Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Mistrzostwa Świata 2022: Brak fanów poza domem we wrześniowych kwalifikacjach, ponieważ flagi UEFA i FIFA rosną przypadki COVID-19 | wiadomości piłkarskie

Międzynarodowy Związek Piłki Nożnej (FIFA) i Europejski Związek Piłki Nożnej (UEFA) wykluczyły, aby kibice z zewnątrz nie mogli uczestniczyć w kwalifikacjach do mistrzostw świata w przyszłym miesiącu ze względu na „ostatni wzrost Covid w Europie”.

Oczekuje się, że decyzja zostanie rozpatrzona przez władze przed meczami międzynarodowymi w październiku i listopadzie.

W liście do krajowych federacji napisali: „FIFA i UEFA uważnie monitorują ewolucję pandemii w Europie przed Turniejem Eliminacyjnym UEFA do Mistrzostw Świata 2022, który odbędzie się w kolejnym międzynarodowym oknie we wrześniu.

„Ze względu na niedawny wzrost COVID-19 w Europie oraz dużą liczbę meczów, które mają być rozegrane podczas okna międzynarodowego we wrześniu, uzgodniono zastosowanie tego samego podejścia, co Komitet Wykonawczy UEFA w dniu 14 czerwca 2021 r. wszystkie mecze rozgrywek UEFA.Wstępne Mistrzostwa Świata 2022.

zdjęcie:
Szkoccy fani piłki nożnej na Trafalgar Square przed meczem swojej drużyny z Anglią na Wembley na Euro 2020

Wrześniowe mecze towarzyskie będą również rozgrywane bez kibiców poza ich boiskami, a UEFA i FIFA twierdzą, że „w tych niespokojnych czasach bezpieczeństwo wszystkich uczestników jest dla nich priorytetem”.

Decyzja oznacza, że ​​żaden z kibiców wyjazdowych nie będzie obecny na eliminacjach do Mistrzostw Świata w Anglii w przyszłym miesiącu z Węgrami i Polską, chociaż lokalni kibice mogą grać z Andorą na Wembley.

Szkocja nie będzie miała wsparcia z zewnątrz podczas wyjazdu do Danii i Austrii, a mecze Walii w Finlandii i Białorusi również ucierpią.

Irlandia Północna ma pojechać w przyszłym miesiącu na Litwę i Estonię, a Republika Irlandii pojedzie do Portugalii – wszystko bez odległych sponsorów.

Oglądaj kwalifikacje do Mistrzostw Świata na żywo w Sky Sports.

Kiedy i gdzie odbędą się Mistrzostwa Świata 2022?

Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze odbywają się w miesiącach zimowych, a nie jak zwykle latem z powodu upałów.

Turniej rozpocznie się w poniedziałek 21 listopada na stadionie Al Bayt w Al Khor, meczem, w którym weźmie udział gospodarz.

Mistrzostwa Świata w Katarze 2022
zdjęcie:
Katar po raz pierwszy będzie gospodarzem Mistrzostw Świata 2022

Finał zostanie rozegrany na stadionie Lusail w Doha na tydzień przed Bożym Narodzeniem w niedzielę 18 grudnia.

READ  Zobacz: polski bramkarz Wojciech Szczęsny pociesza syna Liama ​​w wzruszającym wideo po wyjściu z mistrzostw FIFA

W turnieju wezmą udział 32 drużyny w ośmiu grupach po cztery.

Każdego dnia w fazie grupowej, która potrwa 12 dni, będą rozgrywane cztery mecze, w których zwycięzcy i wicemistrzowie awansują do 1/8 finału.

Po losowaniu finałów mecze będą przydzielane tylko do niektórych miejsc, więc organizatorzy mogą wybrać optymalne godziny rozpoczęcia, które będą odpowiadać publiczności telewizyjnej w różnych krajach, a także fanom w Katarze.

Losowanie finałów zaplanowano na kwiecień 2022 roku, po marcowym oknie na mecze międzynarodowe.

W przeciwieństwie do Euro 2020, 17 grudnia odbędzie się mecz o trzecie miejsce.

Faza grupowa: 21 listopada – 2 grudnia
1/8 finału: 3-6 grudnia
Ćwierćfinały: 9-10 grudnia
półfinał: 13-14 grudnia
ostatni: 18 grudnia