Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ministerstwo: Niemcy spodziewają się decyzji w sprawie dostaw ropy do rafinerii Schwedt w przyszłym tygodniu

Ministerstwo: Niemcy spodziewają się decyzji w sprawie dostaw ropy do rafinerii Schwedt w przyszłym tygodniu

Niemcy planują podjąć decyzję w sprawie dostaw ropy do rafinerii w Schwedt w przyszłym tygodniu, poinformowało niemieckie Ministerstwo Gospodarki w czwartek późnym wieczorem, po niemiecko-polskich negocjacjach dotyczących sposobu funkcjonowania niemieckich rafinerii od przyszłego roku bez rosyjskiej ropy. Berlin dąży do wyeliminowania importu ropy z Rosji do końca roku, egzekwując unijne sankcje, i od miesięcy współpracuje z Polską w celu zabezpieczenia dostaw dla Schwedt, który dostarcza 90% paliwa dla Berlina.

Ministrowie obu krajów powiedzieli na początku tego miesiąca, że ​​obie strony chcą zapewnić odpowiednie zaopatrzenie w ropę naftową polskich rafinerii w Gdańsku i Płocku oraz niemieckich rafinerii w Schwedt i Leona. Rządy Polski i Niemiec dyskutowały w czwartek, w jaki sposób rafinerie w Schwedt i Leona mogą kontynuować działalność po wprowadzeniu w styczniu w życie zakazu rosyjskiej ropy – powiedział rzecznik polskiego Ministerstwa Gospodarki, dodając, że rozmowy przebiegają „bardzo dobrze”.

„Obecnie oceniamy rozmowy w ramach rządu federalnego i obecnie oczekujemy decyzji rządu federalnego do końca przyszłego tygodnia” – powiedział Reuterowi rzecznik.

(Ta historia nie została zredagowana przez personel Devdiscourse i została automatycznie wygenerowana z konsorcjalnego kanału).

READ  Unia Europejska stara się udowodnić, że ratowanie planety nie powinno szkodzić wzrostowi