sport

Mistrzyni Świata Jeetika odnosi sukcesy w młodzieżowych mistrzostwach kraju w boksie | wiadomości bokserskie

Sunipat: Mistrzyni świata Jeetika popisała się solidnym występem, pokonując Payal Zalę w pierwszej rundzie zawodów 48 kg kobiet na Mistrzostwach Młodzieży w boksie w niedzielę.
Turniej, który odbył się w Delhi Public School, oznaczał powrót lokalnego boksu do kraju po ponad rocznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19.
Gitika z Haryany zdominowała Zalę z Gujarat od samego początku kilkoma solidnymi kopnięciami, a sędzia ogłosił pierwszego zwycięzcę z sędzią RSC (Referee Stopped Contest) w pierwszej rundzie.
Jitika znalazła się wśród siedmiu indyjskich bokserek, które zdobyły złote medale i przeszły do ​​historii na Mistrzostwach Świata Juniorów w Polsce na początku tego roku.
Obecny turniej rozgrywany jest w nowo wprowadzonych przez Międzynarodową Federację Koszykówki dyscyplinach wagowych – 13 klas w kategorii mężczyzn i 12 klas w kategorii kobiet.
W dniu otwarcia odbyły się 32 mecze w kategoriach kobiet.
Maronal Jadhav z Maharashtra pokonał Anju z Radżastanu 5:0 w kategorii 57 kg kobiet i awansował do ćwierćfinału, natomiast Tingmila z Manipur, która trafiła na czołówki gazet po zdobyciu złotego medalu na Mistrzostwach Polski w Boksie Krzemowym w 2018 roku, awansowała do wagi 48 kg kategoria Panie. Druga runda ze zwycięstwem 3-2 nad Lachinbe Thongram zawodnika Karnataki.
W dywizji męskiej w dniu otwarcia imprezy rozegrano 60 meczów, w których uczestniczyli bokserzy ze stanów i terytoriów związkowych, takich jak Haryana, Maharashtra, Rajasthan, Uttarakhand, Tamil Nadu, Ladakh.
Czwarta edycja krajowych mistrzostw kobiet i mężczyzn potrwa do 23 lipca, a trzecia edycja krajowych mistrzostw młodzieży i czwarta edycja juniorów od 26 do 31 lipca.
Wydarzenia będą służyć jako wybrane turnieje Mistrzostw ASBC Youth and Boxing Championships 2021, które odbędą się w Dubaju w dniach 17-31 sierpnia.

READ  Pływanie - Sześciu polskich pływaków odesłanych do domu z Japonii po błędzie administracyjnym

About the author

Valerie Rogers

„Totalny maniak jedzenia. Nerd zombie. Idol z przyszłości. Wichrzyciel. Badacz mediów społecznościowych”.

Add Comment

Click here to post a comment