entertainment

Mińsk oskarża Francję o piractwo po tym, jak Białoruś odmówiła lotu

Do wypadku doszło trzy dni po tym, jak samolot wrócił do Mińska samolotem przewożącym rumuńskiego rywala Romana Protasevicia.

Białoruś oskarża FrancjęPiractwo powietrzneBiałoruski samolot lecący z Mińska do Barcelony został zmuszony do zawrócenia po pozbawieniu przestrzeni powietrznej.

«Jest to całkowicie zniesławiający fakt i nieetyczne działanie. Szczerze mówiąc, to praktycznie piractwo powietrzneRzeczniczka białoruskiej dyplomacji Anatolij Glass powiedziała w oświadczeniu. Do wypadku doszło trzy dni po przekierowaniu samolotu z Aten do Wilna do Mińska. Aresztowanie białoruskiego konkurenta i partnera doprowadziło do potępienia Zachodu i nałożenia nowych sankcji Unii Europejskiej.

Środa, 26 maja, krajowa wizyta firmowa Mińsk Barcelona Belavia Po starcie musiałem zawrócić przed wejściem w polską przestrzeń powietrzną. Odpowiednio BelaviaINa trzy minuty przed startem francuskie władze lotnicze anulowały plan lotu bez poinformowania linii lotniczej.Kto się tego nauczył od polskich kontrolerów ruchu lotniczego? Francuskie przekaźniki trasy ”Zwrócił się o ustne polecenie premiera Francji“, On dodał Belavia W komunikacie prasowym. “Zdumiewające jest rażące lekceważenie interesów i bezpieczeństwa pasażerów statkuAnatoly Glass dodał, że większość pasażerów to obywatele Unii Europejskiej.Bezpośrednie naruszenie międzynarodowych standardów prawa.

Unia Europejska podjęła w poniedziałek decyzję o zamknięciu swojej przestrzeni powietrznej dla Białorusi w odpowiedzi na aresztowanie białoruskiego konkurenta Romana Protasewicza. Polska zakazuje lotów na Białoruś w środę wieczorem

Zobacz także Według prezydenta Łukaszenki „ataki” na Białoruś przekroczyły czerwoną linię

READ  Brytyjski udziałowiec CD Projekt RED domaga się dymisji całego zarządu polskiej spółki

About the author

Naomi Schmidt

"Zapalony komunikator. Specjalista od internetu. Czytelnik przez całe życie. Ekstremalny fanatyk telewizyjny. Muzykolik."

Add Comment

Click here to post a comment