Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Mitton rzucił rakietą z rzutu na 19,44 m i zajął trzecie miejsce w Diamentowej Lidze w Polsce

Mitton rzucił rakietą z rzutu na 19,44 m i zajął trzecie miejsce w Diamentowej Lidze w Polsce

Po zdobyciu złota na Igrzyskach Wspólnoty Narodów Sarah Mitton zajęła w sobotę 15. miejsce na trzecim miejscu w sezonie banerowym.

Kanadyjska rekordzistka pokonała 19,44 m w drugiej z sześciu prób utrudnienia trzeciego miejsca na śląskiej Camili Skolmowskiej, pierwszym lekkoatletycznym zawodach Diamentowej Ligi w Chorzowie.

Trzy dni temu rodak z Brooklynu, NS, rzucił wynik 19,03, pokonując Jamajczyka Daniela Thomasa Dodda w finale Wspólnoty Narodów w Birmingham w Anglii.

Broniąca tytułu mistrzyni świata Chase Elle ze Stanów Zjednoczonych zrobiła kolejny krok w kierunku swojego pierwszego tytułu Diamentowej Ligi, wygrywając sobotni turniej w rekordowym spotkaniu 20,38. Było to czwarte zwycięstwo 28-latka w Diamentowej Lidze w tym sezonie, po zwycięstwach w Doha, Katarze, Oslo, Norwegii i Sztokholmie.

W sobotę Eli pokonał Holenderkę Jessicę Schilder, która na Stadionie Śląskim osiągnęła 19.84, ustanawiając rekord kraju i rekord życiowy. Zajęła również drugie miejsce po Ellie na Światowym Finale 6 sierpnia w Eugene, OR.

Oglądaj | Mitton trzeci w kwalifikacjach do finału Diamentowej Ligi po wysiłku w Chorzof:

Sarah Mitton zajmuje trzecie miejsce w turnieju pchnięcia kulą Diamentowej Ligi w Polsce

Pochodząca z Brooklynu NSW zakończyła z wynikiem 19,44 w finałowej strzelaninie kobiet na spotkaniu Wanda Diamond League w Chorzowie.

Mistrzyni Diamentowej Ligi Maggie Ewen zajęła siódme miejsce (18,50) w ósemce na Śląsku.

Eli prowadzi w kwalifikacjach do finału Diamentowej Ligi w Zurychu od 7 do 8 września z 32 punktami, za nim plasują się Schilder (20), Mitton i Fanny Ross – którzy w sobotę ustanowili rekord Szwecji na 19.42 – oraz Oriol Dongmo z Portugalii, każdy z 16.

Rekord Kanady o długości 20,33 m

W Birmingham 26-letni Mitton wrócił z podium Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce, zajmując czwarte miejsce (19.77).

Mitton rozgrzała się przed mistrzostwami świata, pokonując swój krajowy znak rzutem 20,33 na Mistrzostwach Kanady 25 czerwca w Langley w Kolumbii Brytyjskiej. Był drugi w Szwecji po pięciu dniach w rozgrywkach Diamentowej Ligi.

READ  Calgary Challenger kończy tenisowy sukces z mistrzami gry pojedynczej

OBEJRZYJ l Mitton zastanawia się nad czwartym miejscem w Mistrzostwach Świata:

Kanadyjka Sarah Mitton zajęła czwarte miejsce w kategorii strzałów kobiet na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce

Sarah Mitton z Brooklynu w stanie NS z czasem 19,77 zdobyła czwarte miejsce w golach kobiet na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce.

Mitton zadebiutował na zawodowym torze 16 czerwca, zajmując szóste miejsce na Bislet Games w Norwegii, na dwa tygodnie przed czwartym miejscem w Szwecji.

Była czwarta w mistrzostwach świata, choć Mitton w ostatnim rzucie zajął trzecie miejsce z dystansem 19,77. Dogrywka przechodzi do drugiego najlepszego rzutu – kolejny najlepszy rzut Schildera to 19,53 do 19,18 Mittona.

Chociaż brakuje jej na podium, jest najlepszym kobiecym rzutem w historii Kanady na Mistrzostwach Świata.

5 lutego Mitton pobił kanadyjski rekord halowy na imprezie w Nowym Jorku, osiągając 19.16.

