Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Minister: Wiedeń wspierał ostatnie postępy UE na Bałkanach – EURACTIV.com

The Capitals dostarcza najnowsze wiadomości z całej Europy, z raportami terenowymi dostarczanymi przez sieć medialną EURACTIV. Możesz zapisać się do naszego newslettera tutaj.


Wiadomości europejskie warte przeczytania. witaj w stolice przez EURACTIV.


W dzisiejszych wiadomościach ze stolic:

dzień dobry od Wiedeń

Austriacki minister federalny ds. Unii Europejskiej i Unii Europejskiej powiedział, że śmiałość Austrii na niedawnym spotkaniu przywódców UE, by nie pozostawiać w tyle nadziei Klubu Bałkanów Zachodnich w związku z przyjęciem przez Brukselę kandydatur nominacyjnych Ukrainy i Mołdawii, przyczyniła się do pozytywnego rozmachu zablokował region w poczekalni bloku. Konstytucji, Caroline Edtstadler powiedziała EURACTIV w wywiadzie. Czytaj więcej.

///

Instytucje Unii Europejskiej

Szef zdrowia Unii Europejskiej wzywa kraje do zintensyfikowania działań na rzecz zwalczania wirusa Corona przed jesienią. Wśród potrojenia liczby nowych przypadków COVID-19 w ciągu ostatnich sześciu tygodni komisarz ds. zdrowia Unii Europejskiej wezwał państwa członkowskie do nasilenia środków zapobiegawczych w zakresie zdrowia publicznego w ramach przygotowań na chłodniejsze miesiące, w liście otrzymanym przez EURACTIV w poniedziałek. Czytaj więcej.

Komisja Europejska złożyła pozew o naruszenie unijnych przepisów o ochronie danych. Komisja Europejska stanie przed sądem w związku z zarzutami naruszenia jej zasad ochrony danych podczas przesyłania danych osobowych obywateli z jednej z jej stron internetowych do Stanów Zjednoczonych. Czytaj więcej.

///

Berlin

Premier Saksonii wzywa do „zamrożenia” konfliktu na Ukrainie. Premier Saksonii Michael Kretschmer wezwał do negocjacji pokojowych między Ukrainą a Rosją i stwierdził, że konflikt należy „zamrozić”. Czytaj więcej.

///

Wiedeń

Austria widzi zwiększone wsparcie w walce z rosnącymi cenami żywności. interwencja dla Osiągnięcie cięć cen podstawowych artykułów spożywczych nabiera politycznego rozmachu, ponieważ wzywa do wprowadzenia ujednoliconych środków krajowych w celu przeciwdziałania rosnącej inflacji nabiera tempa. Czytaj więcej.

///

Paryż

Francuska lewica wzywa do dymisji ministra po wypowiedziach „antygejowskich”. Kilku lewicowych polityków wezwało we wtorek do dymisji minister samorządu Caroline Caillou po tym, jak wygłosiła antygejowskie komentarze, za które przeprosiła. Czytaj więcej.

///

Haga

Holenderski naukowiec powiedział, że zmiany klimatyczne powodują cieplejsze dni. Gorące dni już stają się coraz gorętsze z powodu zmian klimatycznych, donosi holenderskie media NL Times. Czytaj więcej.

READ  Poznaj klasę MBA 2022 Quantic University: Adriana Blachovich

Wielka Brytania i Irlandia

Londyn

UK Driving Race: Potem były trzy. Trzech kandydatów pozostaje w wyścigu o przywództwo konserwatystów po tym, jak Kimi Badenouche był ostatnim kandydatem, który został wyeliminowany, a 357 posłów konserwatystów zdecyduje w środę na ostatnich torysów, rozpoczynając sześciotygodniową kampanię, aby zdobyć poparcie 150 000 członków partii. Czytaj więcej.

///

Dublin

Irlandia zawiesza ruch bezwizowy dla uchodźców z 20 krajów europejskich. Dublin zaostrzył swoją politykę imigracyjną, tymczasowo zakazując ruchu bezwizowego uchodźcom z 20 krajów europejskich. Czytaj więcej.


