Mistrzostwa Świata IAAF: Katharina Johnson-Thompson zajęła siódme miejsce po trzech wyścigach

miejsce: Hayward Field, Eugene, Oregon Daktyle: 15-24 lipca
zasięg: Oglądaj na żywo w BBC TV, BBC iPlayer, stronie internetowej BBC Sport i aplikacji mobilnej (tylko Wielka Brytania)

Brytyjka Katharina Johnson-Thompson zajęła siódme miejsce po trzech turniejach, starając się utrzymać swój siódmy tytuł mistrza świata w Oregonie.

29-latek, który wrócił do formy po wielu kontuzjach, zdołał pokonać 13,55 sekundy na 100 m przez płotki, co wystarczyło na piąte miejsce w meczu wygranym przez Belga Navissatu Thiama.

Thiam, mistrz olimpijski z 2016 r. oraz z Tokio w zeszłym roku, ustanowił swój rekord życiowy 13,21, przekroczył 1,95 m w skoku wzwyż i rzucił 15,03 m nad poprzeczkę, prowadząc rywalizację z 3127 punktami.

Drugie miejsce zajęła Holenderka Anouk Vetter z 3003 pkt., a trzecia Polka Adriana Solek z 2979 pkt.

Johnson-Thompson zdołała w skoku wzwyż 1,83 m, 15 cm poniżej swojego rekordu i 12,92 m po strzale, co dało wynik 2781 punktów po niedzielnej porannej sesji.

Ostatnim wydarzeniem dnia będzie 200m w sesji popołudniowej.

Mistrz z Doha 2019, Johnson Thompson Wyzdrowiał po pęknięciu Achillesa Aby wziąć udział w zeszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Tokio i zobaczyć, że jej marzenie o zdobyciu pierwszego medalu olimpijskiego się skończyło z powodu urazu łydki w 200 rne.

A wcześniej etiopski Tamirat Tula zbierał złoto w maraton mężczyznkończąc ponad minutę netto w rekordowym czasie mistrzostw wynoszącym dwie godziny, pięć minut i 36 sekund.

Drugie miejsce zajął obywatel Mosinit Jeremio (2:06:44), a trzecie Belg Bashir Abdi (2:06:48).

Brytyjski Joshua Griffiths zajął 49. miejsce z czasem 2:17:37.