Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Mistrzostwa Świata Juniorów w Hokeju: Zwolnienie z kwarantanny dla drużyn odwiedzających | wiadomości hokejowe

Ministerstwo Zdrowia i Opieki nad Rodziną tego kraju ogłosiło w piątek, że drużyny, które przybędą do Indii na Mistrzostwa Świata Juniorów w hokeju na lodzie mężczyzn w przyszłym miesiącu, będą zwolnione z kwarantanny. Jednak uczestnicy międzynarodowi będą musieli przestrzegać ścisłych protokołów bezpieczeństwa zdrowotnego Covid-19, w tym testów RT-PCR przed przybyciem przeprowadzanych w ciągu 72 godzin od wylotu z Indii oraz obowiązkowych testów przylotu na lotnisku dla zespołów przybywających z Europy i Zachodu. Azja.
Aż 16 drużyn – gospodarzy Indii, Malezji, Pakistanu, Korei, Egiptu, Belgii, Polski, RPA, Niemiec, Holandii, Hiszpanii, Francji, USA, Kanady, Chile i Argentyny – weźmie udział w finałach Mistrzostw Świata zaplanowanych na 24 listopada . Do 5 grudnia na stadionie Kalinga w Bhubaneswar. Indie, obrońcy tytułu po pokonaniu Belgii w finale edycji 2016 na ojczystej ziemi, rozpoczną swoją kampanię przeciwko Francji 24 listopada.
W liście do Wspólnego Sekretarza Sportu, Ling Singh, odpowiednik w Ministerstwie Zdrowia i Opieki Rodzinnej, Lav Agarwal, napisał: „Możemy zwolnić wszystkich uczestników z tych krajów z obowiązkowej kwarantanny domowej pod warunkiem, że a) zapewnią, że przeprowadzany jest test RT-PCR Covid 19 dla wszystkich uczestników w ciągu 72 godzin od wylotu oraz b) uczestnicy z Europy i Bliskiego Wschodu zostaną przetestowani po przybyciu do Indii i muszą dostarczyć swoje próbki i opuścić lotnisko.
Agarwal stwierdził dalej: „Wszyscy uczestnicy będą samodzielnie monitorować swoje zdrowie przez 14 dni po przybyciu do Indii, a jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy sugerujące Covid-19, odizolują się i zgłoszą to samo organizatorom imprezy / najbliższej placówce zdrowia Covid // Krajowa lub partnerska infolinia dla państwa.”
W odrębnym piśmie wystosowanym przez zastępcę dyrektora generalnego (DDG) Komórki Zarządzania Katastrofami (DMC) Ministerstwa Zdrowia i Opieki Rodzinnej, Pradeepa Khasnobisa, urzędnik poinformował, że odkąd Anglia została zastąpiona przez Polskę, „międzynarodowi uczestnicy z Polski są również zwolniony z obowiązkowej kwarantanny domowej do udziału w Mistrzostwach Świata.””.
Anglia wycofała się z imprezy, powołując się na ograniczenia podróży związane z Covid-19 w Indiach i obowiązkową 10-dniową kwarantannę dla podróżnych przybywających z Wielkiej Brytanii. Wcześniej Australia i Nowa Zelandia wycofały się z Mistrzostw Świata z powodu ograniczeń podróży nałożonych przez Covid-19.