Minister sportu Anurag Thakur spotyka się ze zwycięzcami Światowych Mistrzostw Świata w strzelectwie | Więcej wiadomości sportowych

NEW DELHI: Minister Spraw Młodzieży i Sportu Federacji Anurag Thakur rozmawiał ze zwycięzcami Światowych Mistrzostw Świata w strzelectwie podczas wtorkowej imprezy i pogratulował im za to, że naród był dumny.
Drużyna Indii zdobyła w sumie 15 medali – 8 złotych, 2 srebrne i 5 brązowych – z mityngu łuczniczego we Wrocławiu. Thakur pochwalił zróżnicowaną i aktualną pulę talentów, która istnieje w kraju na poziomie oddolnym.
„Inicjatywy podjęte w ramach wizji Jego Ekscelencji Premiera Narendry Modiego, mające na celu rozwój programów takich jak Khelo India, aby rozwijać i pielęgnować talenty na poziomie podstawowym, przynoszą rezultaty w turniejach takich jak ten” – powiedział.

„To przytłaczające, że tak wielu naszej młodzieży w całym kraju przynosi laury we wszystkich dyscyplinach sportowych i idzie naprzód, daje nam to wielkie nadzieje.
„Gratuluję wszystkim młodym strzelcom i życzę im wszystkiego najlepszego w nadchodzących zawodach. Gdy przejdą do pierwszego zespołu, otrzymają wszelkie możliwe wsparcie, aby rywalizować na wysokim poziomie” – dodał.
Wśród złotych medalistów znaleźli się: Women’s Composite Cadet Team, Men’s Composite Cadet Team, Men’s Youth Recurring Team, Men’s Cadet Recycler Mixed Team, Junior Regiver Mixed Team oraz Komalika Barry, która zdobyła złoto w klasie juniorów. Singiel kobiet Wydarzenie Recurve.
Komalika, która zdobyła dwa złote medale w singlu i deblu mieszanym, zdobyła również upragniony medal na Mistrzostwach Świata Kadetów 2019.
Jako część głównego zespołu Olympic Target Podium Scheme (TOPS), Komalika, która jest również kolejnym producentem Akademii TATA, została mistrzynią kraju w turnieju singli kobiet podczas 41. krajowych mistrzostw strzeleckich juniorów NTPC, które odbyły się w marcu w Dehradun.
Jego fenomenalny wzrost wysunął się na pierwszy plan od czasu Igrzysk Khelo India, gdzie rywalizował w Khelo India Youth Games 2019 i 2020, a także Igrzyskach Uniwersyteckich w zeszłym roku i zajął podium.
W międzyczasie spotykają się srebrni medaliści z Polski, m.in. Priya Gurjar, która wygrała singlową zawody kadetów oraz Sakshi Chaudhry z singli na małej łodzi (mężczyźni i kobiety).
Brązowi medaliści to Barnett Kaur w kategorii Compound Cadet Womens, Rishabh Yadav w Compound Junior Singles (mężczyźni i kobiety), Manjiri Manoj sam i Pechal Changmai w konkurencji Recurve Cadet Individual (mężczyźni i kobiety) oraz kobiecy zespół Cadet Zakrzywiony.

READ  Łukasz Fabiański Ekskluzywnie: Bramkarz West Ham jest przekonany, że Hammers unikną degradacji w Premier League | wiadomości piłkarskie