Mitton kontynuował trzy miesiące później, rzucając 19.58, aby rozbić kanadyjski znak na świeżym powietrzu na spotkaniu Golden Horseshoe Prep w Hamilton.

Biegacze Jackson i Brommel odnoszą zwycięstwa

Mistrzyni świata, Sherica Jackson, kontynuowała swój imponujący sezon, wygrywając 200 m kobiet, podczas gdy Trayvon Brommel pokonał innego Amerykanina Marvina Brassie o tytuł na 100 m mężczyzn.

Jamaica Jackson stała się najszybszą żyjącą kobietą na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce w zeszłym miesiącu o 21.45, ale zakończyła nieco poza tym z wysiłkiem 21.84 w sobotę.

Shauna Miller Uibo z Bahamów była druga z czasem 22.35, a Amerykanka Gina Brandini była trzecia z czasem 22.39.

Jackson powiedział, że pobił amerykański rekord świata Florence Griffith Joyner w 1988 roku.

„Nie myślę o rekordzie świata. Po prostu staram się dać z siebie wszystko, jeśli on przyjdzie, to przyjdzie”.

Oglądaj | 200m kobiet z Chorzowa, Polska:

Chorzo Diamond League: 200 m kobiet

Obejrzyj bieg kobiet na 200 m podczas spotkania Wanda Diamond League w Chorzowie w Polsce.

READ  Weirton ku czci polskiego dziedzictwa z ornamentem | Wiadomości, sport, praca

Potem koleżanka Jackson Shelley-Ann Fraser-Price ustanowiła światowy lider w rankingu 100 kobiet na 10,66, co nie było częścią oficjalnego programu Diamentowej Ligi.

Brommell ustanowił brązowy medal za Brassie na mistrzostwach świata, ale nie pomylił się biegając na mokrym torze i przy lekkim wietrze czołowym w Chorzo, przekraczając linię mety w 9,95 sekundy, zdobywając swoje drugie w tym sezonie zwycięstwo w Diamentowej Lidze z wynikiem ponad 100.

„To mój drugi rok w ringu i wciąż się uczę” – powiedział Brommel. „Staram się być jak najlepiej. Nie podobał mi się mój dzisiejszy występ, było wiele drobnych szczegółów, które można poprawić”.

Akim Blake z Jamajki zajął trzecie miejsce, przed Christianem Colemanem i Yohanem Blake’em.

Oglądaj | Sobotni wyścig 100 mężczyzn na Stadionie Śląskim:

Corzo Diamond League: 100 m, mężczyźni

Obejrzyj bieg mężczyzn na 100 m podczas spotkania Wanda Diamond League w Chorzowie w Polsce.

Brak barier dos Santos

Brazylijczyk Alison dos Santos odniósł swoje piąte zwycięstwo w Diamentowej Lidze w biegu na 400 płotków mężczyzn w 2022 roku, aby dodać do swojego tytułu mistrza świata, pokonując następcę Rossera i Wilfrieda Happio sprintem do zwycięstwa w 47,8 sekundy.

„Jestem szczęśliwy i dumny z moich wyników, ponieważ miałem długi sezon. Teraz chcę cieszyć się każdymi rozgrywkami i dobrze się bawić… Chcę spróbować wygrać Puchar Diamentowej Ligi” – powiedział.

Grenada Michael Norman zmierzył się z Kirani James w ostatnim rozdziale zawodów 400 mężczyzn, a duet zajął odpowiednio pierwsze i drugie miejsce, tak jak w Mistrzostwach Świata.

Szwedzki rekordzista świata Armand Duplantis bez problemu wygrał w skoku o tyczce mężczyzn z wysiłkiem na odległość 6,10 m, chociaż nie walczył o punkty Diamentowej Ligi.

22-latek, który pobił swój własny rekord świata, skacząc 6,21 na świecie, zakwalifikował się już do finału we wrześniu, ponieważ chce obronić swój tytuł.

READ  Polska dąży do najwyższego wyniku medalowego Igrzysk Europejskich: Minister Sportu - Departament Angielski

Monako będzie gospodarzem kolejnych zawodów Diamentowej Ligi 10 sierpnia, a następnie w Lozannie w Szwajcarii (26 sierpnia) i Brukseli (2 września).