science

Minęła minuta z Samem Sandersem: NPR

Sonequa Martin-Green na premierze Warner Bros. Kosmiczny Jam: Nowe Dziedzictwo Na Regal LA Live 12 lipca 2021 r. w Los Angeles w Kalifornii.

Amy Sussman/FilmMagic przez Getty Images


Ukryj podpis

Przełącznik napisów

Amy Sussman/FilmMagic przez Getty Images

Sonequa Martin-Green na premierze Warner Bros. Kosmiczny Jam: Nowe Dziedzictwo Na Regal LA Live 12 lipca 2021 r. w Los Angeles w Kalifornii.

Amy Sussman/FilmMagic przez Getty Images

Jeśli chodzi o budowanie świata fantasy, czasami najistotniejsze mogą być drobne szczegóły.

Sonequa Martin-Green, w roli głównej Star Trek: Odkrycie, a kto pojawia się w nowym Kosmiczny Jam: Nowe Dziedzictwo Jako żona LeBrona Jamesa, Kamiya, wiesz to aż za dobrze.

Gdzie Star Trek: Odkrycie Martin-Green miał premierę w 2017 roku i zagrał jej głównego bohatera, Michaela Burnhama, człowieka, który dorastał na planecie Vulcan. Historia opowiada o Burnham przez jej podróż od oficera Gwiezdnej Floty do kapitana, z wieloma przeszkodami po drodze.

Martin Green jest pierwszą czarnoskórą kobietą prowadzącą program na żywo Star Trek Serie. Mówi o roli: „Byłam bardzo wdzięczna za to, że byłam pierwszą czarną kobietą, która poprowadziła franczyzę, i wiedziałam też, że to wycieczka do miejsca kapitana, wiedząc, że to tak wielka praca móc zobaczyć, jak ktoś się poślizgnął, idź, wycofaj się i naprawdę zasłuż na swoją pozycję.” “.

Kto zaplata włosy w kosmos?

Michael Burnham mógł dorastać w Wolkanach, ale jej człowieczeństwo odróżnia ją od Wolkanów. Postać wyraża się poprzez emocje i słabości oraz swoją poezję. Burnham nosi różne style: najpierw od krótkich prostych włosów, potem krótkiej naturalnej fryzury, a na końcu długich warkoczy.

READ  Wysyłaj 20 gotowych do testów przed lotem wśród przyszłych ulepszeń

I chociaż wielu chwali nieoczekiwany pokaz czarnych fryzur, pozostaje jedno pilne pytanie: kto ma włosy Burnhama w kosmosie?

Martin-Green dzieli się historią, którą wymyśliła dla swojej postaci podczas niedawnej transformacji z Ayeshą Rasco.

„Dziękuję za zadanie tego pytania, nigdy wcześniej nie byłam o to pytana, ale zdecydowanie powinnam o tym pomyśleć” – mówi. „Jak to się dzieje? Był taki moment, kiedy zadałem sobie pytanie, czy to prawda”.

Opisuje to na początku trzeciego sezonu Star Trek: OdkrycieBurnham została pozostawiona sama sobie i odizolowana od swojej załogi. W czasie, który spędza sama, uświadamia sobie, że może wyrazić siebie w dowolny sposób, w jaki czuje się komfortowo.

„Nie muszę żyć zgodnie ze standardami establishmentu i zaczynam się w tym czuć naprawdę komfortowo i zakochuję się w tym”.

Burnham następnie odwiedza kilka planet, aby dostarczać i odbierać towary. Martin Green wyobraził sobie, jak podczas jednej z tych podróży jej postać łączy się z głębszą jej częścią.

„Weszłam do domu i wpuścili mnie na jedną z odwiedzanych przeze mnie planet, a to była bardzo plemienna społeczność, a oni zaplatali dla mnie warkocze” – mówi. „Skończyło się na tym, że to pokochałem i kontynuowałem. Udało mi się z tym nowym mną, tym bardziej wolnym, ostrzejszym i naprawdę tak bliskim tego, kim naprawdę jestem, jak Michael”.

Aby utrzymać fryzurę, Martin Green wyjaśnia, że ​​Burnham po prostu wprowadza do niej wymagania requirements Programowalny problem, materiał w Star Trek Wszechświat może naśladować różne kształty i ruchy, które mogą wykonywać zadania, takie jak splatanie w tym przypadku.

READ  „Dziwne jasne światła” unosiły się na niebie nad Merseyside

Hollywoodzkie naturalne włosy: „Jest lepiej… ale może iść dalej”

Martin Green próbował stworzyć coś w fikcyjnym świecie, co byłoby trudne do odtworzenia w prawdziwym świecie. Dla wielu czarnych aktorek tematem zawsze były naturalne włosy Punkt stresu zorientowany na karierę.

Aktor Sonequa Martin-Green bierze udział w imprezie "Star Trek: Odkrycie" Premiera drugiego sezonu w Conrad New York 17 stycznia 2019 w Nowym Jorku.

Nicholas Hunt / Getty Images

Aktor Sonequa Martin-Green bierze udział w imprezie "Star Trek: Odkrycie" Premiera drugiego sezonu w Conrad New York 17 stycznia 2019 w Nowym Jorku.

Nicholas Hunt / Getty Images

„To nie było łatwe”, mówi Martin Green o posiadaniu naturalnych włosów w Hollywood. „Żadnej z nas nie jest łatwo”. “To [gotten] Lepiej, jest o wiele lepiej i musimy to świętować, ale może to zajść dalej i musimy iść dalej”.

Martin-Green mówi, że chociaż uprawiała naturalne fryzury od czasów college’u, jej wczesne dni aktorstwa prostowały włosy na headshoty, przesłuchania i wszystko, co było związane z jej karierą.

„Naprawdę myślałam, że mogę nosić włosy naturalnie w moim codziennym życiu, ale gdybym chciała zrobić coś związanego z branżą, musiałabym je wyprostować” – mówi. „Nie było absolutnie żadnego sposobu, aby zaakceptować lub zaakceptować, gdyby to było normalne. Myślenie, że sposób, w jaki twoje włosy naturalnie wychodzą ze skóry głowy, jest brzydkie, niedopuszczalne i nieprofesjonalne jest tak wyczerpujące”.

Martin-Green mówi, że w końcu zdała sobie sprawę, że nie chce wnosić wkładu w narrację, która mogłaby przedstawiać jej włosy jako „złe” lub „nieprofesjonalne” i postanowiła zachować naturalne włosy w każdej części swojego życia, w tym podczas sesji zdjęciowych i czerwonego dywanu spacery.

READ  Spirent Federal współpracuje z Xona Space Systems

Jest zadowolona z wyborów, których dokonała dla siebie, ale Martin Green mówi również, że nie ma problemu z wieloma innymi dostępnymi opcjami, takimi jak kremy do prostowania, peruki czy tkanie.

„Dopóki masz właściwe zrozumienie, tak długo, jak wiesz, że jest to wybór z planszy, tak długo, jak wiesz, że twoja wartość nie jest z nią związana, twoje piękno nie jest z nią związane, twoja wydajność nie jest ,” ona mówi. “Dopóki wiesz, baw się dobrze.”

Ten odcinek został wyprodukowany przez Andreę Gutierrez i zmontowany przez Jordanę Hochman. Wsparcie inżynieryjne pochodziło od Patricka Murraya. Manuela Lopez Restrepo zredagowała ten wywiad dla sieci. Możesz śledzić nas na Twitterze @NPRItsBeenAMin i napisz do nas na [email protected]