sport

Mistrzyni siatkówki plażowej – Rio uderza w nokaut, przebija amerykańską pulę kobiet

TOKIO (Reuters) – Złoty medalista Rio 2016 Bruno Schmidt, Włoch Paulo Nicolai i Daniele Lobo zarezerwowali miejsca w meczach pucharowych olimpijskiego siatkówki plażowej po wygraniu ostatniego meczu w basenie, aby w piątek odnieść trzy zwycięstwa.

Schmidt jest teraz partnerem 2,10 m Evandro Jr., którzy po raz pierwszy pokonali seta w Tokio, zanim wrócili, by pokonać Michała Braille’a i Grzegorza Vijalka 19-21 21-14 17-15.

W rezultacie brazylijski duet zajął pierwsze miejsce w Grupie E, podczas gdy polski duet zajął drugie miejsce, pozostawiając chilijskich kuzynów Grimalta, Marco i Estebana, którzy czekali, aby zobaczyć, czy zakwalifikują się jako jedna z dwóch najlepszych drużyn na trzecim miejscu, czy też wejdą do play-offów szczęśliwych przegranych.

Alison Cerruti, partnerka i medalistka Schmidta od 2016 roku, awansowała już do rundy pucharowej z kolegą z drużyny Alvaro Filho jako jednym ze zwycięzców grupy D w czwartek. Czytaj więcej

Włosi Nicolae i Lobo zostali również zepchnięci do trzech setów przez inny polski duet – Piotr Kantor i Bartosz Luciak – ale wygrali 21-19 17-21 15-10, aby zapewnić sobie miejsce w playoffach.

„Dało nam to pewności siebie, ale jednocześnie wiemy, że teraz zaczyna się inny rodzaj turnieju, ponieważ jest teraz (idzie (dobrze) lub wraca do domu)” – powiedział Nikolai.

Katarczycy Sherif Younis i Ahmed Taijan znaleźli się na szczycie grupy C, nie przegrywając grupy po pokonaniu Amerykanów Jacoba Gibba i Treya Bourne’a 21-18 21-17 w ostatnim meczu tego dnia, ale amerykański duet również zakwalifikował się na drugim miejscu.

Stany Zjednoczone walczą

W remisie kobiet para April Ross i Amerykanin Alex Kleinman odbiła się od tyłu i pokonała Holendrów St Keizer i Madeleine Meblink 20-22 21-17 15-5 i pierwszą grupę B z niepokonanym rekordem.

– W obronie nie zdążyliśmy zbyt wiele przystanków, a April naprawdę dobrze zagrała, ale to wywierało na nią dużą presję, by idealnie się dołączyła i nie tak chcemy grać – powiedział Kleinman.

READ  Przeniesienie własności | Wiadomości, sport, praca

„Częściowo podczas drugiego (setu) nasze serwowanie stało się trudniejsze i zaczęliśmy wprowadzać pewne poprawki w obronie i zrobiliśmy kilka przerw, a fala zaczęła się nieco odwracać”.

Wynik sprawił, że Chińczycy Xue Chen i Wang Xinxin rywalizowali o drugie miejsce w puli z Hiszpanami Lilianą Fernandez i Elsą Baquerizo, a Chińczycy znaleźli się w kwalifikacjach, wygrywając 21-13, 21-10.

Jesteśmy bardzo podekscytowani i trochę zaskoczeni, ponieważ są tak wspaniałym zespołem” – powiedział Xue.

„Myślę, że to najlepszy mecz, w jaki graliśmy do tej pory i mam nadzieję, że będziemy mogli kontynuować (naszą dynamikę) do końca”.

Dodatkowa sprawozdawczość Rohitha Naira w Bengaluru; Montaż przez Kena Ferrisa

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

About the author

Valerie Rogers

„Totalny maniak jedzenia. Nerd zombie. Idol z przyszłości. Wichrzyciel. Badacz mediów społecznościowych”.

Add Comment

Click here to post a comment