Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Moda czy przyszłość: czy jesteśmy gotowi na rozwój telewizji NFT? | Amerykańska telewizja

iJeśli jesteś podobny do mnie, spędziłem pierwszy tydzień w roku entuzjastycznie czytając każdą ostatnią listę „Best Coming 2022” w Internecie i obawiam się, że mam złe wieści. Żadna lista nie wspomina o GenZeroes, a GenZeroes ma potencjał, aby stać się najgorętszym serialem telewizyjnym w historii. Albo, wiesz, może to być parujący worek śmieci, który dosłownie widziało zero ludzi na Ziemi. Ale zawsze dobrze jest być pozytywnym.

Ponieważ tak jak branża telewizyjna dopiero zaczyna dostosowywać się do popularności nieliniowego oglądania strumieniowego, GenZeroes reprezentuje kolejną wielką granicę domowej rozrywki. Zgadza się, GenZeroes to wyświetlacz NFT (token niewymienny).

Teraz, to prawda, sukces GenZeroes wydaje się być nieco utrudniony przez fakt, że nikt tak naprawdę nie wie, czym jest NFT. Według raportu w Czas dostawy W tym tygodniu, aby obejrzeć odcinek GenZeroes, widzowie będą musieli kupić NFT za pośrednictwem określonej strony internetowej i, w zależności od poziomu zakupionego NFT, będą mieli dostęp do szeregu korzyści, a nawet własności samego programu. Co, podobnie jak bariery wejścia, jest nieco wyższe niż „włącz telewizor”.

Jednak bezpośrednie płatności za programy telewizyjne nie są niczym nowym. Louis CK spróbował czegoś podobnego, kiedy pokazał nowe odcinki Horace’a i Pete’a swoim subskrybentom e-maili za 5 dolarów za sztukę. System nie wystartował z wielu powodów, między innymi dlatego, że program był niezręczny i niechlujny, że CK często zabierał pieniądze, które stracił na zarobkach, i że szybko został wyrzucony z głównego nurtu z powodu zalewu zarzutów niestosowności seksualnej.

Tak czy inaczej, w przypadku Horace’a i Pete’a wystarczy znać numer swojej karty kredytowej. W przypadku GenZeroes musisz nauczyć się zupełnie nowego systemu finansowego. Mogłoby być tego warte, gdyby GenZeroes miało niezaprzeczalną przesłankę i akry dzielenia się. ale nie. To program o nazwie GenZeroes. To opowieść science fiction 200 lat po inwazji obcych na Ziemię. Napisany przez ludzi stojących za The Van Helsing Show, którego nigdy nie widziałeś, z udziałem Aleksa Paunovica, jego główną atrakcją w IMDb była rola taty karate w 2012 roku This Means War.

Szczerze mówiąc, GenZeroes może być niesamowita. Ale kiedy Netflix zaczął tworzyć oryginalne programy, zatrudnił jednego z najlepszych reżyserów na świecie i nagrodzonego Oscarem aktora do nakręcenia ukochanego dramatu politycznego BBC, House of Cards. Czułem, że nie można tego przegapić. W międzyczasie bardzo brakuje tego. Brzmi jak drugorzędne kubańskie show.

Ale kto wie. Pisząc o powstającej technologii, zawsze istnieje ryzyko, że zostaniesz złapany po złej stronie historii. Ludzie na początku pisali w telewizji, rozmawiali o filmach i Internecie. Nawet jeśli GenZeroes jest bardziej eksperymentem niż cokolwiek innego, nawet jeśli jest to tylko balon pogodowy do testowania nowego modelu dystrybucji, jest szansa, że ​​za 20 lat wszyscy będziemy zużywać telewizor, który kupiliśmy za pomocą NFT.

Za pomysłem z pewnością kryje się konstruktywny rozmach. Ashton Kutcher wystartował w zeszłym roku koty stoner, animowana komedia z NFT o niektórych kotach palących trawkę z wokalnymi talentami Jane Fondy, Chrisa Rocka i współzałożyciela Ethereum, Vitalika Buterina. Czy Stoner Cats były dobre? Niestety, jedynym sposobem na obejrzenie go było kupienie tokena NFT, który kosztuje 0,35 monety Ethereum, co – biorąc pod uwagę, że w prawdziwym świecie równa się 1130 USD – wygląda trochę stromo jak na pięciominutową kreskówkę o niektórych kotach. Co jest uprzejmym sposobem powiedzenia, że ​​umrę ognistą, gwałtowną śmiercią, zanim się dowiem.

GenZeroes są nieco tańsze niż Stoner Cats – jeśli dobrze się zorientuję, możesz kupić dostęp NFT za około 100 USD, ale nadal jest to odpowiednik około rocznej subskrypcji Netflix, która jest warta obejrzenia, jak wygląda każda postać Okładka albumu Björk. Niewiele osób chce lub jest w stanie wydać tego rodzaju pieniądze na serial telewizyjny, co sprawia, że ​​wątpię w wykonalność tego modelu. Ale może nie o to chodzi. Ludzie nie kupują NFT, aby móc cieszyć się dobrze przygotowaną zawartością. Kupują go, aby w końcu stać się niesamowicie bogatym. Być może to jest prawdziwe przeznaczenie GenZeroes: nikt nie będzie tego obserwował, ale gdzieś dalej uczyni to braci Three Crypto jeszcze bogatszymi. Wróć do mnie.

READ  Pani T świętuje Narodowy Dzień Pierogów z darmowymi upominkami | zabawa