Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Młodzi ludzie domagają się sprawiedliwości klimatycznej w okresie poprzedzającym rozmowy ONZ Cop27 | kryzys klimatyczny

Młodzi ludzie z niektórych krajów najbardziej dotkniętych załamaniem klimatu ostrzegają, że nie są ofiarami, ale siłą, z którą należy się liczyć w okresie poprzedzającym konferencję klimatyczną ONZ w Egipcie.

Prowadzona przez grupy klimatyczne via Afryka A z Bliskiego Wschodu setki aktywistów z krajów najmniej odpowiedzialnych za kryzys, ale odczuwających najgorsze skutki zebrały się w Tunezji, aby przygotować się na to, co mówią, będzie zbiorową walką o sprawiedliwość dla ich krajów i społeczeństw, co zrobią. Weź udział w Cop27 w przyszłym miesiącu.

Dziennikarstwo klimatyczne jest otwarte dla wszystkich

Prowadzą kampanię w takich kwestiach, jak finansowanie adaptacji i odszkodowania za szkody wyrządzone krajom najbardziej odpowiedzialnym za globalne ocieplenie.

w policjant 26 W Glasgow delegaci obiecali łącznie 350 milionów dolarów na pomoc najbardziej dotkniętym krajom w przystosowaniu się do kryzysu klimatycznego. Ale w przeszłości obietnice finansowania zostały porzucone, a kwestia finansowania adaptacyjnego, wraz z żądaniem finansowania strat i szkód, jakie Stany Zjednoczone i Europa zapłacą krajom zagrożonym, jest punktem konfliktu z globalnym południe.

20-letnia Maria Reyes z Meksyku wzięła udział w obozie klimatycznym w Tunezji, ponieważ jej doświadczenie jako przedstawicielki Globalnego Południa na Cop26 było bardzo rozczarowujące. Powiedziała, że ​​spotkanie było ekskluzywne, a państwa członkowskie marnowały czas na kłótnie o przerwy, zamiast zajmować się ważnymi kwestiami.

Powiedziała: „Wróciłam do domu po gliniarzu rozpaczliwie potrzebującym zaangażowania się w lokalny ruch oporu, ponieważ Glasgow sprawiło, że straciłam wszelką wiarę w politykę międzynarodową i uświadomiłam sobie, że prawdziwy opór przeciwko kryzysowi klimatycznemu pochodzi od oddolnych i rdzennych społeczności”. . „Chciałem dołączyć do obozu, aby być częścią budowania przestrzeni, w której możemy rozwijać zdolności i planować, w jaki sposób wyrażamy siebie podczas Cop”.

23-letnia Aisha Seddiqa, pakistańska aktywistka, która od 2019 roku zorganizowała kilka strajków w szkołach klimatycznych, uważa, że ​​aby walczyć z kryzysem, ludzie muszą zająć się skargami, które dotyczą ludzi z Bliskiego Wschodu, Afryki, Ameryki Łacińskiej i Azji Południowej, kraje, które wniosły najmniej, cierpi najbardziej.

READ  Ukraina Aktualności Najnowsze wiadomości: NATO ostrzega Rosję w odpowiedzi na żądania Putina dotyczące bezpieczeństwa

„Pochodzę z plemiennej społeczności w północnym Pakistanie, a nasz styl życia jest w poważnym niebezpieczeństwie, ponieważ fale upałów stają się coraz częstsze, lodowce topnieją, a gwałtowne powodzie niszczą całe wioski. To rzeczy, do których nie możemy się przystosować, utrata społeczność, kultura i rodziny, z których nie możemy się wyleczyć.” … Bardzo chciałem wziąć udział w tym obozie w Tunezji i zbudować społeczność z ludźmi wykonującymi prace środowiskowe w terenie”.

Niektórzy z tych, którzy uczestniczyli w obozie, pojadą do Egipt W przypadku Cop27 miejmy nadzieję, że tym razem konferencja odpowiednio zaadresuje potrzeby krajów najmniej odpowiedzialnych za kryzys klimatyczny.

34-letni Omar Al-Mawi z Kenii jest działaczem na rzecz klimatu, który koordynował kampanię mającą na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się przemocy Najdłuższy rurociąg do ogrzewania ropy naftowej na świecie w Afryce Wschodniej, która ma wytworzyć co najmniej 700 milionów ton dwutlenku węgla2 Oczekuje się, że zacznie działać w ciągu 20 lat.

Zdając sobie sprawę, że jestem jedną z 3,6 miliarda ludzi w krajach rozwijających się, którzy odczuli skutki kryzysu klimatycznego, podczas gdy niewiele zrobiliśmy, aby spowodować problem, dołączenie do obozu pozwoliło mi spotkać się i dowiedzieć się o innych ofiarach klimatu z innych krajów globalnego Południa, ” powiedział.

„Moim celem jest powstanie z popiołów, aby pokazać, że nie jesteśmy tylko ofiarami, ale siłą, z którą należy się liczyć. Wszystko, co musimy zrobić, to przekroczyć nasze małe różnice i znaleźć jedność celu, aby powstrzymać eksploatację zasobów Globalnego Południe, w tym ropę naftową i gaz kopalny, dla bogatszych narodów, a zamiast tego realne rozwiązania, które zapewniają dostępną i przystępną cenowo energię milionom ludzi cierpiących z powodu ubóstwa energetycznego”.

Greenpeace, jeden z organizatorów obozu klimatycznego w Tunezji, wyraził oburzenie z powodu ujawnienia wydarzenia Cop27. Będzie sponsorowany przez Coca-Colę, największego międzynarodowego truciciela.

Rząd egipski ogłosił w zeszłym tygodniu, że firma produkująca napoje będzie sponsorem. W audytach przeprowadzonych przez Breakfree of PlasticCoca-Cola jest konsekwentnie uznawana za największego na świecie zanieczyszczającego plastikiem. Ponad 99% plastiku powstaje z paliw kopalnych.