Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Misja Ratunkowa uczestniczy w święcie i miłosierdziu w Boże Narodzenie |  Wiadomości, sport, praca

Misja Ratunkowa uczestniczy w święcie i miłosierdziu w Boże Narodzenie | Wiadomości, sport, praca

Robert Coffey, 59-letni weteran marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych, spożywa świąteczny obiad w niedzielę podczas misji ratunkowej Mahoning Valley. Mieszkając na misji, Coffey spędził ostatni tydzień pomagając misji przygotować się do serwowania setek posiłków w niedzielę.

YOUNGSTOWN – Zimna pogoda w ten weekend sprawiła, że ​​w schroniskach, takich jak Misja Ratunkowa w Dolinie Mahoning, mniej osób uczestniczyło w bezpłatnych posiłkach społeczności niż podczas poprzednich kolacji.

Jednak wolontariusze walczyli z zimnem, aby rozpocząć przygotowywanie posiłku o 6 rano w świąteczny poranek. Jeden z tych ochotników, Robert Coffey, również był na wyprawie przez ostatnie 60 dni.

Pochodzący z Południowej Karoliny Coffey powiedział, że presja finansowa zatrzymała go, jego żonę, córkę i teściową na misji. Trzy dni później Coffey powiedział, że nie czuje się dobrze, nie robiąc nic, więc miał rację, pomagając w zadaniu, gdy zaszła taka potrzeba.

„Jeśli ktoś ma zamiar otworzyć swoje miejsce, aby zaopiekować się kimś z ulicy, musisz go oddać. Musisz pomóc, i to jest dokładnie to, z czym dorastałem.”

Coffey, weteran marynarki wojennej, zaciągnął się w grudniu 1988 roku i służył podczas operacji Desert Shield i Desert Storm na pokładzie USS Midway i USS McCluskey.

Wolontariusze, tacy jak Coffey, pracowali przez cały tydzień, obierając ziemniaki, przygotowując pracę i zajmując się innymi wydarzeniami przewidzianymi przez misję.

W menu w niedzielę był wybór szynki, indyka, puree ziemniaczanego, owoców, słodkich ziemniaków, bułek obiadowych i fasolki szparagowej. Deser ufundowała polska piekarnia Bake Me Treats.

Darczyńcy umożliwiają misji służenie ludziom każdego dnia i przez cały okres świąteczny, powiedział dyrektor ds. rozwoju Lyn Wyant.

„15 grudnia mieli Narodowy Dzień Babeczki, podczas którego można było kupić jedną, dostać jedną, więc przekazali darowiznę za każdą zakupioną babeczkę. Tak więc dzisiaj wszystkie smakołyki pochodzą z Bake Me Treats ze względu na ich hojność” – powiedział. młody.

READ  Howland planuje swoją przyszłość | Wiadomości, sport, praca

Kilku wolontariuszy przygotowało ponad kilkaset posiłków dla publiczności i mieszkańców misji. Ynet opisała kilka osób, z którymi rozmawiała, jako oddzielonych od rodzin na święta.

„Ludzie zajmują się wieloma sprawami zewnętrznymi. Jest teraz bardzo zimno. Tak więc, aby przygotować miły gorący posiłek tylko dla ciebie… Każdy uwielbia cieszyć się specjalnym posiłkiem, a to tylko po to, aby podkreślić, że wykraczamy poza to na święta, szczególnie dzięki darczyńcom, powiedział Wyant.

50-letni John Jones z Niles był wdzięczny za posiłek, który jadł w niedzielne popołudnie. Jones pojawił się na progu misji właśnie tego ranka.

Powiedział, że misja zapewniła bezpieczną przystań przed zimnem. Chodził z miejsca na miejsce, kiedy akt dobroci pomógł mu zdobyć ciepły posiłek.

„Ostatniej nocy spędziłem całą noc w lokalnej pralni, która jest otwarta 24 godziny tylko po to, żeby się ogrzać” – powiedział Jones. „Dziś rano byłem na stacji benzynowej, kiedy dwie osoby o dobrym sercu zaproponowały mi podwiezienie do pracy”.

Misyjny kucharz Kevin Meek, spoglądający na korytarz przez kuchnię, jest zachwycony, widząc, że ludzie mają gdzie spędzić Boże Narodzenie pomimo okoliczności.

„Będąc w schronisku dla bezdomnych, ludzie nie są w najlepszej sytuacji, ale wszyscy tutaj są na tej samej łodzi. Widzisz, że nie jesteś sam i że są ludzie, którym zależy na tym, przez co przechodzisz, i każdy potrzebuje to – powiedział Meek.

Wyant powiedział, że świąteczny obiad był tylko jednym z wielu sposobów, w jakie misja starała się odwdzięczyć podczas świąt. W piątek odbyła się coroczna wyprawa do Zimowej Krainy Czarów, która jest tradycją świąteczną od ponad 30 lat.

Wydarzenie otrzymuje darowizny od lokalnych firm, kościołów i mieszkańców, dzięki czemu klienci misji mogą uczestniczyć w wydarzeniu, aby rozdawać prezenty swoim bliskim. Wyant powiedziała, że ​​ma nadzieję szerzyć kulturę dawania wśród mieszkańców schroniska.

READ  Gary M. Marasowicz 1958-2023 | Wiadomości, sport, praca

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej