Mitton rzucił rakietą z rzutu na 19,44 m i zajął trzecie miejsce w Diamentowej Lidze w Polsce

Po zdobyciu złota na Igrzyskach Wspólnoty Narodów Sarah Mitton zajęła w sobotę 15. miejsce na trzecim miejscu w sezonie banerowym.

Kanadyjska rekordzistka pokonała 19,44 m w drugiej z sześciu prób utrudnienia trzeciego miejsca na śląskiej Camili Skolmowskiej, pierwszym lekkoatletycznym zawodach Diamentowej Ligi w Chorzowie.

Trzy dni temu rodak z Brooklynu, NS, rzucił wynik 19,03, pokonując Jamajczyka Daniela Thomasa Dodda w finale Wspólnoty Narodów w Birmingham w Anglii.

Broniąca tytułu mistrzyni świata Chase Elle ze Stanów Zjednoczonych zrobiła kolejny krok w kierunku swojego pierwszego tytułu Diamentowej Ligi, wygrywając sobotni turniej w rekordowym spotkaniu 20,38. Było to czwarte zwycięstwo 28-latka w Diamentowej Lidze w tym sezonie, po zwycięstwach w Doha, Katarze, Oslo, Norwegii i Sztokholmie.

W sobotę Eli pokonał Holenderkę Jessicę Schilder, która na Stadionie Śląskim osiągnęła 19.84, ustanawiając rekord kraju i rekord życiowy. Zajęła również drugie miejsce po Ellie na Światowym Finale 6 sierpnia w Eugene, OR.

Oglądaj | Mitton trzeci w kwalifikacjach do finału Diamentowej Ligi po wysiłku w Chorzof:

Sarah Mitton zajmuje trzecie miejsce w turnieju pchnięcia kulą Diamentowej Ligi w Polsce

Pochodząca z Brooklynu NSW zakończyła z wynikiem 19,44 w finałowej strzelaninie kobiet na spotkaniu Wanda Diamond League w Chorzowie.

Mistrzyni Diamentowej Ligi Maggie Ewen zajęła siódme miejsce (18,50) w ósemce na Śląsku.

Eli prowadzi w kwalifikacjach do finału Diamentowej Ligi w Zurychu od 7 do 8 września z 32 punktami, za nim plasują się Schilder (20), Mitton i Fanny Ross – którzy w sobotę ustanowili rekord Szwecji na 19.42 – oraz Oriol Dongmo z Portugalii, każdy z 16.

Rekord Kanady o długości 20,33 m

W Birmingham 26-letni Mitton wrócił z podium Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce, zajmując czwarte miejsce (19.77).

Mitton rozgrzała się przed mistrzostwami świata, pokonując swój krajowy znak rzutem 20,33 na Mistrzostwach Kanady 25 czerwca w Langley w Kolumbii Brytyjskiej. Był drugi w Szwecji po pięciu dniach w rozgrywkach Diamentowej Ligi.

READ  Polska stara się o organizację Letnich Igrzysk w 2036 roku

OBEJRZYJ l Mitton zastanawia się nad czwartym miejscem w Mistrzostwach Świata:

Kanadyjka Sarah Mitton zajęła czwarte miejsce w kategorii strzałów kobiet na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce

Sarah Mitton z Brooklynu w stanie NS z czasem 19,77 zdobyła czwarte miejsce w golach kobiet na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce.

Mitton zadebiutował na zawodowym torze 16 czerwca, zajmując szóste miejsce na Bislet Games w Norwegii, na dwa tygodnie przed czwartym miejscem w Szwecji.

Była czwarta w mistrzostwach świata, choć Mitton w ostatnim rzucie zajął trzecie miejsce z dystansem 19,77. Dogrywka przechodzi do drugiego najlepszego rzutu – kolejny najlepszy rzut Schildera to 19,53 do 19,18 Mittona.

Chociaż brakuje jej na podium, jest najlepszym kobiecym rzutem w historii Kanady na Mistrzostwach Świata.

5 lutego Mitton pobił kanadyjski rekord halowy na imprezie w Nowym Jorku, osiągając 19.16.

