Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Mistrzostwa Świata 2021 (F): Apel dla Polski i Słowacji


Opublikowano 8 sierpnia 2021 o 10:43.


Mateusz Warnier


Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej potwierdziła w niedzielę, że do Polski i Słowacji zostały wysłane dwa zaproszenia na kolejne Mistrzostwa Świata Kobiet, które odbędą się w Hiszpanii w grudniu przyszłego roku.

Cztery dni przed losowaniem pole zostało ostatecznie ukończone. W niedzielę zwycięstwem reprezentacji Francji w Tokio zakończył się olimpijski turniej piłki ręcznej kobiet. Szykuje się edycja Mistrzostw Świata 2021. Spotkania z Castellanem, Cronollarem, Lyrią i Torreviją zaplanowano na 2-19 grudnia w Hiszpanii. W turnieju zmierzą się 32 drużyny, ale dwa miejsca przydzieli Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej (IHF). W rzeczywistości regulamin zawodów pozwala Radzie IHF wystawić drużynę, która nie otrzymała biletu za zasługi kontynentalne. Jednak na 25. Mistrzostwa Świata IHF musi przedłużyć te dwa zaproszenia. W azjatyckich kwalifikacjach nie brała udziału żadna drużyna z Oceanii. Rada IHF może wydać drugie wezwanie według własnego uznania.

Les blues w kapeluszu 1 do ubioru

Azja i Ameryka Południowa przybędą od 15 do 25 września, a bilety z Ameryki Północnej zostaną rozdane pod koniec turnieju kontynentalnego zaplanowanego na 22-27 sierpnia w Stanach Zjednoczonych. Od 4 do 10 października do rąk europejskich selekcjonerów trafiły dwa wezwania. W rzeczywistości Polska i Słowacja uzyskały poparcie Rady IHF, która potwierdziła informacje w niedzielnym komunikacie prasowym. W związku z tym te dwie drużyny zostały wypłacone w czwartym sezonie, zwłaszcza w Słowenii i Kongo. W ten czwartek w Castellon odbędzie się losowanie Błękitni, mistrzowie olimpijscy, aktualni mistrzowie świata z Holandii i Hiszpanii, kraj goszczący.

Huntball / Montreal 2021 (F)
Kombinacja czapek do losowania

Czapka 1: Holandia, Norwegia, Hiszpania, Francja, Chorwacja, Dania, Rosja, Niemcy
Czapka 2: Czarnogóra, Węgry, Szwecja, Rumunia, Serbia, Austria, Azja 1, Azja 2
Czapka 3: Angola, Kamerun, Czechy, Tunezja, Ameryka Południowa 1, Ameryka Południowa 2, Ameryka Północna 1, Azja 3
Czapka 4: Słowacja, Słowenia, Kongo, Polska, Azja 4, Azja 5, Azja 6, Ameryka Południowa 3

READ  Polska, Masabezik i Kennabunk wygrywają w softballowych diamentach

Hiszpania, jako gospodarz, może wybrać swoją drużynę po losowaniu trzech ostatnich występów w kadrze.