to miał na myśli użytkownik Twittera NCSmaster, gdy odkrył, że pobranie całej kolekcji gier na 3DS-a z eShopu to trochę więcej niż całość Call of Duty: Modern Warfare.

Dzięki szybkiemu wyszukiwaniu w Google możesz dowiedzieć się, że Call Of Duty: Modern Warfare i Warzone wymagają około 250 GB miejsca na dysku komputera. Chociaż jest skazany na zwiększenie rozmiaru i wyprzedzenie biblioteki 3DS, po wydaniu kolejnych aktualizacji.

W rzeczywistości rozmiar Modern Warfare 2 był tak wymykający się spod kontroli, że Activision wydało aktualizację zmniejszającą rozmiar pliku gry na PC do 170 GB.

Jednocześnie całkowity rozmiar wszystkich 1547 gier 3DS, które kosztują ponad 13 000 USD (10 600 GBP), wynosi 267 GB.

Inny użytkownik Twittera zauważył również, że pobranie każdej gry na Wii U zajęłoby równowartość sześciu „nowoczesnych gier”, około 1,2 terabajta.

Dyskusja rozpoczęła się, gdy YouTuber o imieniu The Completionist postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i kupić każdą grę dostępną w cyfrowych sklepach Wii U i 3DS, zanim zostaną one ostatecznie zamknięte 27 marca.

Oznaczało to zakup 866 gier na Wii U i 1547 gier 3D, które udało mu się ukończyć w około rok — dokładnie 328 dni. Co więcej, szalone osiągnięcie The Completionist kosztowało go 22 791 $ (18 600 £).

„Kiedy sklep cyfrowy jest zamknięty lub gry są spisywane na straty, niezliczonym tytułom grozi bezpowrotna utrata”.

„Wtedy wpadłem na szalony, głupi pomysł:„ Co trzeba zrobić, aby uratować te wszystkie gry Nintendo Wii U i 3DS przed utratą ”- wyjaśnił YouTuber w swoim filmie.

Od tego czasu YouTuber ujawnił, że przekaże swoją kolekcję vintage na rzecz Fundacji Historii Gier Wideo.

Wyślij e-mail na adres [email protected], zostaw komentarz poniżej i Śledź nas na Twitterze.

Więcej: Gry Xbox dostępne w ukraińskiej usłudze chmurowej Boosteroid — więcej ofert

Więcej: Sony uważa, że ​​Microsoft zamierza sabotować Call Of Duty na PS5 za pomocą tajnych błędów

Więcej: Call Of Duty może być pierwszym dniem w PS Plus i streamingu dla Microsoftu

Śledź Metro Games na Świergot I napisz do nas na [email protected]

Aby łatwiej wysyłać wiadomości ze skrzynki odbiorczej i korzystać z funkcji czytnika bez konieczności wysyłania wiadomości e-mail, wystarczy skorzystać ze strony Wysyłanie rzeczy tutaj.

Więcej podobnych historii znajdziesz na naszej stronie z grami.

READ  Naukowcy z NASA odkrywają gigantyczną planetę podobną do Jowisza w danych NASA TESS