Mitton kontynuował trzy miesiące później, rzucając 19.58, aby rozbić kanadyjski znak na świeżym powietrzu na spotkaniu Golden Horseshoe Prep w Hamilton.

Biegacze Jackson i Brommel odnoszą zwycięstwa

Mistrzyni świata, Sherica Jackson, kontynuowała swój imponujący sezon, wygrywając 200 m kobiet, podczas gdy Trayvon Brommel pokonał innego Amerykanina Marvina Brassie o tytuł na 100 m mężczyzn.

Jamaica Jackson stała się najszybszą żyjącą kobietą na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce w zeszłym miesiącu o 21.45, ale zakończyła nieco poza tym z wysiłkiem 21.84 w sobotę.

Shauna Miller Uibo z Bahamów była druga z czasem 22.35, a Amerykanka Gina Brandini była trzecia z czasem 22.39.

Jackson powiedział, że pobił amerykański rekord świata Florence Griffith Joyner w 1988 roku.

„Nie myślę o rekordzie świata. Po prostu staram się dać z siebie wszystko, jeśli on przyjdzie, to przyjdzie”.

Oglądaj | 200m kobiet z Chorzowa, Polska:

Chorzo Diamond League: 200 m kobiet

Obejrzyj bieg kobiet na 200 m podczas spotkania Wanda Diamond League w Chorzowie w Polsce.

READ  Świątek wygrywa mecz otwarcia w Polsce, pozostaje niepokonany na glinie

Potem koleżanka Jackson Shelley-Ann Fraser-Price ustanowiła światowy lider w rankingu 100 kobiet na 10,66, co nie było częścią oficjalnego programu Diamentowej Ligi.

Brommell ustanowił brązowy medal za Brassie na mistrzostwach świata, ale nie pomylił się biegając na mokrym torze i przy lekkim wietrze czołowym w Chorzo, przekraczając linię mety w 9,95 sekundy, zdobywając swoje drugie w tym sezonie zwycięstwo w Diamentowej Lidze z wynikiem ponad 100.

„To mój drugi rok w ringu i wciąż się uczę” – powiedział Brommel. „Staram się być jak najlepiej. Nie podobał mi się mój dzisiejszy występ, było wiele drobnych szczegółów, które można poprawić”.

Akim Blake z Jamajki zajął trzecie miejsce, przed Christianem Colemanem i Yohanem Blake’em.

Oglądaj | Sobotni wyścig 100 mężczyzn na Stadionie Śląskim:

Corzo Diamond League: 100 m, mężczyźni

Obejrzyj bieg mężczyzn na 100 m podczas spotkania Wanda Diamond League w Chorzowie w Polsce.

Brak barier dos Santos

Brazylijczyk Alison dos Santos odniósł swoje piąte zwycięstwo w Diamentowej Lidze w biegu na 400 płotków mężczyzn w 2022 roku, aby dodać do swojego tytułu mistrza świata, pokonując następcę Rossera i Wilfrieda Happio sprintem do zwycięstwa w 47,8 sekundy.

„Jestem szczęśliwy i dumny z moich wyników, ponieważ miałem długi sezon. Teraz chcę cieszyć się każdymi rozgrywkami i dobrze się bawić… Chcę spróbować wygrać Puchar Diamentowej Ligi” – powiedział.

Grenada Michael Norman zmierzył się z Kirani James w ostatnim rozdziale zawodów 400 mężczyzn, a duet zajął odpowiednio pierwsze i drugie miejsce, tak jak w Mistrzostwach Świata.

Szwedzki rekordzista świata Armand Duplantis bez problemu wygrał w skoku o tyczce mężczyzn z wysiłkiem na odległość 6,10 m, chociaż nie walczył o punkty Diamentowej Ligi.

22-latek, który pobił swój własny rekord świata, skacząc 6,21 na świecie, zakwalifikował się już do finału we wrześniu, ponieważ chce obronić swój tytuł.

READ  Netflix, Amazon Prime Video, Disney +, Apple TV +, Ipla i Canal Plus; Player +, zagraj teraz, CDA; HBO. Viewplay

Monako będzie gospodarzem kolejnych zawodów Diamentowej Ligi 10 sierpnia, a następnie w Lozannie w Szwajcarii (26 sierpnia) i Brukseli (2 września).