Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ming Wanzhou zwolniony z Huawei po osiągnięciu porozumienia z amerykańskimi prokuratorami | nowości naukowe i technologiczne

Dyrektor finansowy Huawei osiągnął porozumienie z amerykańskimi prokuratorami generalnymi, które umożliwia jej powrót do Chin.

Meng Wanzhou, która jest także córką założyciela firmy Ren Zhengfei, przebywa w Kanadzie od czasu jej aresztowania na lotnisku w Vancouver w grudniu 2018 roku.

Jej aresztowanie nastąpiło po wydaniu przez Stany Zjednoczone nakazu ekstradycji w związku z szeregiem zarzutów związanych z domniemanym naruszeniem sankcji wobec Iranu.

Ale umowa oznacza, że ​​Departament Sprawiedliwości USA wycofa wniosek o ekstradycję do USA, a zarzuty oszustwa zostaną wycofane w grudniu 2022 r. – dokładnie cztery lata po jej aresztowaniu.

Kilka godzin po tym, jak Meng rozwiązała przeciwko niej zarzuty kryminalne, dwóch Kanadyjczyków przetrzymywanych w Chinach pod zarzutem szpiegostwa zostało zwolnionych i zwolnionych poza granicami kraju.

Michael Kovrig i Michael Spavor zostali aresztowani w Chinach w grudniu 2018 r., wkrótce po aresztowaniu Kanady Meng. Wiele krajów określiło działania Chin jako „politykę zakładników”.

Premier Kanady Justin Trudeau zwołał w piątek konferencję prasową, aby ogłosić uwolnienie Kovriga i Spavora około godziny po tym, jak samolot Menga wyleciał z Kanady do Chin.

Umowa byłego dyrektora finansowego Huawei z amerykańskimi prokuratorami zależy od spełnienia przez niego pewnych warunków, w tym przyjęcia odpowiedzialności za fałszywe przedstawianie transakcji biznesowych firmy w Iranie.

Obrońca Menga, Michelle Levine, powiedziała, że ​​oczekuje, że Meng będzie przestrzegać warunków, dodając: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w międzyczasie może wrócić do rodzinnego domu”.

Szczegóły zostały potwierdzone podczas rozprawy sądowej, kiedy Meng pojawiła się na wideo z rezydencji w Vancouver, gdzie została zwolniona za kaucją po jej aresztowaniu.

Sąd anulował wszystkie warunki zwolnienia za kaucją, a wkrótce potem Meng wyjechał do Chin.

„Przez ostatnie trzy lata moje życie zostało wywrócone do góry nogami” – powiedział Meng przed wyjazdem.

READ  Kobieta upada na śmierć po otwarciu drzwi windy i potknięciu się w szybie windy

„To był trudny czas dla mnie jako matki, żony i dyrektora firmy.

„Ale myślę, że każda chmura ma pozytywną stronę. To było naprawdę bezcenne doświadczenie w moim życiu.

„Nigdy nie zapomnę wszystkich dobrych życzeń, które otrzymałem”.