Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Minister obrony Ukrainy twierdzi, że połowa zachodniej broni dociera później, niż obiecano  Ukraina

Minister obrony Ukrainy twierdzi, że połowa zachodniej broni dociera później, niż obiecano Ukraina

Minister obrony Ukrainy Rustam Umarow powiedział, że jego kraj „traci terytorium” w brutalnej wojnie z Rosją, ponieważ „50%” broni obiecanej przez zachodnich partnerów nie dotarło na czas do Kijowa.

W przemówieniu dzień po drugiej rocznicy zakrojonej na szeroką skalę inwazji na Moskwę Umarow powiedział, że jego siły zbudowały nowe fortyfikacje i „tysiące redut”. Powiedział jednak, że opóźnienia w dostawach zachodniego sprzętu doprowadziły do ​​niepowodzeń i ofiar śmiertelnych na polu bitwy.

„Mamy plan. Pracujemy nad planem. Robimy wszystko, co jest możliwe i niemożliwe. Ale bez terminowej prezentacji [of western arms] Przyznał, że jest to dla nas trudne.

Według Umarowa Rosja wydała 150 miliardów dolarów (119 miliardów funtów) na swój totalny atak na Ukrainę, co stanowi 15% jej całkowitego PKB. Gdy Republikanie w Izbie Reprezentantów w Waszyngtonie zablokowali amerykański pakiet pomocy wojskowej, ukraińskim siłom zbrojnym zaczęło brakować rakiet przeciwlotniczych i pocisków artyleryjskich.

Samoloty F-16 obiecane przez międzynarodową koalicję obejmującą Holandię, Norwegię i Belgię jeszcze nie dotarły. Oczekuje się, że nastąpi to wiosną tego roku. Umarow powiedział, że historia pokazała, że ​​żaden kraj nie jest w stanie wygrać wojny bez „przewagi powietrznej”.

Dodał, że pomimo tych niedociągnięć Ukraina odzyskała Morze Czarne, używając dronów do zatapiania rosyjskich okrętów wojennych. Dodał, że organizacja odzyskała także ziemie na północnym wschodzie i południu kraju, nawiązując do wyzwolenia obwodu charkowskiego i miasta Chersoń w 2022 roku.

Oczekuje się, że prezydent Wołodymyr Zełenski na niedzielnej konferencji prasowej przedstawi swoją wizję tego, jak Ukraina może pozyskać Rosję. Będzie przemawiał do mediów w ciemniejszym tle, w kraju i za granicą, a także po niedawnej porażce z Rosją w mieście Awdijiwka na wschodnim froncie.

Od września sprawuje urząd Umarow, muzułmański Tatar z Krymu. Jego poprzednik Oleksij Reznikow został zwolniony po serii skandalów korupcyjnych z udziałem jego ministerstwa. W zeszłym roku dwóch wyższych urzędników straciło pracę w wyniku zarzutów o zawyżenie kontraktów na żywność dla żołnierzy.

READ  Wiadomości Brexit: Wielka Brytania zdobywa nagrodę w wysokości 9 bilionów funtów, ponieważ „mała” UE zastępuje | Polityka | Aktualności

„Dla mnie korupcja w czasie wojny jest gorsza niż terroryzm” – powiedział Umarow. Powiedział, że jego koledzy współpracujący z innymi agencjami rządowymi podejmują działania mające na celu „wyeliminowanie sposobów korupcji” i zapobiegnięcie problemowi.

Pomiń poprzednią promocję newslettera

Dodał, że Ukraina znacznie zwiększyła produkcję dronów i buduje własną wersję rosyjskiego drona Lancet. Wyprodukowała także modele zdolne do lotu na odległość 500 mil i uderzania w cele strategiczne w głębi Rosji, a także ponad milion dronów pierwszoosobowych.

Urzędnicy zauważyli, że w czasach niedoborów artylerii pierwszą linią obrony będą domowe drony, gdy Rosja będzie próbowała nacierać pojazdami opancerzonymi i piechotą. „To jest wojna premierów. To pierwsza wojna, w której wystrzelono w stronę Ukrainy ponad 8 000 rakiet, przy powszechnym udziale dronów”.