Północ i Bałtyk

Helsinki

Fińska firma energetyczna nie będzie finansować Unipera. Zapytany we wtorek przez parlamentarną komisję ds. handlu, minister zarządzania nieruchomościami Titi Toborainin z socjaldemokratów stanowczo twierdził, że fińska firma energetyczna Fortum nie dokapitalizuje swojej niemieckiej spółki zależnej Uniper. Czytaj więcej.


południe Europy

Ateny | Rzym

Koszmarne pożary buszu powracają do południowej Europy, płonąc domy. Pożary lasów wybuchły w całej południowej Europie, a tStolica Grecji jest otoczona płomieniami, które można zobaczyć z całego dorzecza Attyki, ponieważ płomienie w Bentili osiągnęły niekontrolowane rozmiary. Czytaj więcej.

Burmistrz: Historyczna inwestycja, która zapewni Atenom „zielony oddech”, nowi turyści. Burmistrz Ellinikonu, miejsca projektu, powiedział w wywiadzie dla EURACTIV Grecja: Oczekuje się, że projekt inwestycyjny o wartości 8 miliardów euro, zadeklarowany jako największy park nadmorski w Europie, stworzy „inteligentne” miasto w greckiej stolicy i zapewni tak bardzo potrzebną zieleń zwiększyć. . Czytaj więcej.

///

Madryt

Eksperci przewidują stagflację hiszpańskiej gospodarki w 2023 roku. Badanie przeprowadzone przez hiszpańską firmę ekonomiczną Funcas przewiduje, że hiszpańska gospodarka zwolni w przyszłym roku, pod wpływem globalnego kryzysu energetycznego i rekordowo wysokiego poziomu inflacji spowodowanego wojną na Ukrainie. Czytaj więcej.

///

Lizbona

Minister rolnictwa Portugalii powiedział, że UE powinna opracować politykę gospodarki wodnej. Portugalska minister rolnictwa Maria de Seo Antunes powiedziała w Brukseli, że Unia Europejska powinna opracować narzędzie gospodarki wodnej podobne do tego stworzonego dla Energy w celu ochrony produkcji rolnej. Czytaj więcej.

READ  W rosyjskim kryzysie gospodarczym duży ciężar ponoszą małe przedsiębiorstwa

Wyszehrad

Budapeszt

Węgry chcą do końca lata rozwiązać unijny spór dotyczący praworządności. Węgierscy urzędnicy są w tym tygodniu w Brukseli, aby negocjować z Komisją Europejską w sprawie długotrwałych obaw o rządy prawa i demokrację, a Budapeszt jest „optymistyczny”, że największą przeszkodę na drodze do miliardów euro można pokonać przed końcem lato. Czytaj więcej.

///

Warszawa

Delegacja Parlamentu Europejskiego monitoruje wydatkowanie środków unijnych w Polsce. Delegacja Komisji Kontroli Budżetu Parlamentu Europejskiego (CONT) rozpoczęła we wtorek wizytę w Polsce, aby upewnić się, że polski rząd właściwie zarządza środkami unijnymi przed otrzymaniem pierwszej partii środków refundacyjnych. Czytaj więcej.

///

Praga

Czechy przedstawiają czwartą szczepionkę na szczepionkę COVID-19. Ośrodki szczepień w Czechach oferują teraz czwarty zastrzyk COVID-19 każdemu, kto ukończył 18 lat, co doprowadziło do dużego zainteresowania ośrodkami w Pradze, a nawet krótkich list oczekujących. Czytaj więcej.

///

Bratysława

Słowacja podpisuje umowę ramową w sprawie wydatków na inwestycje strukturalne UE. Komisja Europejska przyjęła słowacką umowę o partnerstwie, kluczowy dokument umożliwiający odblokowanie inwestycji w ramach polityki spójności bloku w latach 2023-2027. Więcej.


Wiadomości z Bałkanów

Zofio

Bułgaria nie wszczęła dochodzenia w sprawie korupcji na wysokim szczeblu w 2021 r. Biuro Prokuratora Generalnego nie wszczęło ani jednego śledztwa w sprawie korupcji na najwyższych szczeblach rządu w 2021 r., pomimo sankcji USA na mocy Globalnej Ustawy Magnitsky’ego, przedstawionego we wtorek rocznego raportu organizacji pozarządowych o przeciwdziałaniu korupcji. Czytaj więcej.

