Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Mistrzostwa Świata Juniorów w Hokeju: Mistrz Indii szuka inspiracji od brązowych medalistów olimpijskich seniorów | wiadomości hokejowe

Bhubaneswar: Indyjscy Colts będą czerpać inspirację ze starszych brązowych medalistów olimpijskich, gdy w środę rozpoczną obronę tytułu mistrza świata w hokeju na lodzie juniorów od meczu z Francją.
Męska drużyna Indii zapisała się na igrzyskach olimpijskich w Tokio, zdobywając brązowy medal po 41 latach.
Drużyna juniorów będzie chciała zakończyć udany sezon 2021, zachowując tytuł Pucharu Świata, który będzie ich trzecim. Zespół zdobył swój pierwszy tytuł Pucharu Świata w 2001 roku w Australii, zanim odzyskał koronę podczas ostatniej edycji imprezy w 2016 roku w Lucknow.
Mistrzostwa Świata Juniorów w hokeju na lodzie są trampoliną dla młodzieży aspirującej do gry na poziomie dorosłym, ponieważ dziewięciu graczy z drużyny z 2016 roku reprezentowało Indie na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Kilku członków indyjskiego zespołu kierowanego przez Viveka Sagara Prasada będzie chciało zaprezentować swój potencjał i zaimponować krajowym kandydatom na miejsce po większej stronie.
Możliwość pozostania, trenowania i rozgrywania meczów z pierwszą drużyną przed imprezą była dobrodziejstwem dla debiutantów.
Wraz z seniorami, takimi jak Manpreet Singh i PR Srejesh, trener Indii Graham Reed niestrudzenie pracował z indyjską drużyną juniorów, której trenerem był weteran BJ Kariyaba.

W nagradzanym Prasadzie Arjuny gospodarzem będzie ktoś, kto grał już w grze na najwyższym poziomie, ponieważ był częścią zdobywcy brązu drużyny olimpijskiej.
Prasad pomoże gwieździe przyciągnąć Sanjaya jako jego zastępcę.
„Nasz zespół został mistrzem w 2016 roku, a naszym celem jest dalsze działanie w podobny sposób” – powiedział Prasad.
Trener Reed powiedział, że możliwość trenowania u boku seniorów z pewnością przyniesie korzyści młodszym.
„Chociaż nie mieliśmy żadnych zewnętrznych zawodów, juniorzy rozegrali kilka meczów treningowych z pierwszą drużyną w Bhubaneswar, które były bardzo cenne.
„Odkąd przybyliśmy do Bhubaneswar, jesteśmy przyzwyczajeni do stadionu. Dobrze jest tu trenować przed startem” – powiedział Reid.
Indie znalazły się w grupie B w konkursie 16 drużyn wraz z Francją, Kanadą i Polską i są faworytami do czołówki grupy.
Grupa A składa się z europejskiej wagi ciężkiej Belgii, Malezji, Chile i RPA, podczas gdy Holandia, Hiszpania, Korea i USA są w grupie C.
W grupie „D” dojdzie do konfrontacji między Niemcami, Pakistanem, Egiptem i Argentyną.
Do ćwierćfinału awansują dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.
Indie są jednym z kandydatów do turnieju wraz z Belgią, Niemcami i Holandią, zwłaszcza po wycofaniu się z Australii i Anglii z powodu ograniczeń podróży związanych z COVID.
Pięć krajów tradycyjnie zdominowało turniej, przy czym Niemcy odniosły największy sukces z sześcioma tytułami, a następnie Indie (dwukrotnie).
Argentyna, Australia i Pakistan wygrały turniej po raz.
Reid czuje, że połączenie „elastyczności i blasku” daje Indiom największe szanse na obronę tytułu.
„Wybraliśmy grupę 20 zawodników, 18-osobową drużynę i dwóch zawodników rezerwowych, którzy naszym zdaniem dają nam najlepszą okazję do obrony naszego tytułu w Mistrzostwach Świata Juniorów.
„To zrównoważona drużyna z dużą elastycznością i błyskotliwością”, powiedział Australijczyk. „Kluczem do tego, by ci gracze występowali na dużej scenie, jest wzajemne zaufanie i ich przygotowanie”.
Po Francji Indie zagrają odpowiednio 25 i 27 listopada z Kanadą i Polską.
Wszystkie mecze będą rozgrywane w biobańce bez publiczności na stadionie Kalinga.
W pozostałych meczach w dniu otwarcia Belgia zagra z RPA, Malezja z Chile, Niemcy z Pakistanem, a Kanada z Polską.

READ  Oglądaj Newcastle v Norwich Live TV – globalne listy kanałów na wtorek