///

Zagrzeb

Kontrolerzy ruchu lotniczego w Chorwacji strajkują pracowników i wypłacają pensje. Chorwaccy kontrolerzy ruchu lotniczego rozpoczną strajk od 7:00 w czwartek, powołując się na przepracowanie i niedobór personelu, podała chorwacka gazeta. Lista Jutarnji ائمة donosi, zapowiadając potencjalne kłopoty w szczycie letniego sezonu turystycznego w Chorwacji. Czytaj więcej.

///

Belgrad

Spis ludności zostanie przeprowadzony w Serbii w październiku. Około 20 000 osób, w tym 15 000 rachmistrzów i 2 200 trenerów, weźmie udział w spisie, który odbędzie się w Serbii w dniach 1-31 października, poinformowali dziennikarzy we wtorek przedstawiciele serbskiego urzędu statystycznego. Czytaj więcej.

///

skopgy

READ  „Jesteśmy siłaczami”: polscy pracownicy pomagają przywieźć indyki na Boże Narodzenie w Wielkiej Brytanii | Przemysł spożywczy i napojów

Macedonia Północna przybiera swoją dzielną twarz pomimo spodziewanych zasadzek na jej torze w Unii Europejskiej. Premier Macedonii Północnej pokazał swoją odwagę we wtorek (19 lipca) podczas oficjalnego otwarcia od dawna opóźnionych rozmów akcesyjnych swojego kraju z Unią Europejską, gdy niepokoje eskalują w kraju, a ruch nacjonalistyczny grozi wywróceniem tego procesu do góry nogami. Czytaj więcej.

///

Tirana

Rządy prawa zbliżają się do Albanii, gdy stawiają pierwsze kroki w kierunku członkostwa w UEKomisja Europejska poinformowała we wtorek, że trudne kwestie związane z praworządnością zostaną bezpośrednio poruszone w negocjacjach akcesyjnych Albanii do Unii Europejskiej, ponieważ kraj Bałkanów Zachodnich zrobił pierwszy krok na długiej drodze do członkostwa w UE. Czytaj więcej.

Włochy orają setki milionów w Albanii na Bałkanach Zachodnich. Włoski rząd, za pośrednictwem Włoskiej Agencji Współpracy Rozwojowej (AICS), zastrzykuje Albanii i regionowi około 260 milionów euro, zwłaszcza w obszarach takich jak praworządność i gospodarka. Czytaj więcej.

///

porządek obrad

 • Unia Europejska: Posiedzenie Rady Komisarzy.
 • Komisja Europejska przedstawia plan energetyczny Unii Europejskiej, aby przetrwać zimę.
 • Wysoki Przedstawiciel Josep Borrell bierze udział w wideokonferencji Ukraińskiej Grupy Kontaktowej ds. Obrony.
 • Nieformalne spotkanie ministrów konkurencyjności.
 • Zjednoczone KrólestwoOstateczne głosowanie konserwatywnego posła w sprawie zatwierdzenia krótkiej listy kandydatów na następcę premiera Borisa Johnsona.
 • Portugalia: Omów stan narodu w parlamencie.
 • Włochy: Premier Mario Draghi przemawia w parlamencie w sprawie kryzysu rządowego.
 • Premier Draghi ma wystąpić w Senacie o 9:30, a głosowanie nad wotum zaufania zaplanowane jest na wieczór. Oczekuje się, że przemówi w czwartek przed salą.
 • CyprSamozwańcza Turecka Republika Północnego Cypru obchodzi 48. rocznicę tureckiej inwazji na Cypr.
 • Serbia: Prezydent Egiptu Abdel-Fattah El-Sisi odwiedzi Serbię do 21 lipca
 • Maroko: Marokańskie Stowarzyszenie Praw Człowieka przedstawia raport na temat zgonów na granicy między Nadorem i Melillą.

***

[Edited by Sarantis Michalopoulos, Vlad Makszimov, Daniel Eck, Benjamin Fox, Zoran Radosavljevic, Alice Taylor, Eleonora Vasques, Sofia Stuart Leeson]